Skocz do zawartości

Tragedia!


kompustelnik

Polecane posty

Sry. Wiem ze zlamalem w pewnym stopniu regulamin w sprawie nazwy posta ale coz. To co znalazlem na google bylo porazajace!

 

Az mnie ch*j strzelil! LINK

 

Najbardziej przerazilo mnie to w jaki sposob ów "REDAKTOR" mowi o Delphi.

Podsumujcie sami.

 

Jeszcze pozwole sobie zacytowac niektore zdania.

Wiec:

"Prostota (prostackość) Pascala tak się rozprzestrzeniła, że spowodowała powstanie Delphi."

"W Pascalu praktycznie nie ma obiektowości, a ta w Delphi jest bardzo nieprzemyślanie wykonana i to jeszcze w okrojonej postaci."

 

I wiele wiele innych!

Odnioslem wrazenie jakby pisal to ktos kto nawet nie wie co to Pascal, Delphi. Ale NIE! Baran napisal na poczatku:

"Sam sporo pisałem w Pascalu/Delphi, więc mam doświadczenie i możliwość porównania obu języków."

 

BOŻE zlituj się! (jestem nie wierzacy :D)

 

PS: Sorry za wyrazenie.

 

Pozdrawiam! ;)

Pisze programy na zlecenia. Tanio!

Delphi, Pascal.

Kontakt:

- (gg) 736483

- (email) kondor20@op.pl light92@o2.pl

- Strona domowa

Wszystko do uzgodnienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

EEeeee wstałem po poobiedniej drżemce i widzę, że się przejmujecie strasznie różnymi głupotami. Po co tym sobie zaprzątać głowę zwisa mi kto co sobie myśli poza tym tekst jest już chyba dość starawy wnioskując z któregoś tam zdania nie pamiętam albo autor nie miał pojęcia ale czym tu się denerwować ehhhh zZzzzzzzzzZzzzzz ten tekst jest dla mnie tak obojętny jak... (nawet brak mi porównania xD) chociaż uwielbiam Delphi i wydaje mi się, że masa zdań w tym tekście jest trochę naciągana ale szkoda mi czasu na przytaczanie ich.

 

Poza tym nawet:

CYTATnie lubię takich języków jak Pascal, Delphi czy Java oraz wszelkich skryptowców.

a dalej:

Oprócz programów w C++ i Delphi piszę też w PHP, PL/SQL, Office Visual Basic for Application.

Nic na siłę co xD?

Ot taka mini-strona moja po godzinach :)http://www.wnetrzekuchni.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry art, co chcecie Delphiaki :P

Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy, Delphi nie ma przyszłości... to co, że jest Kylix, to i tak za mało, C++ jest tak naprawdę wieloplatformowy. To co, że jest Free Pascal jak niemalże żaden Delphiak nie brudzi sobie nim rąk :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blind: Już jest zakopany w lesie ;].

 

@Spider: liczyłeś na jakiś agresywny wykład ? :P

 

O czym on pisze. Niedouczony pajac jakiś? Delphi zostało stworzone głównie do baz danych, serwerów automatyzacji (cokolwiek to jest xD), OLE, COMÓW, ActiveX (więc nie rozumiem czemu tak agresywnie je atakuje) i tu przebija jakikolwiek inny język programowania. Czy wam się to podoba czy nie taka jest prawda. Dzięki temu stało się ultra-stabilne, szybkie, niezawodne i logiczne. Nie moja wina że taki zboczeniec jak ja używa tego do innych rzeczy xD jak i całe tabuny innych, bo zauważyły że dzięki tym cechom łatwiej osiągać pewne cele i łatwiej tworzyć "pewne" rzeczy i nadaje się nawet bardziej niż C++ (hah! do kodowania gier chociażby).

 

A z tą wydajnością i szybkością wywoływania to po prostu pajac przegina :)... Z całym szacunkiem ale to kłamstwo. wystarczy tylko popatrzeć w skompilowany kod: $E8 + 32bitowy adres - wypchnięcie do procedury sprawdzić kod $E8 w instrukcji intela i wszystko jasne. Zapoznać się z zasadą działania wywołań register (domyślnie w delphi) a stdcall czy cdecl i samemu sobie odpowiedzieć (stdcall i cdecl są wolniejsze bo przekazują parametry przez stos a register pierwsze trzy przez rejestry). Jest jeszcze mscall działąjace podobnie jak register w Delphi. Autor sobie ubzdurał że się wolniej wywołują. Chyba że mu chodziło o inline (wklejanie kodu w procedury w miejsce jej wywołania) które jest dopiero od D2005.

 

Jeśli coś piszę nieprawdziwego to mnie poprawcie.

 

co więcej nie sposób nie wspomnieć że ta cała platforma .NET jest niezbyt udaną kopią VCLa z Delphi (które powstało dużo wcześniej!) do której tak nakłania M$.

