Skocz do zawartości

VISTA - tak czy nie - o to jest pytanie.


Max1414

Polecane posty

  • Odpowiedzi 104
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Zadziwiające jest że Vista wywala ostrzeżenia jak człowiek chce uruchomić program o nazwie:

 

HandsetUpper.exe

 

natomiast luźno pozwala uruchomić:

 

Handset_Upper.exe

 

bo wersja pierwsza ma w nazwie HandsetUpper.exe :D... Jak widać genialni spece od algorytmów pracują w M$ xD

 

Co do NIE i TAK w system Vista dodałbym fakt że M$ obiecał, że większość systemu ma być oparta na platformie .NET, a wyszło tak, że ponad 90% jest natywna :D... Jak mnie denerwuje ta polityka M$ ^^... Chcą wymusić w całym świecie dev przesiadkę na .NET i pozostawienia Nativ code na rzecz ich idei a co sami wyprawiają to widać -,-. Chyba nie chcą przyznać że to .NET nie jest tak do końca cool (w większości sux). Dobrze że że M$ nie dotrzymało obietnicy odnośnie .NET w Vista bo jak wiadomo nativ działa nawet 30% szybciej.

 

A na TAK dodałbym to, że można robić systemy live Vista (specjalnie zrobione z myślą o administratorach) ze swoim ulubionym oprogramowaniem i udostępnić taką dystrybucję za darmo :D co z początku wydawało mi się nieprawdopodobne... Jedna to prawda - Live Windows Vista za free nawet jeśli nie posiada się Windowsa :D... Wreszcie legalna alternatywa Live Linuxa.

 

a te wojny omg... Lepiej niech ktoś zrobi tematy Offtop "C++ vs Delphi", "Linux vs Windows" "przenośność C++ vs Delphi", "kręcenie filmów w 3DMax a Blendku" gdzie się wyżyją pewne osoby, bo już naprawdę chce się człowiekowi wymiotować jak wchodzi w temat "Vista Tak czy Nie" i musi czytać dziesiątki postów Jasona i osób ripostujących, o Linuxie i OpenSource. Wchodząc w temat jestem zainteresowany opiniami o Windows Vista i naprawdę mam głęboko w d**** sprawy związane z Linuxem, C++, Blenderem, gimpem i jakimś filmem stworzonym w OpenSourcowym sofcie czy przenoszeniem czegoś tam między platformami oraz czytanie kto jest doświadczonym programistą a kto nie i kto ma autyzm a kto downa (gdzie jest jakiś admin? szkoda że kiedyś zrezygnowałem z tej funkcji bo kosiłbym wasze posty niemiłosiernie). Na boga to temat "Vista - tak czy nie". Proszę uszanujcie to bo wychodzi z tego bełkot jak na Wiejskiej.

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toster, stosuj polskie znaki diakrytyczne, bo strasznie ciężko się czyta Twoje wypowiedzi a są zawsze warte uwagi...

Jakieś dokładniejsze wyjaśnienia? :> Jakoś ostatnio nie miałem czasu, żeby poczytać jakie nowości wprowadziło GPL 3...

Czytałem, że jak się użyje gdzieś licencji GPL3 to cały projekt (czyli wszystkie pliki źródłowe) musi być na tej licencji. Z tego można wnioskować, że nie można GPL2 używać w projektach GPL3 :)

 

A skoro M$ się nie podoba GPL3 to twierdzę, że oni korzystają co nieco z kodu Linuxa :)

 

HNB: do momentu w którym zaczęliśmy "rozmawiać" wszystko pisali o VIscie, potem nie musiałeś czytać :D

A poza tym skoro tylko Tobie to przeszkadza to mogłeś zachować milczenie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A na TAK dodałbym to, że można robić systemy live Vista (specjalnie zrobione z myślą o administratorach) ze swoim ulubionym oprogramowaniem i udostępnić taką dystrybucję za darmo :D co z początku wydawało mi się nieprawdopodobne... Jedna to prawda - Live Windows Vista za free nawet jeśli nie posiada się Windowsa :D... Wreszcie legalna alternatywa Live Linuxa."

 

Nie kumam :) O co chodzi z tym Live Windows Vista?

Moje projekty: http://wojciechkulik.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A na TAK dodałbym to, że można robić systemy live Vista (specjalnie zrobione z myślą o administratorach) ze swoim ulubionym oprogramowaniem i udostępnić taką dystrybucję za darmo :D co z początku wydawało mi się nieprawdopodobne... Jedna to prawda - Live Windows Vista za free nawet jeśli nie posiada się Windowsa :D... Wreszcie legalna alternatywa Live Linuxa."

