Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w zadaniu z turbo pascala


Taysha

Polecane posty

Witam

Jestem całkiem początkującym w kwestii funkcji i procedur Pascala.

Mam do wykonania dwa zadania i nie do końca umiem sobie z nimi poradzić.

Będę wdzięczna za pomoc.

Program Liczby_pierwsze -> program, który wyszuka liczby pierwsze z przedziału [2..N]

 

Udało mi sie go wykonać, ale nie wiem jak sprawić, by program powtarzał się dopóki nie nacisnę klawisza np. "Q".

Oraz dźwiękiem i komunikatem "błędne dane!" sygnalizował błąd jeśli zostanie wybrana litera lub zły klawisz.

 

 

Program Liczby_pierwsze;

Uses Crt;

Var N, K : Integer;

i, j : Integer;

Licz : Integer;

Begin

Repeat

Clrscr;

textcolor(3);

Writeln('Podaj liczbe naturalna z przedzialu (2;N)');

Write('n = ');

Readln(N);

Until (N > 2);

 

K:= 2;

textcolor(13);

Write('Liczby pierwsze: ',2,' ');

For i:=2 To N Do Begin

Licz :=0;

For j:=2 To N Do

If ((i mod j) = 0) Then Licz:=Licz+1;

If Licz = 3 Then Begin

Write(i,' ');

K:=K+1

End;

End;

Writeln;

Writeln('Liczba liczb pierwszych = ',k);

Repeat Until Keypressed;

End.

 

 

Program Celsjusz_Fahrenheit -> Zamiana temperatury ze skali Celsjusza na skalę Fahrenheita i odwrotnie wg poniższych wzorów:

F = (C 9/5) + 32

C = (F − 32) * 5/9

 

Ten program jest dla mnie bardzo trudny do wykonania, zrobiłam coś co wg mnie powinno działać, ale niestety tak nie jest.

Nie widać kolorów, nie czyta 'f' i 'c' i nie powtarza się do momentu wyboru np. "Q".

Nie wiem jak sie do tego zabrać.

 

program Celsjusz_Fahrenheit;

uses crt;

var

skala : char;

temp : real;

wynik: real;

begin

clrscr;

writeln;

writeln ( ' Zamiana temperatur ze skali Celsjusza na skale Fahrenheita i odwrotnie:');

writeln;

writeln ( 'Oznaczenie skal: ');

writeln ( ' C skala Celsjusza');

writeln ( ' F skala Fahrenheita');

writeln;

writeln('wprowadz temperature: ');

read (temp);

writeln('podaj skale w jakiej chcesz uzyskac wynik: ');

skala:=readkey;

case skala of

'C':begin

textcolor(3);

wynik:= (temp*(9/5))+32 ;

writeln(temp:5:1,' C',' = ', wynik:5:1,' F');

end;

'F':begin

textcolor(14);

wynik:=(temp-32)*(5/9);

writeln(temp:5:1,' F',' = ', wynik:5:1,' C');

end

else

begin

textcolor(15);

writeln ('Bledne dane!!');

sound(1500) ;

delay(300);

nosound;

delay(1000);

end;

end;

end.

 

 

 

Z góry dziękuję za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszego zadania skorzystaj z etykiet (Label) lub pętli Repeat..Until :P Wszystkie informacje do rozwiązania tych zadań masz w internecie...

Wystarczy Google :P

 

Gdybym była na tyle biegła w programowaniu w Pascalu, że wystarczyłyby mi tylko kursy z internetu nie pisałabym tutaj.

Na podstawie zawartych tam informacji zrobiłam jakiś tam szkielet programu, ale nie wszystko jest dla mnie jasne (czyt. pierwszy post.)

Oczywiście najłatwiej jest odwołać kogoś do google, z tym że nie każdy tak szybko przekłada teorie na praktykę (nawet z wykorzystaniem przykładów).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie pytam gdzie byli twoi rodzice gdy miales sie uczyc caly rok a nie tuz przed zaliczeniem ?