 

Programuję w Delphi bo mi się nie podoba składnia C++, a Delphi to dla mnie jedyna rozsądna alternatywa z takimi samymi możliwościami (rzeczami których bym używał na co dzień), od tego nieestetycznego, nielogicznego, bałaganiarskiego języka, w którym można dostać oczopląsu. Komuś to nielogiczne wysypisko nie przeszkadza - proszę bardzo - jeszcze dam mu krzyżyk na drogę.

 

Z Delphi jest tak : Twój kod mogą łatwiej zrozumieć inne osoby, jest łatwe do opanowania dla początkujących i nie ogranicza zaawansowanych (co jest bardzo ważne - a ostatnio wychodzą bardzo ciekawe nowości składniowe dla tych bardziej doświadczonych)

 

Prawda jest taka że nie ma za bardzo czego już dodawać do C++ bo jest to najbardziej rozwinięty język, natomiast ostatnio przed pascalem otwierają się zupełnie nowe wrota i czeka ten język ogromna rewolucja (z którą już mamy do czynienia).

 

Miłego dnia ;] i trafnych wyborów

 

 

PS. mógłbym skontrować jeszcze wiele z tego arta ale szkoda mi czasu :P.

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programuję w Delphi bo mi się nie podoba składnia C++, a Delphi to dla mnie jedyna rozsądna alternatywa z takimi samymi możliwościami (rzeczami których bym używał na co dzień), od tego nieestetycznego, nielogicznego, bałaganiarskiego języka, w którym można dostać oczopląsu. Komuś to nielogiczne wysypisko nie przeszkadza - proszę bardzo - jeszcze dam mu krzyżyk na drogę.

 

Uważam dokładnie tak samo ;) Gdy widzę kod Cpp to mi się płakać chce, jednocześnie czuję respekt do ludzi, którzy piszą w tym języku bo to nie lada wyczyn zrobić z kodu taki syf.

 

PS. HNB - napisz własnego arta, "Delphi lepsze od C++" ^_^

PS2. Nie odpowiedziałeś na pytanie: czy grasz w MapleStory? :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nvm

 

1.0 Kto wie :P, na razie nie mam takiej potrzeby, zresztą nie uważam C++ za język gorszy ;)

2.0 Nie :) cokolwiek to jest ;) i skąd ten pomysł? ;P:)

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak by mogło być cały czas...

To jest rzeczywiście pocieszenie, że Pascal dąży do tego co już dawno oferował C++...

Ale nie... ciągle te argumenty o niezrozumiałej składni itp. DOBRY programista pisze zrozumiale, tworzy klasy itd.

Ale coś mi się wydaje, że waszego pojęcia o Delphi i zapału z głowy Wam się nie wybije...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak by mogło być cały czas...

To jest rzeczywiście pocieszenie, że Pascal dąży do tego co już dawno oferował C++...

Ale nie... ciągle te argumenty o niezrozumiałej składni itp. DOBRY programista pisze zrozumiale, tworzy klasy itd.

Ale coś mi się wydaje, że waszego pojęcia o Delphi i zapału z głowy Wam się nie wybije...

Pascal nie dąży do tego by być C++ i całe szczęście.

 

C++ utrudnia życie dobremu programiście ;]. Jedyne co mi się podoba w C++ to for a reszta to sux ;P. Nie moja wina że sam autor C++ przeklina jego składnie xD. Nie no ok, każdy pseudo C++owiec wie lepiej od autora tego języka :P i od bardziej doświadczonych programistów :P (np. LaMothe, Kimmel, Marco Cantu). Dla mnie prawdziwy dobry C++owiec to taki programista co przeklina ten język za jego nieczytelność, pląsawice, i potrafi pisać bez przyrostu formy nad treścią, i używać zawiłości tego języka tylko kiedy to niezbędne ^^, bo pisanie cały czas tymi szlaczkami nie ma sensu. Minie miesiąc i autor prostego kodu (byłby taki w Delphi zrozumiały nawet dla niedouczonych kodowania mass) nie będzie wiedział co to do cholery jest za kod :D:P. A wielu dobrych C++owców nie koduje w Delphi bo nie było mi. szablonów czy przeciążeń operatorów. A dzisiaj nawet C# czerpie z nowinek Delphi ;].

 

Oczywiście wiem że C++ ma wiele innych ciekawych przydatnych leksykalnych rozwiązań pod chwilowy popęd programisty. Ale z całą pewnością wolałbym ich unikać by zachować czytelność kodu (czasem to i lepiej że niektórych rzeczy nie ma w Delphi). Każdemu trudno dogodzić.