 

Nie kumam :) O co chodzi z tym Live Windows Vista?

Chodzi o to, że można uruchomić prosto z CD, bez instalacji na Twardzielu.

 

BTW. da się to zainstalować tak jak Linuxa Ubuntu (prosto z wersji Live wykonać instalkę na twardzielu :P ) ??.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że to nie jest do końca uregulowane prawnie, bo z jednej strony można (jak sie ma oryginała), ale z drugiej nie można robić kopi płyty windowsa, przynajmniej taki był problem w gazecie jak robiono płytę windowsa, która się instaluje sama, czyli ze sama kilka ok, dalej, instaluje sterowniki, i trzeba za godzinę przyjść i się ma gotowe wszystko

Baza tysięcy lotnisk: http://airportsbase.com

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkładasz płytkę do napędu i z niej uruchamia się Windows Vista (bez instalacji) :) gotowy do działania mający w sobie to co ktoś tam przygotował.

 

I to za darmo xD... Legalny Live Windows Vista (przynajmniej za taki go podają). Wypatrzyłem to i przeczytałem o tym w CHIPie (do dziś jestem w szoku że M$ idzie na coś takiego) - osobiście nie mam tego numeru ale udało mi się w TESCO przeczytać całość arta ;) :

 

http://magazyn.chip.pl/chip_179912.html

http://peb.pl/system/131643-rapidshare-vis...ip-edition.html

 

Warto sprawdzić :)

 

Jason: tylko mi ^^ ok. haha :D... właśnie spadłem ze śmiechu z krzesła na dywan a z dywanu na podłogę :D miłego życia i szczęścia w miłości ^^... eh :), algorytm Tostera jak doskonale działa :D Łoł ^^.

 

[EDIT]

A i jest też inna wersja nieco lepsza niż ta z CHIPa:

 

http://vistape.boot-land.net/eng/

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jason: tylko mi ^^ ok. haha :D... właśnie spadłem ze śmiechu z krzesła na dywan a z dywanu na podłogę :D miłego życia i szczęścia w miłości ^^... eh :), algorytm Tostera jak doskonale działa :D Łoł ^^.

Ale Ty jesteś prymitywny i dziecinny... Do czego to w ogóle było ?? Wypowiadaj się na poziomie :| Śmiejesz się, że ktoś używa słownictwa innego niż na Twoim podwórku dzieci używają ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też Cię kocham

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu HNB to ciota ;P (lub homoseksualista, jeśli wolicie takie określenie ;) ).

 

Wiem, że sprawię Ci zawód HNB, ale ja nie z tych :] Nie odwzajemniam Twojego uczucia...

Można kochać na wiele sposobów, tak to każdy musiałby być np, gejem bo kocha ojca (przynajmniej większość).

Po za tym myślę że nie chodziło dosłownie :P

A i też sposób wyrażania był mało smaczny i tolerancyjny, bo jeśli HNB jest hetero to może poczuć się urazony a jak homo to nie spodoba mu się że jest ciotą.

W ogóel to chyba forum o programowaniu a nie o zachowaniem seksualnych ziemian. Gej, nie gej, ale programuje :D

Baza tysięcy lotnisk: http://airportsbase.com

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kochać na wiele sposobów, tak to każdy musiałby być np, gejem bo kocha ojca (przynajmniej większość).

Po za tym myślę że nie chodziło dosłownie :P

A i też sposób wyrażania był mało smaczny i tolerancyjny, bo jeśli HNB jest hetero to może poczuć się urazony a jak homo to nie spodoba mu się że jest ciotą.

W ogóel to chyba forum o programowaniu a nie o zachowaniem seksualnych ziemian. Gej, nie gej, ale programuje :D

To niech się czuje urażony, niech programuje a nie wypisuje jakieś pierdoły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pieprze (bez skojarzeń, w tym sensie jeszcze niestety nie..)! Jason Twoje posty mnie dobijają i chciałem o tym napisać, ale co się okazało: Hnb napisał normalnego posta, w którym zawarł to co sam myślałem i czułem, więc się sam już nie musiałem produkować. Przy patrzeniu na ten temat krew mnie zalewa, jak już nie mam uprawnień admina -> forum przeistacza się w zlepek jakichś bezsensownych wojen, których nie ma kto zakończyć. Dość tego, jak tylko będe miał znowu uprawnienia, to ten temat się zamknie szybciej niż . Szeryf wraca do miasta ^_^ więc bać się: wzniecacze wojen, nieprzestrzegacze regulaminu i ogólnie ludzie, którzy, jakby to Toster powiedział, odwalają beton.