 

Zaczęłam semestr dużo później niż moja grupa, ponieważ jednocześnie robię dwa fakultety, zjazdy mi się pokrywają, do sesji mam jeszcze czas, a rodzice byli u siebie w domu :]

 

strasznie pomocni tu jesteście <_<

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jesteśmy pomocni ;) Należy tylko wykazać własną inicjatywę, to forum służy do konsultacji... tutaj nikt za Ciebie nic nie napisze. Powiedziałem co masz zrobić w pierwszym zadaniu... Wpisujesz w Google "Repeat..Until Pascal" lub "Etykiety pascal" i masz zadanie z głowy...

Drugie zadanie z kolorową czcionką:

Klik

Klik

 

A podczas pobierania literki:

Skorzystaj z instrukcji warunkowej IF zamiast Case :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jesteśmy pomocni ;) Należy tylko wykazać własną inicjatywę, to forum służy do konsultacji... tutaj nikt za Ciebie nic nie napisze. Powiedziałem co masz zrobić w pierwszym zadaniu... Wpisujesz w Google "Repeat..Until Pascal" lub "Etykiety pascal" i masz zadanie z głowy...

Drugie zadanie z kolorową czcionką:

Klik

Klik

 

A podczas pobierania literki:

Skorzystaj z instrukcji warunkowej IF zamiast Case :P

 

 

Słuchaj kolego w pierwszym poście nie napisałam napiszcie mi program, tylko poprosiłam o pomoc przy dosłownie kilku procedurach, których wpisać nie umiem.

Mam tą teorię przed sobą, znam oznaczenie kolorów,a mimo to mi nie działa, tak jak powinno!

Gdzieś popełniam błąd, dlatego jest ten temat, bo nie umiem go sama znaleźć.

A ty mi tu zgrywasz cwaniaka i podajesz linki do teorii i kolorów, którą już dawno miałam i czytałam, i o której pisałam w drugim poście!

 

 

To jest wykaz inicjatywy, jak za mało, to nie pomagaj.

 

"Ten program jest dla mnie bardzo trudny do wykonania, zrobiłam coś co wg mnie powinno działać, ale niestety tak nie jest.

Nie widać kolorów, nie czyta 'f' i 'c' i nie powtarza się do momentu wyboru np. "Q".

Nie wiem jak sie do tego zabrać."

 

"Gdybym była na tyle biegła w programowaniu w Pascalu, że wystarczyłyby mi tylko kursy z internetu nie pisałabym tutaj.

Na podstawie zawartych tam informacji zrobiłam jakiś tam szkielet programu, ale nie wszystko jest dla mnie jasne (czyt. pierwszy post.)"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

while(GetChar!='Q'){

program;

}

 

EDIT: Zapomnialem ze to pascal :P

Wiec tak, aby powtarzac jakas czynnosc dopoki nie wpiszesz "Q" robisz taki trick:

 

//na poczatku programu
Label poczatek;
read(slowo);if(slowo=='Q') then exit else goto poczatek;

"(2b || !(2b)) == question" W. Shakespeare

http://jakubniwa.pl - świat sztucznej inteligencji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhhh będę dziś wyjątkowo dobry i uczynny :D Oto gotowy i działający program z zadania 1:

Dla potomności:

KOD

Program Liczby_pierwsze;

 

uses CRT;

 

Label pocz;

 

Var N, K : Integer;

i, j : Integer;

Licz : Integer;

exit : char;

 

Begin

pocz:

Repeat

Clrscr;

textcolor(red);

Writeln('Podaj liczbe naturalna z przedzialu (2;N)');

Write('n = ');

Readln(N);

Until (N > 2);

 

K:= 2;

textcolor(LightMagenta);

Write('Liczby pierwsze: ',2,' ');

For i:=2 To N Do Begin

Licz :=0;

For j:=2 To N Do

If ((i mod j) = 0) Then Licz:=Licz+1;

If Licz = 3 Then Begin

Write(i,' ');

K:=K+1

End;

End;

Writeln;

Writeln('Liczba liczb pierwszych = ',k);

Writeln;

textcolor(White);

Writeln('Czy chcesz wyjsc z programu (T/N)');

readln(exit);

if (exit='t') or (exit='T') then halt else goto pocz;

End.

