Skocz do zawartości

Popularnosc jezykow


Toster

Polecane posty

Visual Basic tak wysoko?? Za co?? Trochę dziwne, że spada popularność Rubyego i C#, ale to zapewne chwilowe zjawisko. Wystarczy spojrzeć na wykresy:

 

http://www.tiobe.com/tiobe_index/Ruby.html

http://www.tiobe.com/tiobe_index/C_.html

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego czego nie zrobiłeś, niż tego co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj." M". Twain. Metryczka dla dziecka może być wspaniałą pamiątką narodzin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jak visual basic może być tak wysoko, to chyba nie w Polsce robili to. Tak samo Javy nie mogę skumać, aż mi się wydaje, że Java jest najbardziej znana z tego że jest znana :D A czy przerabiali strony msdna lub sun-a (czy kto to tam jave robi)? Bo jeśli tak to co się dziwić, że C++, C#, Visual Basic czy Java są tak wysoko jak zrobiono dziesiątki tysięcy stron dokumentacji.

Baza tysięcy lotnisk: http://airportsbase.com

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykres potwierdził moje odwieczne subiektywne odczucia :D. W Javie się dużo pisze i w VB też - to drugie to głównie początkujący ale nie tylko... Wszelakie makra do Office, chyba w VB się pisze :P. No a bez javy to byłby koniec świata...

 

Dziwne, że C# tak nisko - ale pewnie niedługo się odbije wzwyż.

 

Zobaczycie :D - niedługo Delphi wskoczy w miejsce javy ;)

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj, ale to VB to nie jest to z office-a, ono jets o i wiele niżej chyba w 50-ce, to do office-a to VBA jest (A ważne)

 

Aż z ciekawości włączyłem Visual Basic i w moim odczuciu strasznie wygląda, tak podróbka Delphi, a składnia jeszcze męcząca, a narzekają, że to Delphi ma złą :D

Baza tysięcy lotnisk: http://airportsbase.com

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw, niedawno M$ napisał list otwarty do programistów Delphi by się przesiadali na VB (lol) ...

 

LINK

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(HNB @ pon, 28 sty 2008 - 15:59)

btw, niedawno M$ napisał list otwarty do programistów Delphi by się przesiadali na VB (lol) ...

 

 

Tym żeś mnie zwalił z fotela. To się Microsoftowi udało ^_^

 

Coraz szybsze komputery to coraz większe wzięcie mają języki interpretowane :rolleyes:

 

Od pewnego czasu noszę się z zamiarem nauki Pythona - opłaca się? Łatwo się go podpina pod jakieś programy, ma ktoś jakieś doświadczenie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Język prosty a zarazem zaawansowany, dobrze zaprojektowany, przypomina mi dość object pascala :P . Wymiana danych między skryptem a programem jest moim zdaniem niewygodna.

 

LUA jest o tyle fajnym językiem, że można z niego zrobić język skryptowy JIT (kompilowany do kodu natywnego - czyli jakby nie patrzeć jest do niego taki "uproszczony" kompilator - co wiąże się z wzrostem wydajności skryptów), za pomocą rozszerzenia.

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LUA jest o tyle fajnym językiem, że można z niego zrobić język skryptowy JIT (kompilowany do kodu natywnego - czyli jakby nie patrzeć jest do niego taki "uproszczony" kompilator - co wiąże się z wzrostem wydajności skryptów), za pomocą rozszerzenia.

Poza tym, jest możliwe używanie go w Delphi. ^_^ Dla zainteresowanych, link. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...