Skocz do zawartości

VISTA - tak czy nie - o to jest pytanie.


Max1414

Polecane posty

  • Odpowiedzi 104
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

ehhhh... Jason....

Jakos nie zauwazylem zeby toster cos pisal o tym ze kozystal z linuxa. Chyba chodzi ci o CodeWarrior, tez kiedys tego uzywalem, nawet mialem kilka podejsc do tego ostatnie jakies pol roku temu, az w koncu dalem sobie spokoj bo wiekszego debilstwa nie widzialem. Głównie problem polegal na tym ze to co kompilowalo dla emulatora wszystko bylo piekne ladne i bez bledow, niekoniecznie kompilowalo sie w wersji release. I jesli to ma byc ten super przenoscny c++ to ja dziekuje.

 

Jason zastanow sie najpierw do czego dazysz, bo na poczatku probujesz przekonac wszystkich jaki to linux jest piekny i wspanialy, a pozniej sie bronisz ze dla CIEBIE to jest dobry system.

 

z tego co zauwazylem to 98% programow pod linuxa jest niedopracowana.

 

"Wy jesteście po stronie Windowsa i innych rozpowszechnionych narzędzi, a ja stoję po tej drugiej stronie, która rzadko spotyka się ze zrozumieniem, zwłaszcza kogoś kto nie spróbował, a się wymądrza - takich ignorantów jak Wy (oprócz tych wtajemniczonych, rzecz jasna...)."

 

Tak Jason my jestesmy po ciemnej stronie mocy.

 

A jesli chodzi o te OpenSourcowe programy, to pokaz mi jakis fajny, ktory mogby konkurowac z komercyjnymi programami, bo jakos takiego nie widzialem.

 

Moim zdaniem jestes zalosny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty Brainer... jesteś jeszcze za młody, żeby tak pyskować...

 

To się nazywa tolerancyjne podejście :rolleyes:

Podobno w internecie (np. na forum) wiek się nie liczy, tylko to co się pisze...

Piszę proste programy i stronki internetowe na zlecenie, zaliczenie...

Delphi, Pascal, C++, (X)HTML, CSS, trochę PHP, Javascript i MySQL

Kontakt: gg:1477872 e-mail: lewymati@wp.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa. :) Chociaż Ty stanąłeś raz po mojej stronie. xD

Nawet nie znasz objawów autyzmu, więc po co używasz słownictwa, którego nie rozumiesz ?? - tylko się ośmieszasz.

 

Może i mam swój świat, ale na pewno w zdrowy sposób, Ty to napisałeś żeby mnie obrazić, więc to co napisałeś to właśnie świadczyło o Twoim wieku, nie tylko data z profilu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa. :) Chociaż Ty stanąłeś raz po mojej stronie. xD

Też bym stanął, ale dyskusja jest tak dynamiczna, że trzeba by nie odchodzić od komputera :D

A Jason ja jestem neutralny jak Szwajcaria, wisi mi co macie, skoro umiecie to używać. Co komu z Linuxa czy Windowsa, jeśli umie tylko pasjansa na nich zrobić, a znam osoby, które nie wiedzą jak się kopiuje tekst z okna do okna, i to w Windowsie.

Baza tysięcy lotnisk: http://airportsbase.com

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedź na pytanie z tematu:

NIE!

dlaczego?

bo miałem okazję konfigurować połączenie sieciowe. I do tego stopnia to wszystko zamotali (a to czego nei zamotali NIE DZIAŁA) ze (cytując jednego z moich kolegów) "lepiej idź się powiesić"

 

 

I takie coś: zapomnijcie o micie, że linux jest trudny. (dobra, są też trudne dystrybucje dla zaawansowanych, ale nowy z tymi bardziej user-frendly poradzi sobie szybciej niż z win) myślę, że jak by osobę wychowaną na linuxie (ze środowiskiem graficznym, a jakże) posadzić przed produkty M$, to problemy byłyby dużo większe. Powód? win jest tak mało intuicyjny jak to możliwe.