 

 

Edit:

 

Zad2:

KOD

program Celsjusz_Fahrenheit;

uses crt;

var

skala : char;

temp : real;

wynik: real;

begin

clrscr;

writeln;

writeln ( 'Zamiana temperatur ze skali Celsjusza na skale Fahrenheita i odwrotnie:');

writeln;

writeln ( 'Oznaczenie skal: ');

writeln ( 'c - skala Celsjusza');

writeln ( 'f - skala Fahrenheita');

writeln;

writeln('Wprowadz temperature: ');

readln(temp);

writeln('Podaj skale w jakiej chcesz uzyskac wynik: ');

readln(skala);

case skala of

 

'c' : begin

textcolor(cyan);

wynik:= (temp*(9/5))+32;

writeln(temp:5:1,' C',' = ', wynik:5:1,' F');

end;

 

'f' : begin

textcolor(yellow);

wynik:=(temp-32)*(5/9);

writeln(temp:5:1,' F',' = ', wynik:5:1,' C');

end

else

begin

textcolor(white);

writeln ('Bledne dane!!');

sound(1500);

nosound;

end;

end;

readln;

end.

 

 

Pozdro :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję! Mi to zajęło cały dzień a Wam chwilę ;)

 

Trochę pozmieniałam na podstawie Waszych rad i wzorów i wyszło tak:

 

 program Celsjusz_Fahrenheit;
uses crt;
var
skala : char;
temp : real;
wynik: real;
klawisz : char;

begin
repeat
clrscr;
textcolor(11);
writeln;
writeln ( ' Zamiana temperatur ze skali Celsjusza na skale Fahrenheita i odwrotnie:');
writeln;
writeln ( 'Oznaczenie skal: ');
writeln ( ' C skala Celsjusza');
writeln ( ' F skala Fahrenheita');
writeln;

textcolor(14);
writeln;
writeln('Klawisz Q konczy program');
writeln ('Dowolny aby kontynuowac');
writeln;

textcolor(11);
write('wprowadz temperature i zatwierdz swoj wybor "Enter":   ');
read (temp);
writeln;
writeln('Podaj skale temperatury, aby uzyskac wynik: ');
writeln;
skala:=readkey;
case upcase(skala) of
'C':begin
textcolor(10);
wynik:= (temp*(9/5))+32 ;
writeln(temp:5:1,' C',' = ', wynik:5:1,' F');

end;
'F':begin
textcolor(10);
wynik:=(temp-32)*(5/9);
writeln(temp:5:1,' F',' = ', wynik:5:1,' C');

end
else
begin
textcolor(15);
writeln ('Bledne dane!!');
sound(1500) ;
delay(300);
nosound;
delay(1000);
end;
end;

klawisz := readkey;
until upcase(klawisz) = 'Q';
end. ORŹqPA1})U
)Y8,%Ń)%Ń)1%Ń)-Ą()      ()I)
ą))ŃŃą)]ŃąAąŃąą8)]Ń)IąĄ8)UŃĄ8(),)ŃŃą)]Ń1)Qź8ź        )1)Qź8ź)%ĄQĄ11Ź)%1QĄ )]ŃĄ),,Ź)))]Ńą)]Ńą1ąąŹ)ŃŃą)Ńą)ŃąD)ŃŃą)ѹѹą)-)UŃĄ-Ą-D)

 

Jeszcze tylko musze spróbować zmienić w C-F ten 'Bład' kiedy wpisze inny niż cyfra/liczba :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie

W którym miejscu muszę zmienić Program Celsjusz_Fahrenheit;

aby błąd był sprawdzany zarówno na etapie wprowadzania wartości temperatury, jak i w miejscu skali (bo teraz reaguje na błąd tylko przy wyborze skali).

