Skocz do zawartości

VISTA - tak czy nie - o to jest pytanie.


Max1414

Polecane posty

  • Odpowiedzi 104
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Jak korzystasz z VCL to też nie korzystasz raczej z bibliotek windowsa, bo VCL robi to za Ciebie. Tak samo masz z wxWidgets, GTK i innymi rzeczami do gui, osobiście nie bawiłem się niczym innym niż SDL'em na razie (na którym mam okienko OpenGL'a ;) ), bo nie potrzebowałem pisać progsów z GUI, ale obiło mi się o oko, że są programy do tworzenia takich okienek wizualnie :) w SDL'u mam zdarzenia taki jak w Windowsowskim okienku, active, keydown itp., pewnie inne biblioteki też takie możliwości mają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(Force @ czw, 26 lip 2007 - 16:28) Odgrzewacie starego kotleta

Nie prawda, bo teraz jest Linux vs Windows (a takich było mało :P )

 

Nieprawda, kłamstwo! Delphi jest lepsze!

 

(sorry, ale też chciałem się przyłączyć do kolejnego flame'a)

jw. + to nie jest C++ vs Delphi :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem do tego podobny stosunek jak ty Max, jednak w końcu coś we mnie pękło i pomyślałem o biednych Linuksiarzach. Przerzuciłem się na Lararusa, jest bardzo podobny do Delphi (choć nie wiem czemu plik exe z czystym formularzem zajmuje 6 MB -.-). I od tej pory mam zamiar pisać tylko wieloplatformowe aplikacje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olać temat - już wszystko wyjaśnione, a co nie wyjaśnione to na googlach jest :P

 

NVM: Projekt/Opcje kompilatora

Na zakładce "Łączenie" odznaczyć "wyświetlaj numery linii"

Pliki wykonywalne będą wtedy sporo mniejsze.

 

Max: Do tych 3% wyraźnie zaznaczyłem, ze chodzi o desktopy, bo serwery to osobna sprawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałeś o cross-tools i otwartych źródłach ?? Zazwyczaj jak ktoś pisze program dla Linuxa to da się go bezproblemowo skompilować na Windowsie, bo twórcy wieloplatformowych bibliotek o to dbają :]

 

Lol , Lol, Lol, Lol, Lol

 

albo lepiej

 

while true do lol();

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

codewarrior + STL powodzenia

jakies 5-6 lat temu w firmie chcielismy uzyc stl'a na palma. Byl maly placz...

 

Qualcom Brew libs, oryginalne SDK na platforme windows do pracy nad bREW dewices + gnu gcc arm cross compiler 2 tygodnie wyzwisk i grzebania w forach....

 

itd

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś we współczesności :D ??

Jeju, ale ludzie nabywają uprzedzeń... to tak samo jakbyś teraz nie lubił Niemców, bo kiedyś mieli złego przywódcę...

Nie widzisz, że to wszystko się rozwija ?? Być może gdybyście teraz chcieli to zrobić to byłoby łatwiej :)

 

A poza tym do normalnych domowych zastosowań wystarczy ;)

 

Czy wszyscy nie rozumieją, że przesiadka na Linuxa łączy się z innym światem :D ?? On nie jest lepszy od Windowsa, ani gorszy, z tym że mi się bardziej podoba od Wina ;) Dostajecie do rąk najbardziej rozwinięty system, najbardziej wspierany przez developerów i w ogóle wkoło niego wszystko się kręci. Był po prostu pierwszy i wszyscy się do niego przyzwyczaili i przyzwyczajają swoje dzieci itd. To nie jest sztuka robić coś na tym co jest tak powszechne...

 

Czego Ty wymagasz od czegoś tak niekomercyjnego jak Linux (no z wyjątkami, ale dużo jest wersji niekomercyjnych) ?? Ma dużo możliwości, może niektóre są trochę mniej dopracowane, ale są ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wspolczesnoc, 0.5 roku temu wystarczy ?

 

Jason nie rozumiesz ze ja nie musze rozumiec ze linux jest super i wogole ?

Macie nawyk piasania jak to wszystko fajni chodzi, i w domu moze i tak jest przy prostych malych projekcikach. ale nie czarujmy sie ze jest tak rozowo. Co tylko pokazuje na przykladach bez komentowania, otworzcie oczy. Nie ma znaczenia czy to Java, C++ czy delphi nie ma 100% przenosnosci miedzy platformami i czas skonczyc pieprzyc glupoty.