Był też głos o braku przyszłości dla linuxa: ale M$ zaczyna się bać. Jak inaczej można wytłumaczyć coraz silniejszą kampanię przeciw linuxom?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(lewymati @ pią, 27 lip 2007 - 18:51) To się nazywa tolerancyjne podejście :rolleyes:

Podobno w internecie (np. na forum) wiek się nie liczy, tylko to co się pisze...

 

A jesli chodzi o te OpenSourcowe programy, to pokaz mi jakis fajny, ktory mogby konkurowac z komercyjnymi programami, bo jakos takiego nie widzialem.

 

Moim zdaniem jestes zalosny.

Zainteresuj się Blenderem i GIMPem. Widziałeś film Elephant's Dream ??

Film jak z profesjonalnego studia stworzony właśnie dzięki Tym programom i innym, mniejszym OpenSource'owym.

A teraz Blender Foundation ma w planie stworzyć grę, też tylko OpenSource'owym softem :]

 

Force: tutaj raczej tacy od Pascjansa się nie wypowiadają :D

 

Ktosiu: nawet Microsoft procesował się z różnymi dystrybutorami o patenty :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, jak topic sie ciekawie rozwinal ;]

 

Sam Jason mowisz, ze pewne rzeczy sa w Linuxie niedopracowane, jezeli wolisz sie w nim babrac, Twoja sprawa ;] Zreszta, jezeli linux jest darmowy i wszystko na niego tez, to nie wiem jak chcesz zarabiac na chleb programujac na linuxa.

 

I Jason to nie gg i to '??' sie nie bedzie krecic :s

My life for Aiur!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(Max1414 @ pią, 27 lip 2007 - 18:24) fajny temat zrobiłem :P chyba wszystkie możliwe wojny wywołałem :P jestem lepszy od Hitlera :D

C++ vs. Delphi

Linuks vs. Windows

Vista vs. XP

 

hehe:P i nie wiem co jeszcze:D

 

Jason kontra Reszta Świata? (Btw. To świetny temat na kolejny film o Jasonie ^_^)

 

 

A jesli chodzi o te OpenSourcowe programy, to pokaz mi jakis fajny, ktory mogby konkurowac z komercyjnymi programami, bo jakos takiego nie widzialem.

 

Blender. Popytaj niektórych grafików. Tego typu programy się nawzajem uzupełniają. Jeden lepiej robi to, drugi tamto.

 

Mimo wszystko wolę pozostać bezstronny w tej małej wojence ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i mam swój świat, ale na pewno w zdrowy sposób, Ty to napisałeś żeby mnie obrazić, więc to co napisałeś to właśnie świadczyło o Twoim wieku, nie tylko data z profilu.

 

Cóż, mi się wydaje, że Force dobrze napisał. Nie powinniśmy się dalej kłócić co jest lepsze, i kto jaki jest. Ważne jest to, że umiemy się cieszyć z tego co mamy i, co najważniejsze, umiemy w tym pracować. Chciałbym Cię, Jason, przeprosić za to, że tak napisałem. Naprawdę nie chciałem Cię urazić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem Jason polega na tym ze ja gadalem o crossPlatformowych bibliotekach a ty wyskoczyles ze swieta wojna o linuxa, dlatego pisalem abys czystal ze zrozumieniem. Pozatym jedziesz po mnie jakbym cie zgwalcil.

 

tekst w stylu

 

"Z tobą się tak rozmawia, że wszystkim chcesz pokazać, jaki to jesteś informatyk, że robisz rzeczy, których inni nie robią..."

 

wsadz sobie nie powiem gdzie, nigdy nie pisalem ze jestem od kogos lepszy, ani nie pisalem ze robie rzeczy lepiej, ani nie staralem sie kogos obrazac. W odroznieniu od ciebie jesli zajmuje jakies stanowisko to popieram je przykladami z ktorymi mialem doczynienia i jestem ich pewien. Skoro odbierasz to jako wywyzszanie sie to twoja sprawa ale niech ci bedzie, jako iz programuje juz grubo ponad 10-15 lat, to tak sie niestety sklada ze mam duzo wieksze doswiadczenie i specjalnie sie wywyzszam co widac w kazdym poscie gdyz pisze ze robilem cos takiego i zdazylo sie to albo tamto.