Próbowałam wpisać te same procedury co przy wyborze skali ale nie działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz taką procedurkę:

PROCEDURE reads(var l:word);
var
 s:string;
 c,kl:char;
 k:word;
 x,y:byte;

BEGIN
 s:='';
 x:=wherex; y:=wherey;  {okresla polozenie kursora}
REPEAT
 while keypressed do kl:=readkey;kl:=readkey;
 case kl of
   '0'..'9' : s:=s+kl;    {jesli znak nalezy do zbioru cyfr to wstawia do stringa}
   #8 : begin              {obsluga backspace}
          delete(s,length(s),1);
          gotoxy(x,y);
          clreol;
        end;
 end;{case}
 gotoxy(x,y);   {ustawia kursor na poczatku stringa}
 write(s);
UNTIL kl=#13;
 val(s,l,k);


END;

 

i użyj jej zamiast read(temp)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się najbardziej podoba to:

Gdybym była na tyle biegła w programowaniu w Pascalu, że wystarczyłyby mi tylko kursy z internetu nie pisałabym tutaj.

Chyba właśnie kursy są po to by biegle programować :D

A ja całkowicie zgadzam się z KANAR123 :P forum jest do wymiany informacji, pochwalenia się jak co zrobić, a nie do pytania się : jak to napisać.

Ewentualnie zawsze można trochę te zasadę obejść zadając pytanie: Czy mieliście styczność z .... :)

Trochę głowy, a nikt tutaj przebywający nie obluzga :P żeś lama :D xD

 

Pozdrówki :)

Prawdziwy programista wiesza sie wraz ze swoim programem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(spike @ czw, 18 cze 2009 - 11:15) <{POST_SNAPBACK}>

Chyba właśnie kursy są po to by biegle programować :D

 

 

Założę się, że jakbyś dostał dokumentacje techniczną konkretnego silnika spalinowego, wraz z kursem szkoleniowym producenta i komputer z dostępem do internetu, to i tak byś nie dał rady złożyć go od 'zera' , chyba, że źle trafiłam z przykładem i jesteś specjalistą również w tej dziedzinie :rolleyes:

 

...forum jest do wymiany informacji, pochwalenia się jak co zrobić, a nie do pytania się ...

 

Jakoś nie doczytałam w regulaminie, że na tym forum mogę się tylko chwalić, mogłam sądzić, że służy ono do wymiany informacji i poglądów między osobami o podobnych zainteresowaniach i problemach. B)

Ale spoko, już zrozumiałam, że to taka Wasza mała troszkę rasistowska społeczność, jak nie jesteś jednym z nas to "spadaj" :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jesteś jedną z nas... :D ale czy to nasza wina że się tego się nie nauczyłaś przez cały rok ? mimo to pomogłem Ci, więc chyba nie jesteśmy tacy źli :P

że służy ono do wymiany informacji i poglądów między osobami o podobnych zainteresowaniach i problemach.

 

Oczywiście że tak, ale gdy podałem Ci potrzebne informacje do zrobienia tych zadań, więc czemu to zignorowałaś i mnie wyzwałaś :P

 

Problem już chyba rozwiązany proponuje zamknąć temat bo się offtop zrobił... :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol. Wystarczy napisać, że jest się kobietą a :

 

1) Od razu masz gotowe rozwiązanie

2) Nawet Toster już nic nie pisze

3) Wszyscy jacyś dziwnie "uprzejmi"

 

Niesamowite ;]

 

No i pewnie ten post zostanie skasowany bo jest nie na temat, a co gorsza nie jestem kobietą xP

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(KANAR123 @ czw, 18 cze 2009 - 14:58) <{POST_SNAPBACK}>

Już jesteś jedną z nas... :D ale czy to nasza wina że się tego się nie nauczyłaś przez cały rok ?

