Jump to content

5corpio

Super użytkownicy
 • Content Count

  857
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by 5corpio

 1. Najprościej będzie jak zrobisz sobie np. 2 klasy dla całego menu. Pierwsza, która "trzyma" menu domyślnie na górze zawsze a druga, która ustawia np. top: -300px (czy ileś tam). Potem w JS-ie np. przez jQuery sprawdzasz czy scroll strony jest większy niż ileś px i robisz np.: toggleClass() żeby albo dodawało albo usuwało tą klasę pozycjonująca ujemnie albo ją usuwało. Tylko warto dodać jeszcze wygładzanie przez "webkit transition" żeby nie skakało tylko gładko się chowało.
 2. 5corpio

  Napisz program

  Jeszcze czasem korzystali z książek
 3. Właśnie tak się zastanawiałem czy zwracanie w delphi tak się dało. Mea culpa. Nie kodowałem z ~8lat. Zresztą delphi umarło
 4. Przecież tu masz zwykłe operacje dodawania / odejmowania. To krok po kroku sobie to jak przejrzysz to przeanalizujesz. Ew. najprościej byłoby debuggerem dostępnym w delphi. Sprawdź jak działa zakładasz sobie "obserwowanie" powiedzmy tych 3 zmiennych. A potem linijka po linijce on ci pokaże, która linijka aktualnie się wykonuje i po kolei będzie aktualizował zmienne. Swoją drogą jesteś pewny, że to działa? function jeden(var a:Word; b:Word):Word; var c:Word; begin a:=a+b; c:=a+1; b:=c+2; jeden:=b-c; end; W ostatniej linijce przypisujesz do "jeden" jakieś odejmowanie. Przecież na mój gust on jako "jeden" wywali, że coś nie tak bo tak samo nazywa się funkcja.
 5. Opisz jaśniej. Chcesz to co jest w prawej kolumnie (czarnej) wyrównać do linii tej co jest w lewej kolumnie? Daj kod.
 6. Każda gra używa swojego formatu więc nie wiele zdziałasz. Przy czym część produkcji używa otwartych formatów do których się można dobrać osobiście tych formatów nie kojarzę.
 7. 5corpio

  Help Of A Wizard

  Dobra to w wolnej świątecznej chwili wyeksportuje sobie postać mesha. Poszukam gdzieś tam jakiegoś szkieleta w tym UE4 czy cokolwiek tam się podpina i zobaczę jak tam animacja szkieletowa wygląda.
 8. 5corpio

  Help Of A Wizard

  Czy: To jest to co ogólnie dostępne jest pod nazwą Unreal Engine 4? Bo zassałem to sobie te 5gb i testuje ogólnie edytor bo generalnie do wizualizacji nawet pomału to wkracza Czy to jest to?
 9. Wyświetla je ponieważ na końcu pętli for masz WriteLn. Poza tym jeśli masz 3 osoby i każdą pytasz w pętli a do przechowywania danych masz tylko po 1 zmiennej to dane o poprzedniej osobie utracisz przecież pytając już drugą. Albo musisz zrobić 3x więcej takich zmiennych i je jakoś ponazywać (bez sensu) albo zrobić tablicę z 3 elementami. Co do wypisywania danych na koniec to writeln musisz wyrzucić poza pętle niżej.
 10. 5corpio

  Help Of A Wizard

  Ale na tamtej stronie ciężko się poruszać ale z tego co widzę to nie jest cellshading tam. A możesz jakoś ten szkielet wyeksportować z unreala i wrzucić w jakimś formacie? To bym sobie zerknął co i jak. Testuje teraz szybko coś co się nazywa "Autodesk Character generator" to po wyborze twarzy sylwetki itp. generuje low poly model postaci chcę zobaczyć właśnie czy to "warte świeczki". Wtedy z takiego "gołego człowieczka" można go ubrać w odpowiednie rzeczy już które potrzeba konkretnie. A wg licencji można śmiało używać do projektów itp. Dlatego zaraz wrzucę sobie takiego "gagatka" do programu i zobaczę czy nie ma zbyt wiele problemu by poprawić ten model i wymodelować do niego odpowiednie rzeczy. Jak wygląda animowanie w tym unrealu? Postać tam musi być zriggowana jakoś odpowiednio? Kości czy tam dopiero w edytorze się ustawia kości i jakiegoś "skina" nakłada i to łączy? I wystarczy model z rozłożonymi rękoma. Bo nigdy nie widziałem tego. Zerknij - bo od razu dostaje się np. takiego gościa (oczywiście figurę, skórę, twarz, włosy itp. się wybiera przez app. przez stronę) model fbx i potem można będzie szybciej odpowiednio przygotować taką postać? Zmiana teksturek, domodelowanie jakiś rzeczy w stylu ciuchy czy tam odpowiednie atrybuty itp.
 11. Czy przypadkiem jak się zrobi domyślny .htaccess (w wordpress) z mod_rewrite włączonym i w Ustawienia / Bezpośrednie odnośniki (w panelu admina) da się własny format w stylu np.: www.domena.pl/%category%/%postname%/ To powinno działać.
 12. 5corpio