 

a pytaniem: czego wymagasz od tak niekomercyjnej rzeczy jak linux to sie blaznisz. Skoro cos zachwalasz i non stop agitujesz a w momencie jak sie pokaze ze jest jednak troche inaczej wyskakujesz z takim tekstem to po co wogole wspominasz o tym ?

 

Skoro jest darmowy to musi byc do dupy ? o co kaman ?

 

Skoro linuks jest tylko dobry do malych czary mary gdzies w zaciszu na poddaszu to porownywanie go do Windowsa to tak jak porwnanie malego fiata do bolidu. tez cos moze i jest fajny.

 

Albo cos porownujesz na owaznie i z tej samej "ligi" albo trolisz, bo jakos wogole nie czaje twojego podejscia.

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest darmowy to musi byc do dupy ? o co kaman ?

Tutaj przegiąłeś :]

Napiszesz coś lepszego i to w dodatku za darmo ?? Nie sądzę :] Jest darmowy i jak na darmowy system jest na dobrym poziomie !! I nawet jako system użytkowy, w moim odczuciu jest bardziej przejrzysty, może dlatego, że nie ma magicznego katalogu Windows, Program Files itd., tylko odpowiednie pakiety ładnie uporządkowane, może dlatego, że ciężko go zawiruszyć ?? Na jakie strony byś nie wychodził itp. to i tak ci się nie wchrzaniają jakieś śmieci... no po prostu ciężko byłoby mi się przesiąść z powrotem, bo dla mnie rewelacja. Nawet specjalnie jak na gg dostałem jakiś link do pliku exe, który by pewnie coś schrzaniał to odpaliłem go i nic nie zrobił, wyświetlił jakiś błąd (co pewnie miał zakodowane) i normalnie go usunąłem i nic :D

Masz rację co do tego że trochę rzeczy nie działa na Linuxie... np. windowsowskie wirusy (których jest dużo więcej niż linuxowskich i bardziej rozpowszechnione) mi nie działają :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację co do tego że trochę rzeczy nie działa na Linuxie... np. windowsowskie wirusy

 

Lol ^_^

 

Jason, znowu wywołałeś kolejną wojnę ;) Chociaż w sumie ja do tych wojen nic nie mam bo jest całkiem zabawnie i można dowiedzieć się trochę ciekawych rzeczy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol ^_^

 

Jason, znowu wywołałeś kolejną wojnę ;) Chociaż w sumie ja do tych wojen nic nie mam bo jest całkiem zabawnie i można dowiedzieć się trochę ciekawych rzeczy :)

 

Hehe. :)

 

Pozwólcie, że ja też dołożę swoje trzy grosze. :) Osobiście uważam, że Linux mógłby stać się o wiele lepszym systemem operacyjnym niż Windows, ale to nigdy nie stanie się możliwe, gdyż Windows jest po prostu nie do wyparcia. Billy pierwszy opracował system, który oferował graficzny interfejs użytkownikowi. To wywołało wielki szum wokół jego produktu, co zostało do dziś. Prawda jest taka, że Microsoft ma monopol na tworzenie systemów operacyjnych i nic nie jest w stanie zagrozić jego pozycji.

 

Chciałbym też dodać, że większość zachwala Linux za to, że jest o wiele bezpieczniejszy od Windows. Przeczytałem gdzieś, że to wcale nie jest prawda, bo tam, gdzie Windows nie ma błędów, Linux je ma. Tylko proszę nie wyskoczyć mi z tekstem typu "Windows to same błędy", bo to nie jest do końca prawda. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brainer bzdura! M$ nie zrobil pierwszego systemu z graficznym interfejsem, zrobil go Apple a m$ od niego odgapil.