 

 

Przez dwa miesiące :rolleyes: Po roku, mam nadzieję rad innym udzielać.

 

CYTAT(KANAR123 @ czw, 18 cze 2009 - 14:58) <{POST_SNAPBACK}>mimo to pomogłem Ci, więc chyba nie jesteśmy tacy źli :P

Podziekowałam!

 

CYTAT(KANAR123 @ czw, 18 cze 2009 - 14:58) <{POST_SNAPBACK}>Oczywiście że tak, ale gdy podałem Ci potrzebne informacje do zrobienia tych zadań, więc czemu to zignorowałaś i mnie wyzwałaś :P

Odwołanie do google to kiepska pomoc, bo od tego się zaczyna przecież, forum to kolejny etap poszukiwań, :rolleyes:

 

Pomoc od innych jest dla słabszych ludzi :D

 

Wolę być słaba, pytać się i nauczyć się czegoś, niż zgrywać twardziela i cierpieć z niewiedzy :rolleyes:

Chyba już jest Off, program działa, można wyrzucić ten temat :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(Taysha @ czw, 18 cze 2009 - 14:48)

Założę się, że jakbyś dostał dokumentacje techniczną konkretnego silnika spalinowego, wraz z kursem szkoleniowym producenta i komputer z dostępem do internetu, to i tak byś nie dał rady złożyć go od 'zera' , chyba, że źle trafiłam z przykładem i jesteś specjalistą również w tej dziedzinie :rolleyes:

 

 

Bo od tego sa specjalisci, jak idziesz do szkoly/na studia to po to aby sie nauczyc tej specjalizacji. Wiec jak dostane ten silnik i wiem ze sie na tym nie znam to ide do specjalisty place mu i odbieram jak skonczy, a nie wchodze na forum mechanikow z postem:

"wiecie mam Silnik VolvoPentra S1130 i zlozylem jak w dokumentacji ale nie dziala co robie zle ?"

 

Jakoś nie doczytałam w regulaminie, że na tym forum mogę się tylko chwalić, mogłam sądzić, że służy ono do wymiany informacji i poglądów między osobami o podobnych zainteresowaniach i problemach. B)

Ale spoko, już zrozumiałam, że to taka Wasza mała troszkę rasistowska społeczność, jak nie jesteś jednym z nas to "spadaj" :rolleyes:

 

A zastanow sie skad sie bierze ten rasizm ? No bo 2-3 x do roku dziwnie w okolicach zaliczen pojawiaja sie biedni studenci ktorzy:

- nie mieli czasu bo ......

- robia 10 fakultetow

- nigdy nie beda programistami ale musza zaliczyc przedmiot

- bo zupa byla za slona.

 

I podobnie jak ty sa obruszeni ze sie z nich nabijamy zamiast im pomoc. WTF ? Co mnie interesuje twoje zaliczenie i twoje problemy ? Nie umiesz -> Plac, nie placisz to sie naucz. Jak sama zacytowalas: "że służy ono do wymiany informacji i poglądów między osobami o podobnych zainteresowaniach i problemach." Nie jest to twoje zainteresowanie, a problem nie jest zwiazany z hobby/praca tylko nieumiejetnoscia/niechecia/olewaniem zagadnienia ktore musisz zaliczyc. Pozatym srednio nas interesuja problemy osob nie majacych zielonego pojecia o tym co robia i nie mogacych poswiecic 1-2 tyg. na przerobienie kursow (odnies sie do przykladu ktory sama podalas).

Odpowiadajac wprost i po chamsku na twoje zdanie: "A ty mi tu zgrywasz cwaniaka i podajesz linki do teorii i kolorów, którą już dawno miałam i czytałam, i o której pisałam w drugim poście!"

