Skocz do zawartości

[delphi7]Co z tą linią komend...


Greensand

Polecane posty

Nie mogę stworzyć programu który pobiera parametr z linii komend...
Wyskakuje mi błąd podczas otwierania danego pliku, a robię to prze PPM/Otwórz za pomocą->/Przeglądaj/Mój_program.exe. Po czy mam błąd Acess violationa czy jakoś tak i cyferki.
Najdziwniejsze jest jednak to że ten program (poniżej) skompilowany przez delphi6 działa bez problemu. Jednak gdy przenoszę cały kod do delphi7 (aż do interface), to dzieje się to co opisałem wcześniej. Zmieniałem ten kod jednak dalej działa, a mój nie...:evil:
Poniżej przedstawiam kod (ten z delphi6) w całej swej okazałości...

[code=Delphi]
{*********************************************}
{ digital[HH[H]X[CB^[HYR'FvFĆ6Fćrć6'FćFvŚW&FćR4) }
{ for more details contact : }
{ & nbsp;[Z[PY][[HCBĘVćB
&ó3ŚFW&f6P)4(]5MUŃąYŃ
ąhics, Controls, Forms,
Dialogs, StdCtrls;

type
TForLHHĘJCB]N]BX[NX[VóDVó&6VGW&R'WGF6Ć66VćFW#D&Ś4(
ŃĄMQ=4(Ń4 { Private declarations }
public
{ Public declara[CB[BBBLNLNBB[[Y[][BE\"ćFf&6VGW&RDf&Ó'WGF6Ć66VćFW#D&ŚV7B4)4(
ą4)4(4)Q
ŃĄMr: TObject);
Var
I : Integer;
begin
Memo1.Lines.CleaBY[[K[Y
[Y][ Ę[[PB&6VB&WGW&2FRV&W\"b&WFW'274(ŃĄą4(%A
QĄ4( For I:=1 To ParamCount Do
{ ParamStr - Returns a spXYYY[Y]HH[X[[[KCBY[[K[FBu&WFW\"rEF7G\"rr&7G\"ŚVćCŚVć4(
[/code]

Myślałem że problem może wynikać z właściwości któregoś [b]komponętu, ale po ich przekopiowani błąd się powtarza.
Jeśli ktoś mi może pomóc to niech sprawdzi na początku czy mu to działa (najlepiej w delphi7), albo niech poda mi inny działający sposób.

//PS: Sorry jeśli pytanie jest banalne, wiem że coś przeoczam nie wiem tylko co i dlatego zdaję się na wasz pomoc...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rozwiązanie!!!
TO BILLA WINA!!!
Rozwiązanie okazało się wręcz śmieszne...
Bo gdy odpalałem program przez polecenie start/uruchom i dopisywałem cos tam to wszystko było OK a gdy przez PPM/Otwórz za pomocą... to źle.
Dlaczego gdyż program nazywał się Project1 a na liście był już wcześniej taki program(ale źle działający wina kodu że nie otwierał). Windows zamiast nadpisać nazwę i używać nowego wciąż używał starego (uznawał że dwa exeki o tych samych nazwach to to samo i lepszy jest stary).
Dlatego program o nazwie innej otwierał plik bez problemu...Gdy zmieniłem nazwę wszystko było OK.
Ehhhh miałem racje że cos przeoczyłem:)
Mimo to dzięki za pomoc...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...