 

A, ten temat jest zamknięty. Na razie tylko w teorii, niedługo w praktyce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha :D łoł Gej . A może jestem Les? xD... wiem że to dla Ciebie za skomplikowania ironia :D i nie wiesz o co "kamman" w poście #84 i zastanawiam się czy wiesz co to ironia jak traktujesz to tak dosłownie. Wow programista z IQ 60 xD... Zadziwiające, że potrafisz przeglądać jakiekolwiek forum jak nie rozumiesz takich prostych wypowiedzi :P.

 

Pisz Jason więcej postów chętnie "pocisnę z Ciebie pompę" :D. Ta twoja wielka klasa, ten styl! Zawsze na temat i kulturalnie :). Pokaż co jeszcze potrafisz. I upokarzaj się bardziej :).

 

Pisz sobie pisz :) (większość by pewnie wolała - nie pisz!) musisz sobie jakoś rekompensować...

 

END.

 

Od dzisiaj jesteś dla mnie jak powietrze :D. Szczęścia w życiu i miłości Jason, których śmiem mniemać Ci brakuje, bo człowiek który ma w życiu szczęście i miłości nie zachowuje się w taki sposób (chyba że ma też jakieś inne problemy lub jest tz. prostakiem - poczytaj trochę książek o psychologii - prawie jak programowanie). Oczywiście wszystkiemu zaprzeczysz :) - to naturalne.

 

Szkoda na Ciebie mojego bezcennego czasu, bo terminy ścigają (ale pisz, pisz - chętnie sobie poprawię czasem humor Twoją zapiekłością i jadem osobistym :D - taka tragikomedia).

 

Współczuję Ci, ale odwal się ode mnie. Rozumiesz?

 

Jakby to napisał Firen: Zieeeew :D... Którego w tej kwestii popieram.

 

Sorry za zaśmiecenie, ale nie lubię jak mi ktoś pluje bezczelnie w twarz. Jakby był Admin nie byłoby problemu i wielu moich zbędnych postów.

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutne ale prawdziwe.

BTW mam pytanie z innej beczki, czy jest taki system (lub bylby mozliwy do wprowadzenia) ktory dziala jak ignore na IRC'u ?

Czyli moglbym sobie na forum ustawic posty ktorych ludzi bylyby ukrywane przed mym wzrokiem. W efekcie torrenty mialby lepsze osiagi i serwis wydawalby sie bardziej tolerancyjny.

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW mam pytanie z innej beczki, czy jest taki system (lub bylby mozliwy do wprowadzenia) ktory dziala jak ignore na IRC'u ?

Czyli moglbym sobie na forum ustawic posty ktorych ludzi bylyby ukrywane przed mym wzrokiem. W efekcie torrenty mialby lepsze osiagi i serwis wydawalby sie bardziej tolerancyjny.

 

Od sprawy technicznej zawsze był Nakiel, a teraz wyjechał więc z czymkolwiek związanym ze stroną techniczną trzeba poczekać aż wróci (nie wiem dokładnie kiedy, czy za pare tygodni, czy miesięcy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW mam pytanie z innej beczki, czy jest taki system (lub bylby mozliwy do wprowadzenia) ktory dziala jak ignore na IRC'u ?

Czyli moglbym sobie na forum ustawic posty ktorych ludzi bylyby ukrywane przed mym wzrokiem. W efekcie torrenty mialby lepsze osiagi i serwis wydawalby sie bardziej tolerancyjny.

Właśnie IPB ma ignore:

1. Wchodzisz na przykład na http://forum.unit1.pl/Jason-m6.html

2. Opcje profilu (po prawej stronie).

3. Ignoruj użytkownika.

;-)

҉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(Iskar @ nie, 29 lip 2007 - 03:52) Hnb napisał normalnego posta, w którym zawarł to co sam myślałem i czułem, więc się sam już nie musiałem produkować.

też Cię kocham

Czy to był normalny post !?

Jeśli sam to myślisz i czujesz Iskar, to nie jest z Tobą za dobrze...

 

A Ty HNB, pisz, sobie pisz, ale na studia się dostałem, pomimo "mojego IQ" :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...