Moze po prostu jestes za glupia aby to zrozumiec ? Nie kazdy moze byc informatykiem, tak samo jak nie kazdy moze byc mechanikiem czy dowolnym innym specjalista. A moze po prostu wykladasz laske na to aby sie nauczyc i zrobic samemu, bo szybciej napisac posta na kilka for, ponarzekac, pooburzac sie i ktos sie nad toba zlituje.

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@'Toster'

 

W 99% się z Tobą nie zgadzam.

Emanuje z Ciebie straszna agresja i niechęć do innych.

To tylko forum i jakiś tam mniej czy bardziej irytujący dla Ciebie temat, a Ty zachowujesz się jakbym z butami weszła w Twój prywatny świat.

Wyluzuj trochę, nawet gdybyś miał rację, to naprawdę nie powód, aby z takim jadem mnie tu opluwać.

Zajmij się tym co umiesz i lubisz, a nie wylewasz tu swoje frustracje.

Bardzo łatwo być "burakiem" i "agresorem" w sieci.

Ktoś Cię źle w życiu potraktuje, to dajesz upust emocjom na forum, bo jesteś "Pan Moderator" i Ci wolno, poza tym nikomu nie trzeba patrzeć w oczy i można być twardym gościem

To takie troszkę kiepskie przedłużenie marnej męskości, "ale jestem groźny i pojechałem z nią", tylko co Ci to dało? Urosłeś w swoich oczach :rolleyes:

A pytać mam prawo zawsze, a to czy ktoś mi odpowie i pomoże to jest inna kwestia :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, niektorzy wzbudzaja moja agresje, a twoje lenistwo jest wlasnie tym co ja napedza i masz racje czuje niechec do leni.

Gdybym mial racje... hmm.. prosze odnies sie do moich postow i pokaz mi zdania w ktorych: klamie, nie mam racji, opluwam cie.

Alez ja zajmuje sie tym co umiem i lubie, i wbrew pozora jestem calkiem szczesliwym czlowiekie z minimalna liczba problemow i frustracji.

Bardzo latwo byc burakiem i agresorem, fakt tylko ze ja podaje argumenty, a to ze tobie sie one nie podobaja traktujesz jak buractwo. Bo nie jestem milutki i mowie wprost to pewnie wada, bo lepiej poklepac po plecach usmiechnac sie a w myslach powiedziec to co ja mowie wprost. Tak wiem takie mamy spoleczenstwo, ale to nie znaczy ze ja tez musze sie tak zachowywac.

To zabawne jak wielu "skrzywdzonych tak jak ty" odrazu zauwaza status moderatora, tak wlasnie jestem "Pan Moderator" a ty jestes "Pani forumowicz" i co ? Swiat sie skonczyl ? Slonce zgaslo ? Przepraszam czy uzylem gdzies swoich moderatorskich mocy ?

 

to zdanie mnie strasznie rozbawilo: "poza tym nikomu nie trzeba patrzeć w oczy i można być twardym gościem" rozumiem ze preferujesz miekkich emo na ktorych wystarczy spojrzec i zaczynaja plakac ? Wyskakujesz z textami jak z seriali, "przedluzenie meskosci", "grozny", "pojechalem". wow cos osiagnelas ? Jesli pytasz czy uroslem w swoich oczach to z przekory odpowiem ci ze tak, uzasadnie nawet dlaczego:

- bo jako Pan Moderator nie skasowalem tematu a ciebie nie zbanowalem (polecam przeczytac temat przyklejony aby zrozumiec dlaczego),

- bo nie robie do ciebie wycieczek okreslajac twoja kobiecosc,

 

co do "A pytać mam prawo zawsze, a to czy ktoś mi odpowie i pomoże to jest inna kwestia :]" to jestes w bledzie, podobnym jak wszelakie pismaki ktore w brukowcach pisza: "Ludzie maja prawo wiedziec, naszym obowiazkiem jest wyciagac prywatne sprawy ludzi znanych". Bo istnieje takie cos jak dobry smak i powinnosc przystosowania sie do srodowiska w ktore sie wchodzi. Wiec zanim zadasz pytanie lamera warto abys najpierw sama sprobowala poszukac rozwiazania tak aby inni widzieli ze jest sens ci pomoc.

