Skocz do zawartości

[delphi] Sprawdzenie kompilatora


Max1414

Polecane posty

Na 100% delphi wkompilowywuje takie informacje do Exe'ka.

Z tego co mi wiadomo (gdzies na necie wyczytalem, ale nigdy nie sprawdzalem czy to prawda) w plikach exe z delphi sa taki informacje jak wersja kompilatora oraz numer seryjny IDE w ktorym zostalo to zrobione.

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% delphi wkompilowywuje takie informacje do Exe'ka.

Z tego co mi wiadomo (gdzies na necie wyczytalem, ale nigdy nie sprawdzalem czy to prawda) w plikach exe z delphi sa taki informacje jak wersja kompilatora oraz numer seryjny IDE w ktorym zostalo to zrobione.

 

tylko w sumie ciekawe po co, kto to sprawdzi :D

Moje projekty: http://wojciechkulik.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć używane w celu weryfikacji *.bpl i jakiś bardziej zaawansowanych rzeczy.

 

Albo by posadzić w więzieniu kogoś kto sprzedaje aplikacje zrobione w Delphi 7 PE ;]...

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% delphi wkompilowywuje takie informacje do Exe'ka.

Z tego co mi wiadomo (gdzies na necie wyczytalem, ale nigdy nie sprawdzalem czy to prawda) w plikach exe z delphi sa taki informacje jak wersja kompilatora oraz numer seryjny IDE w ktorym zostalo to zrobione.

Właśnie też o tym słyszałem, że Borland w jakiś sposób umieszcza w EXEkach info o tym, jakiej wersji użyto do skompilowania. Ale nie wiem, czy to prawda. Wątpię, że się dowiemy tego kiedykolwiek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż sam się przekonałem że Delphi 7 PE jest takowa sygnaturka. Jak pisałem Light'a i sprawdzałem jak zbudowany jest plik wykonywalny to natknąłem się na sygnaturke właśnie plików stworzonych przez Delphi.

W Inno Pascalu(IP) też jest coś takiego.

 

OT: IP jest napisany właśnie w Delphi. Całkiem fajny paszczak i buduje ekstramalnie małe pliki wykonawcze. Sami sobie popatrzcie. Tyle że już od dawna nie jest rozwijany.

 

Pozdrawiam! ;)

 

Edit: Nie jestem w 100% przekonany czy tak ona wyglądała (sygnaturka z Delphi 7 PE) ale zdaje się że tak wyglądała "D7$". To tak w ramach wyjaśnienia ;)

Pisze programy na zlecenia. Tanio!

Delphi, Pascal.

Kontakt:

- (gg) 736483

- (email) kondor20@op.pl light92@o2.pl

- Strona domowa

Wszystko do uzgodnienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie info w resourcach zostawianych przez Delphiaka ;)

 

link

 

Delphi Owned

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie :> ale zawsze zostaje kod z system.pas :P i i tak można dojść jaka to wersja. Nawet po generowanym kodzie. Zresztą po co to ukrywać? Trzeba z dumą zaznaczać, że to pisane w Delphi najlepiej znaczkami :

 

znaczki,

 

bo jak już wspominałem Delphi Owned.

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą po co to ukrywać?

Nom wiesz, jak ktoś używa pirackiej wersji Delphi, to lepiej to jakoś ukryć, nie? Znaczy, może nie tyle co pirackiej, ale płatnej. Wtedy Ci z CodeGear na pewno zainteresują się typkiem. Wpadną Ci na chatę, zbakają, że masz D2007 Architect bez licencji i dziękuję! :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom wiesz, jak ktoś używa pirackiej wersji Delphi, to lepiej to jakoś ukryć, nie? Znaczy, może nie tyle co pirackiej, ale płatnej. Wtedy Ci z CodeGear na pewno zainteresują się typkiem. Wpadną Ci na chatę, zbakają, że masz D2007 Architect bez licencji i dziękuję! :lol:

 

No tylko najpierw jakby trafili na taka osobe?

Moje projekty: http://wojciechkulik.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz płatną wersję Delphi to pewnie po to aby na tym zarabiać, bo ja nie wiem po co komu płata, chyba dla szpanu, no to jak chcesz zarobić to musisz mieć jakieś konto na które sie kasę przelewa czy coś. Poza tym wg mnie Ci w Borlandzie jak sprzedają program za tysiące to powinni zafiksować w nim numer licencji i hasło, a nie że algorytm sprawdza, bo tak to można złamać i do każdego programu kompilowanego dodawać numer licencji, to wiadomo jaka firma ma jaki numer i łatwiej piratów znaleźć. Przekompilowanie programu powinno zająć maks minutę to by wyrabiali z tym i trudniej by było piracić (może nie wiele, ale jednak) bo jak licencje kupił Anglik, a przy tym samym numerze używa ją Polak no to podejrzane :D

Baza tysięcy lotnisk: http://airportsbase.com

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłasza błąd który możesz wyłapać w blokach try i ew. obsłużyć (jeśli chodzi Ci o samo raise).

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...