 

Mowcie co chcecie dla mnie najlepszym systemem jest Mac OS X, windows ujdzie, a linux to dla mnie syf. I nawet zaden fanatyk linuxa nie zmusi mnie do zmiany pogladow. Czy jest cos zlego ze mam takiie poglady? Bo mi z tym dorze :)

 

EDIT:

Jason ale masz zajebistego plusa dla linuxa,

"Masz rację co do tego że trochę rzeczy nie działa na Linuxie... np. windowsowskie wirusy"

a mi nie dzialaja wirusy dla linuxa, Mac OSa, symbiana, windows mobile i wiele wiele innych

szczeze to byl debilny argument.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jason wsadz leb do kubla zimnej wody i ocholn. Albo naucz sie czytac ze zrozumieniem. Ja mowie o jednym a ty o drugim, jestes typowym przykladem fanatyka ktory wbil sobie do glowy cos i nie trafia do niego nic co sie pisze:

 

++ Swiat jasona ++

linux jest super

c++ jest super

wszystkie cross-liby sa super bo ludzia ktorzy je pisza dbaja o to

 

JESLI (w jakims zdaniu pojawia sie slowa: linux, c++, zle, nie prawda) TO zaprzeczaj i sie obrazaj

JESLI (w jakims zdaniu pojawia sie slowa: linux, c++) TO dalsza analiza tekstu jest niewazna, zwlaszcza jesli jest spelniona regula 1

++ koniec swiata jasona ++

 

tak mniej wiecej sie z toba rozmawia.

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sie informatycznym mięsem obrzucacie :D

Żyd z Muzułmanem łatwiej się dogada i to bez dżihadu

 

Ale Tosterek ma rację. Jason prawdopodobnie ma autyzm i żyje we własnym świecie, w którym jego ojcem jest pingwin, a matką literka "C" z dwoma plusikami. :) Nie chcę go tu obrażać, ale jego postawa jest dokładnie taka, jak to przedstawił Toster.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toster... to, że Linux nie spełnia Twoich wymagań to nie znaczy, że nie spełnia moich. Skoro masz tego wypasionego Windowsa, to czemu korzystałeś z Linuxa, wtedy kiedy, coś Ci nie szło ?? - tylko 2 tygodnie szukałeś na forach...

 

Z tobą się tak rozmawia, że wszystkim chcesz pokazać, jaki to jesteś informatyk, że robisz rzeczy, których inni nie robią...

 

Ty chcesz mi na siłę udowodnić, że Linux nie spełnia moich wymagań, że jesteś super informatykiem itd. Chyba ja wiem lepiej, czy Linux spełnia moje wymagania, no nie ?? Do tego co ja robię (i pewnie do tego co robi większość użytkowników tego forum) wystarczy, C++, Linux, OpenSource'owe programy. Windows ułatwia pracę, ale raczej tylko do bardziej skomplikowanych rzeczy... np. żeby zrobić menu płyty DVD pod Linxem trzeba się trochę namęczyć, bo programik do tego jest trochę niedopracowany ;) - ale jest kurs jak to wszystko wykonać ręcznie :]

 

A Ty Brainer... jesteś jeszcze za młody, żeby tak pyskować...

 

Wy jesteście po stronie Windowsa i innych rozpowszechnionych narzędzi, a ja stoję po tej drugiej stronie, która rzadko spotyka się ze zrozumieniem, zwłaszcza kogoś kto nie spróbował, a się wymądrza - takich ignorantów jak Wy (oprócz tych wtajemniczonych, rzecz jasna...).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy jesteście po stronie Windowsa i innych rozpowszechnionych narzędzi, a ja stoję po tej drugiej stronie, która rzadko spotyka się ze zrozumieniem, zwłaszcza kogoś kto nie spróbował, a się wymądrza - takich ignorantów jak Wy (oprócz tych wtajemniczonych, rzecz jasna...).

 

Tu się trochę nie zgodzę z Tobą. Próbowałem Linuksa i wyszło na to, że wolę jednak pozostać przy Windows, bo:

1.) Większość ludzi korzysta z tego systemu operacyjnego, więc łatwiej sprzedać program. Założeniem Linuksa jest swobodny dostęp do kodu, więc raczej zostaniesz zbluzgany przez userów Linuksa za to, że sprzedajesz program przeznaczony dla Linuksa;

2.) Łatwo wszystko tutaj zrobić - zainstalować sterowniki, drukarkę itd.;

3.) Praktycznie wszystkie programy pisane są obecnie pod Windows, więc nie muszę się martwić o to, że nie będę mógł czegoś uruchomić.

 

Więc proszę nie mów, że ja się niby wymądrzam lub jestem ignorantem... :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...