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słońce mi nie zgasło, nie jest mi przykro, świat istnieje nadal.

Leniwa nie jestem, pracuję, uczę się, prowadzę dom, wychowuję dziecko i psa,

i za nic nie rozumiem programowania, które jest w mojej uczelni obligatoryjne.

I co mam się popłakać, bo jakiś Toster uważa, że to nie miejsce na porady?

 

Jest na tym forum mnóstwo tematów nadających się do kosza,

ludzie proszą o napisanie całych programów, bez wkładu własnej pracy oraz inwencji twórczej.

A ty przyczepiłeś się do mnie akurat, gdzie większość zrobiłam sama i pisałam z konkretnymi pytaniami.

 

Ktoś tu napisał: Nawet Toster już nic nie pisze i musiałeś szybko nadrobić, żeby utrzymać aurę grozy wokół swojej osoby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blle ble ble ,skończcie już ,problem rozwiązany ,można do kosza

 

Nawet nazwa tematu jest nieodpowiednia ,tak mi sie zdaje

 

 

Naucz sie podstaw

Aktualnie piszę 32 bitowy system operacyjny.

ASE2.0 100% ,DME (Dynamic Motion Engine) v2.0 10% ,32 bit PumaOS - 40%

Stick's Adventure 3 - 0%

Komp nr.1 AMD Duron 1,3 Ghz ,256 MB Ram DDR PC133 (na eBoostr mam jeszcze 1 GB) ,Nvidia GeForce FX 5500 256MB DDR

Komp nr.2 (laptop) AMD Athlon XP 2,0 Ghz , 192 MB Ram DDR PC2700 (na eBoostr mam jeszcze 3 GB) , Via S3 Unichrome IGP

Przykład programu w ASE2.0:

<?arg #CreateProcs; $i:?;

#For('$i,10,1,@Lab');@Lab;

#Sleep(100);

#Message("Ten komputer ulegnie autodestrukcji za $i sekund");

#Retf;

#Message('Dead'); arg?>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toster :P stawiam Ci piwo :P

CYTAT(Taysha)za nic nie rozumiem programowania

leć do kursów... po to one chyba są, a nie na forum...

 

CYTAT(Taysha)I co mam się popłakać, bo jakiś Toster uważa, że to nie miejsce na porady?

Nie jakiś Toster :P Szukasz miejsca na porady ? proszę: Link xD

A ty przyczepiłeś się do mnie akurat

Toster doczepia się do każdego, kto chce mieć gotowca... w sumie większość tu przesiadujących negatywnie nastawiona jest do takich co chcą coś... i znikają...

 

Taysha zrozum :) będziesz miała rozwiązanie, tfu już je masz... i daje sobie głowę uciąć, że tyle Cie tu widzieliśmy...

Popchniemy Cię do przodu... Ty skończysz studia... i co dalej ? To, że z nami to jak z artystami: zabierzesz część naszej wiedzy, wykorzystasz i uciekniesz... a co my z tego mamy?? Wielkie GÓWNO. To tak jak bym był Rubikiem i rozdawał muzykę za darmo...

 

I wszelkie skargi dot. naszego podejścia do takich osób jak Ty to sory, ale zostaw dla siebie... Bo jakaś Taysha nie będzie nas pouczać jak mamy się zachowywać. Wiesz czemu? Bo dla nas jesteś przedszkolanką... a my mimo, że nie najlepsi to dla Ciebie jesteśmy ludźmi z tytułem inżyniera w tej dziedzinie, a są lepsi od nas na świecie... I co najważniejsze jakoś im nie trujemy głowy by nam napisali np. nowego Photoshop'a za nas.

 

Ahh... szkoda gadać...

Prawdziwy programista wiesza sie wraz ze swoim programem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...