Skocz do zawartości

[Delphi] ruchome zakładki


HNB

Polecane posty

Czy ktoś już przechodził przez ruchome zakładki w Delphi. Tz. takie jakie mamy przykładowo w FireFox?

 

Google milczy, w dostępnych komponentach nic ciekawego nie znalazłem odnośnie ww problemu.

 

Te w FF, czy IE 7 wyglądają na emulowane. No ale z drugiej strony w Delphi 7 są (przynajmniej z wyglądu) normalne ruchome zakładki.

 

Czy ktoś ma jakiś ciekawy pomysł jak to rozwiązać? Miał taki problem? Bo mi jako jeden z rozsądniejszych pomysłów wpada do głowy: "emulowanie".

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KKKas: Powiedzmy że rysuję sobie ręcznie, sam wykrywam kolizje i przeciąganie, powiedzmy, że maluję sobie na Label z DoubleBuf. No a reszta to już nie jest problem :).

 

Toster: Jakiegoś przykładowego rozwiązania.

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może jakaś wskazówka :> ... Link, kierunek, podpowiedź, koło ratunkowe, telefon do przyjaciela... ;) Skoro piszesz że się tym bawiłeś to może coś podpowiesz? Szukam dokładnie jak zrobić przenoszenie zakładek.

 

Łopatologiczny opis:

 

Mam 3 zakładki: 1, 2, 3. Klikam na 2 przytrzymuję lewy przycisk myszy po czym kursor myszy, przesuwam w lewym kierunku. Gdy ten znajdzie się w połowie zakładki 1 albo poza nią zakładka nr. 2 przeskakuje w miejsce zakładki nr. 1.

 

Mam to zrealizować - "emulując komponent zakładek" czy istnieje jakieś bardziej zgrabne rozwiązanie w Delphi tudzież komponent który udostępnia ww czynność? Bo w standardowych zakładkach udostępnianych w Delphi nie widziałem takiej możliwości (może coś przeoczyłem). Mam kombinować w stronę dostępnych zakładek czy sobie je emulować.

 

Z góry dzięki * confused *. :)

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w TPageControl mozesz dodawac TabSheet1.

1) Kazdy TabSheet1 ma zdarzenie on Drag czyli mozesz je D&D.

2) kazdy TabSheet1 ma PageIndex

 

jak polaczysz punkt 1 z punktem 2 i zgrabnie zaczniesz zmieniac PageIndex to moze uzyskasz zadowalajacy efekt ;)

 

z automata przeciagania zakladek nie widzialem w standardzie :)

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki :) KKKas, Toster :)

i Brainerowi za chęci :)))

 

O to mi właśnie chodziło.

 

PS.Jeszcze raz dzięki :D. Coś mi google w tym temacie odmówiło posłuszeństwa :)... Zaoszczędziliście mi wielu siwych włosów ;), nad ewentualnego pisaniem emulatora.

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...