 

No ale co się dziwić że tego (tz. pewnych istotnych elementów składni) nie było skoro Delphi stworzono do obsługi baz danych i wypasionego VCLa (i spełnia to zdanie mówiąc nieskromnie celująco)? Dopiero naciski fanów stosujących Delphi do innych zadań wymuszają rozwój składni :). (ha :D Czy C++owcy mają wpływ na rozwój składni ? :>, bo ja mogłem zadecydować co chcę zobaczyć w następnych wersjach Delphi - były fajne ankiety)

 

Delphi jest dużo wdzięczniejszym językiem i zgrabniejszym :>. A znaleźć błąd w C++ to prawdziwy horror! :D ile razy widziałem statusy skrajnie wyczerpanych C++owców klnących na nieczytelną składnię ;]

 

Zamień horror na sielankę - koduj w Delphi :D.

 

PS. moje posty w temacie można potraktować jako artykuł ;P : "dlaczego Delphi a nie C++?"... Zresztą komu się chce czytać moje wypociny ;)... Kolejna nic nie znacząca dyskusja w otchłani wieków xD...

 

@Nvm - nie wiedziałem ;P

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry programista klnie własny język... dobre, naprawdę dobre. Z takim podejściem aż lepiej kodować :/ Jak mam kodować w Delphi (nawet jakbym chciał :P ) na Linuxie :P ?? Bo ja z tego systemu operacyjnego korzystam. Tak samo właśnie użytkownicy Windowsa klną Linuxa, że jest trudny obsłudze itp., tak samo jest z programistami Delphi klnącymi C++...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dlugie by nie byly posty HNB ja tam uwielbiam je czytac :) Zawsze dopracowane dopieszczone i co wazniejsze w tym temacie super sie czyta :P

 

PS: Zakladajac ten temat nie mialem na celu wywolac kolejna wojne Delphi vs C++.

Bo i tak wiadomo co lepsze :D Chodzilo mi o to aby podsumowac naszego znawce Cepa i Delphi'ego(rzekomo zna jezyki Pascalo-podobne przez przeszlo 5 lat. Na bank! Przez 5 lat to chyba nazwe Delphi bo pieprzy takie glupoty ze w dupie sciska!).

 

Pozdrawiam! ;)

Pisze programy na zlecenia. Tanio!

Delphi, Pascal.

Kontakt:

- (gg) 736483

- (email) kondor20@op.pl light92@o2.pl

- Strona domowa

Wszystko do uzgodnienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi o to aby podsumowac naszego znawce Cepa i Delphi'ego(rzekomo zna jezyki Pascalo-podobne przez przeszlo 5 lat. Na bank! Przez 5 lat to chyba nazwe Delphi bo pieprzy takie glupoty ze w dupie sciska!).

Chodzi Ci o HNB czy o autora artykułu :P ?

Bo pisząc naszego, to chyba miałeś na myśli, że z naszego forum :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi co do długości postów - miałem wymagających polonistów ;]. Jak komuś się nie chce czytać postów to co robi na forum? Widocznie powinien siedzieć na kanale irc'a a nie tutaj :P. Ostatnio naprawdę staram się pisać krótko ;P.

 

Nie pisałem że programiści mają kodować w Delphi. Koduj sobie w czym tam chcesz i co Ci pasuje do środowiska i mózgu, mi to tam zwisa. ;]. Dobry programista klnie swój język bo poznał go tak dobrze że zna jego wady i potrafi poddać go konstruktywnej krytyce opartej na faktach, a Ty robisz do C++ maślane oczka bo usłyszałeś że jest najlepszy i można w nim szpanować przerostem formy nad treścią. Bravo. Ja tylko staram się obalać jakieś głupie zabobony i mity o możliwościach Delphi, bo mnie denerwują pseudo znawcy, a że mam wakacje mam na to więcej czasu (to nawet swoistego rodzaju rozrywka). Ktoś musi.

 

Kompustelnik napisał, że "Pieprzy głupoty" to chodzi raczej o autora tego arta (nie wiem ale jesteś Jasnon do niego tak bardzo podobny... Niemal jak 2 krople wody ;]) ;P.

 

PS. abstrahując, badania mówią prawdę, że niektórzy nawet w liceum i po mają problemy z czytaniem ze zrozumieniem, serio ;]... 2-0 dla Ciebie J.

 

@kompustelnik "Zawsze dopracowane dopieszczone" - nie mam wyjścia ;)xD:P, bo by mnie zeżarli, ze względu na moje poglądy ;], długość postów i fajnego Avatara z owieczką :P. i to nie jest śmieszne! ;D

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HNB: Ile razy potrzebna Ci była obsługa baz danych w Delphi, którą się tak szczycisz ?? Firmy, które naprawdę tego potrzebują są w stanie zrobić to w normalny sposób, bez tych zabawek z Delphi :P

Nic dziwnego, że Delphiaki z forum lubią czytać Twoje posty, bo Ty stajesz w obronie tego środowiska. Dla nich one są równie fascynujące jak dla C++'owców art tego gościa. Ty się znasz tak samo na Delphi i C++, jak on na C++ i Delphi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...