 

Tak teraz bede sie wywyzszal i cie gnebil bo jest to cel mojego zycia, co wiecej bede prowadzil krucjate przeciw linuxowi i doprowadze do upadku ruchu open source. Czy cos pominalem ?

 

Uprzedzajac twoj nastepny ruch: tak w moim poscie sa bledy ortograficzne i powinienem wracac do szkoly a nie udawac programiste.

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem Jason polega na tym ze ja gadalem o crossPlatformowych bibliotekach a ty wyskoczyles ze swieta wojna o linuxa, dlatego pisalem abys czystal ze zrozumieniem. Pozatym jedziesz po mnie jakbym cie zgwalcil. (...)

 

Oj Toster, wyluzuj trochę. :) Jasonowi już dawno poszło w pięty i teraz stara się chłopak bronić jakoś i stwierdza , że wszyscy jesteśmy niewierni, bo nie uznajemy Linuksa. :)

 

Wiecie co? Najlepiej już skończyć tę dyskusję, bo tu za niedługo krew się poleje. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krew może nie tak szybko, ale bajty lecą ;P

 

Jason: o patentach też słyszałęm, podobnie jak o paru ciekawych kontraktach. Np "lindołs", któ¶y nigdy się nie liczył jako dystrybucja zarobił na tym, że za kilka miesięcy upadnie.

W przypadku Novella jest jeszcze lepiej, bo IMO linux przejdzie na GPL3 co, oznacza, że M$ dostanie nożem w plecy :]

 

 

a co do darmowości, to też jest mit. Firmy "sponsorujące" rozwój linuxa też zarabiają i to całkiem nieźle. Tylko że tam kasa bierze się z pudełkowych wersji gwarantujących wsparcie techniczne. Poza tym sprzedawanie samego oprogramowania na GPL jest w pełni legalne, jeżeli tylko dostarcza się również źródła (w cenie nie wyższej niż binaria)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, jak topic sie ciekawie rozwinal ;]

 

Sam Jason mowisz, ze pewne rzeczy sa w Linuxie niedopracowane, jezeli wolisz sie w nim babrac, Twoja sprawa ;] Zreszta, jezeli linux jest darmowy i wszystko na niego tez, to nie wiem jak chcesz zarabiac na chleb programujac na linuxa.

 

I Jason to nie gg i to '??' sie nie bedzie krecic :s

No wiesz jak już wspomniałem są wieloplatformowe biblioteki, więc można napisać coś dla Windowsa. Ostatnio na zlecenie zrobiłem stronkę, php, html, mysql na Linuxie :] No i dostałem za nie nawet kasę, więc da się zarabiać tworząc na Linuxie. Są nawet dla ludzi obeznanych w tym zlecenia, żeby przerobić Linuxa tak, żeby miał wybrane programy itd.

 

 

No to dobra, sory Toster i reszta, za moją nadgorliwość :D hehe. W końcu nie powinienem wracać do II wojny światowej i nawracać wszystkich na moje poglądy :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toster, stosuj polskie znaki diakrytyczne, bo strasznie ciężko się czyta Twoje wypowiedzi a są zawsze warte uwagi...

 

linux przejdzie na GPL3 co, oznacza, że M$ dostanie nożem w plecy :]

 

Jakieś dokładniejsze wyjaśnienia? :> Jakoś ostatnio nie miałem czasu, żeby poczytać jakie nowości wprowadziło GPL 3...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość ludzi korzysta z tego systemu operacyjnego, więc łatwiej sprzedać program.

a sprzedałeś już jakiś :P

 

a dobry darmowy program

chociażby GIMP

co prawda jest trudny ale da się w nim fajne rzeczy robić (chociaż ja nie umiem :P )

 

Blind

napisałeś że 98% programów pod linuxem jest niedopracowana

nie zgadzam się !!!

widać że nie masz pojęcia ile jest od nowości w linuxe "mini programów" które są świetnie dopracowane

chociażby

find grep czy brdzo prosty "w"

poza tym fajne są skrypty powłoki które są znacznie bardziej rozbudowane od plików wsadowych

 

 

co prawda osobiście używam windy ale myślę że nie miał bym większych oporów z przeniesieniem na linuxa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...