Jump to content

Nakiel

Administratorzy
 • Posts

  165
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

Nakiel's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Week One Done Rare
 • One Month Later Rare
 • One Year In Rare

Recent Badges

0

Reputation

 1. Przyznam, że nie pamiętam takiej wiadomości, a w archiwum forum nic nie znalazłem. Dostałeś w ogóle jakąś odpowiedź? Może wysłałeś maila na jakiś nieaktualny adres? Ja nie piszę o rozwoju, to raczej inni próbują mnie przekonać, że jest to jeszcze możliwe.
 2. 1-3 CMS musi być stworzony na nowo lub trzeba by użyć tymczasowo jakiegoś gotowca. Nie ma opcji przywrócenia wyłączonych funkcji w obecnym skrypcie. Jest on stary i jak na dzisiejsze czasy kiepski. Mało odporny na spam itd. Nie jest zgodny z nowszymi wersjami PHP. W zasadzie do zaorania. 4 - Zostałbym przy wszystkich językach. Popularność języków programowania się zmienia, pojawiają się nowe, a inne znikają. Trzymanie się jednej opcji nie uważam za dobre rozwiązanie. Najważniejsza jest treść - aktualności, kursy, aktywność na forum. Niestety nie mam tyle wolnego czasu co 10 lat temu. Bez aktywnego udziału innych użytkowników nic z tego nie będzie.
 3. Wysłałem maila, ale dostaję wiadomość zwrotną, że konto nie istnieje Zaktualizuj maila w profilu. Utrzymanie w zasadzie nic nie kosztuje poza domeną, więc istnienie portalu w obecnie formie nie jest dla mnie problemem. Powrót tylko do Delphi przy takiej niewielkiej popularności tego języka chyba nie ma sensu.
 4. Szczerze mówiąc zastanawiam się nad całkowitym wyłączeniem forum i portalu. Już teraz funkcjonuje w bardzo okrojonej wersji, tylko dlatego, że informacje na nim mogą się jeszcze komuś przydać. Ruch jest niewielki, a główna czynność przy forum to usuwanie spamu. Samo forum jest na starym skrypcie IPS, do którego nie ma już łatek. Musiałbym wszystko przenieść na IPS 4 lub zupełnie inny skrypt. Tylko, czy to ma sens przy ok. 2 nowych tematach na miesiąc?
 5. Witaj, Zamieściłeś kod w odpowiednich znacznikach dostępnych na forum czy po prostu przekopiowałeś sformatowany kod z innej strony? W temacie: http://forum.unit1.p...age__pid__26740 znajdował się kod sformatowany, ale najprawdopodobniej formatowanie nie nastąpiło na forum, lecz wcześniej, dlatego też pojawił się problem przy edycji. Przed chwilą przedytowałem go i zamieściłem w [ sql ] [/ sql ] i teraz edycja działa prawidłowo.
 6. Kosz wyczyszczony Spam od razu usuwajmy. Do kosza niech trafiają bezsensowne itp. tematy.
 7. Pomyślimy nad tymi projektami. Może jednak ktoś będzie z tego korzystał.
 8. Dobrze, że są osoby, które interesują się przyszłością portalu. Z jednej strony do jego rozwoju przydaliby są ludzie z chęciami oraz z wolnym czasem, którzy ruszyliby portal do przodu. Od początku istnienia Unit1.pl pojawiają się takie osoby, ale po pewnym czasie nudzi im się, są zniechęceni brakiem odzewu i znikają. Tak było z organizacją konkursów oraz innymi proponowanymi "akcjami". Chyba jedynie jakby ktoś miał płacone za ciągłą aktywność na portalu to zająłby się tym na dłużej. Administrator też pozostał tylko jeden. Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem niż szukanie takich osób, jest zachęcenie użytkowników portalu, aby udzielali się od czasu do czasu na forum czy też pisali artykuły. Jednak nie na stałe. Jak co któryś napisałby jeden tekst raz na 2-3 miesiące to przy większej liczbie osób byłoby ich mnóstwo. Przy tym rozwiązaniu Unit1.pl nie pochłaniałby nikomu zbyt dużo czasu, a ludzie pisaliby teksty choćby z nudów w przerwie pomiędzy kodowaniem. Inna sprawa to jakość tych tekstów. Nie oszukujmy się. Większość tekstów na Unit1.pl powstała wiele lat temu, pisana przez bardzo młodych programistów ( jak ja w czasie liceum). Przygotowanie porządnego artykułu zajmuje sporo czasu. Czekam na dalsze propozycje, ale sam nie jestem w stanie być "przewodnikiem" portalu. Co jakiś czas mogę poświęcić mu trochę więcej czasu, ale to wszystko.
 9. W firefoxie faktycznie ten przycisk jest wyżej. Zajmę się tym.
 10. Jak to nie jest? Użytkownicy FB nie muszę rejestrować się na forum. Mogą się logować przy użyciu konta z FB. Na poprzednim forum było bardzo podobne, ale mogę je trochę "odchudzić".
 11. 1. Słowa kluczowe dla tematu można zmienić podczas pełnej edycji pierwszego posta w danym temacie. 2. Niestety ten błąd występował już w starym forum i nawet w backupie są te błędy. Poprzedni skrypt formatowania robił czasami takie błędy :/
 12. Pierwsze zmiany wprowadzone... Od dzisiaj na stronę unit1.pl należy logować się przy użyciu tych samych danych co na forum.unit1.pl. Po zalogowaniu się na forum użytkownik będzie automatycznie zalogowany również na stronie. Użytkownicy, którzy posiadali konto wyłącznie na stronie, muszą założyć nowe konto na forum. ps. Czy korzysta jeszcze ktoś z IRC? Czy może usunąć zakładkę ze strony? @Stelma: Zalogowałeś się najpierw? Musisz być zalogowany, aby był widoczny przycisk.
 13. Nie wygląda to najlepiej w Operze Mini, ale przycisk jest i można napisać nowy temat.
 14. Przydałoby się Część poprawiłem, ale jeszcze sporo tego zostało. Wspomniany błąd zaraz poprawię.
 15. Obok ułatwienia wstawiania formatowanego kodu są to dla mnie priorytetowe sprawy. Stara skórka nie jest kompatybilna z nowym forum, a więc nie będzie dostępna. Ewentualnie jeśli ktoś przygotuje nową skórkę to wgram ją jako alternatywną do wyboru. 1. Nie wiem, czy jest taki moduł do forum. Poszukam, ale ogólnie im mniej wtyczek na forum tym lepiej. 2 i 3. Mi się podoba tak jak jest, a co sądzą pozostali? 4. OK 5. OK 6.Po aktualizacji posty zostały policzone na nowo. Zapewne licznik został zmniejszony o posty z usuniętych tematów. OK Po zalogowaniu się na forum, na samej górze w wybranym dziale znajduje się duży czarny przycisk "Napisz nowy temat".
×
×
 • Create New...