  Help Of A Wizard

  Jak masz jakieś wytyczne lub listę, którą mógłbym przejrzeć modeli do zrobienia to wrzuć gdzieś. Najlepiej też z jakimś podglądem czego oczekujesz mniej więcej (styl, co z teksturami, ilością poly, jaki format itp.) Od dawien dawna nic nie robiłem przy grach dlatego chętnie bym pomógł chociaż troszkę ale nic nie obiecuję bo czas to największy problem
 13. 5corpio

  Help Of A Wizard

  Co i jak potrzebujesz w 3d konkretnie? Bo może jakoś w wolnej chwili dałbym radę wspomóc jakimś modelem czy czymś. Przy czym blender odpada bo w nim nie pracuje
 14. 5corpio

  Help Of A Wizard

  Screeny się nie wczytują u mnie jak wchodzę na bloga (w zasadzie ten 1 screen co jest tylko). A chętnie będę śledził! Zwłaszcza, że silnik Unreal teraz mocno jest rozwijane jak widziałem bo nawet wizki wnętrz itp. real-time się już pokazują (co mnie szczególnie interesuje) zamiast zwykłych np. statycznych renderów (mieszkania, wnętrza, deweloperka) więc ogromnie jestem ciekaw.
 15. Albo coś się źle wkleiło ale na mój gust to nie masz nigdzie losowania wartości dla każdego elementu tablicy?
 16. 5corpio

  Lista w pascalu

  Dobra masz rację coś mi się pochrzaniło po paru piwkach to źle człowiek widzi. W sumie w tej liście poza wskaźnikiem na kolejny element nie ma nic innego
 17. 5corpio

  Lista w pascalu

  Czemu w rekordzie listy kolejny element to lista również? W liście kolejny element to powinien być raczej wskaźnik na "coś tam" ale nie na listę znów. znaczy next to powinien być jakiś "pointer" (w delphi).
 18. 5corpio

  Pisanie gry.

  Super, że wrzuciłeś. Aż miło się oglądało. Pod wrażeniem jestem, że rozeszło się w ilości 600k. Przy widoku z góry przypomniało mi się stare GTA 1 na filmiku przejście z 2d kamery do tej już 3d wraz z większą różnorodnością modeli itp. - wygląda świetnie wtedy już. Szkoda, że nie ma chyba na iOS na jakimś gotowym silniku to robili czy wszystko od zera? Bo widzę logo PhysX tylko na końcu. A widzę w rogu logo chyba Ogre - z tego co pamiętam z dawnych lat to chyba jakiś tam silnik był.
 19. 5corpio

  Dziwne wiadomości

  Może masz na stronie jakiś dziurawy skrypt (np. formularza kontaktowego Wordpress/Joomla) i próbuje przez niego rozsyłać taki syf? (o ile dobrze zrozumiałem od kogo/do kogo i skąd w ogóle masz te maile). Edycja: Boże temat sprzed 1/2 roku odkopali. Wywalcie tych spamerów nie wnoszących nic poza linkowaniem. Jeden z linkiem w profilu drugi w sygnaturze.
 20. A tak w ogóle jak ktoś tu jest z adminów to zróbcie porządek z tymi profilami co w opisach mają linki etc. bo niebawem automaty zaleją forum i dopalą śmieciowymi linkami z rummera i innych automatów tylko te profile (znając mądrość ludzi).
 21. Wreszcie ktoś piszący na coś porządnego
 22. Jak maniak rozumiem, jest kodowane w jedynym słusznym delphi ? a jeśli to gra mam nadzieję, że nie na androida bo nie sprawdzę
 23. Mógłbyś się pochwalić jakimiś nowymi projektami A przekierowanie już działa
 24. Czy ktoś przypadkiem nie popsuł czegoś z przekierowaniem ? Bo samo unit1.pl nie działa tylko jak się wrzuci adres z www.
×
×
 • Create New...