Skocz do zawartości

Programy graficzne.


kompustelnik

Polecane posty

Witam!

Mam fajne pytanie. :P Jakie polecacie programy do tworzenia grafiki? (do gier 2D) ?

Bo do tej pory jedyn gry jakie robiłem wyposażałem w grafikę z neta rodem. Dość tego. Chce by w kreditsach widniało:

Graphics by kompustelnik... :)

PS: Programy najlepiej darmowe B)

Pozdrawiam! ;)

Pisze programy na zlecenia. Tanio!

Delphi, Pascal.

Kontakt:

- (gg) 736483

- (email) kondor20@op.pl light92@o2.pl

- Strona domowa

Wszystko do uzgodnienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie po pierwsze stanowczo odradzam Photoshopa :P, a polecam Paint Shop Pro (ja uzywam 9), calkiem przyjemnie sie w nim robi, dla mnie jest intuicyjny i nie ma takiego nawalu opcji jak Photoshop, program trafia w moj gust programow graficznych prawie w 100%, spokojnie mozna w nim tworzyc grafike na potrzeby gier 2D.

My life for Aiur!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie robiłem narazie zaawansowanej grafiki do gier więc wystarcza mi msPaint :)

a jeśli chodzi o bardziej zaawansowane programy to przyjemnie rysuje się w PhotoShop'ie i CorelDRAW'ie(ten jest do wektorowej) niestety nie są darmowe

photoshop jest łatwiejszy od GIMP'a a możliwości mają podobne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GIMP jest według mnie najlepszym programem do grafiki 2D, ale chyba nie sądzicie, że chłopak będzie pędzlami, skryptami i innymi bajerami rysował Sprity do gier. Jeśli chcesz to robić a'la pixel arty to najlepszy do tego będzie msPaint. Wykonywanie prostych czynności w Gimpie jest o wiele trudniejsze niż wykonywanie czynności skomplikowanych. Gimp na przykład ma koszmarne dodawanie tekstu, które w Paintcie nie sprawia nikomu problemów. Można tam ten tekst ustawić w dowolnej pozycji i ogólnie jest to bardzo wygodne. Wadą Painta jest brak możliwości pracy na warstwach. A jeśli chcesz robić te sprity bardziej realistycznie zaciągnij jakiś program do grafiki 3D (np. Blender) i tak te sprity rób. Tyle ode mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka osób napisało, że używa Photoshopa, Corela itp. Pewnie nie macie na nie licencji. Czy wy uważacie, że potrzebujecie towarów z najwyższej półki ? Czy potrzebujecie programów rodem z profesjonalnego studia ?

 

Moim zdaniem jeśli coś robicie przy użyciu komercyjnych programów bez zezwolenia to to nie jest wasze dzieło... Zero poszanowania praw autorskich.

 

Wszyscy uważają, że potrzeba im tych programów, a nikt z tych ludzi nie pokusi się o darmowego GIMP'a.

 

Wiele osób używa nielegalnie 3ds Max'a, podczas gdy istnieje Blender.

 

Macie do dyspozycji bardzo zaawansowane programy, za darmo !

Dlaczego korzystacie nielegalnie z komercyjnych !?

 

Ci którzy kupili program, zasługują na to by go używać, a reszta miernot powinna się schować...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z toba w 90% jednak zostaje 10% ktore brzmia: Czy wszyscy ci ktorzy uzywaja "darmowych" programow typu blender skorzystali ze "swojego prawa" wsparcia osob ktore poswiecaja swoj czas na tworzenie tych programow i przelala na ich konto "donacje" ? przeciez 10 czy 100 zl to nie majatek, ale latwiej mowic o tym ze sie ma cos lepszego i darmowego niz pomoc tym osoba...

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jason powtarzasz się, no i nikt nie napisał, że używa tych programów, a tylko jedna osoba wspomniała, że się "fajnie rysuje w Photoshopie" :P Oczywiście popieram legalne użytkowanie i jednoczesne nieprzepłacanie.

 

Wsparcia finansowego na prawdę ciężko udzielić jeśli się nie musi :P Nieraz o tym myślałem, ale w zasadzie to mnie też by się przydało ;) Tak sobie myślę, że jeżeli kiedyś będę tych narzędzi używał komercyjnie to wtedy coś dam.

 

EDIT

Jeszcze do tematu "dobrowolne wsparcie" często od tego kroku powstrzymują ludzi dwie rzeczy. Skomplikowana procedura i niejasne zasady wykorzystania pieniędzy. Przykładowo projekty takie jak SDL, albo GNOME umieszczają na swoich stronach dokładne zeznania finansowe, ile dostali ile wydali i na co.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko, że np. jak patrzyłem na donację do GIMP'a to trzeba mieć kartę kredytową, jakieś konta PayPal i nie wiadomo co jeszcze. Chyba, że źle szukałem :] - jeśli tak to wyprowadź mnie z błędu. Ja mam tylko kartę płatniczą, kredytowej nie potrzebuję (jeszcze), gdyby była możliwość przelewu to bym pewnie skorzystał. Na stronie Blendera nie doszukałem się "donate", ale jest sklep, to pewnie można ich wesprzeć poprzez kupno koszulki z napisem Blender :D

Gdyby nie było to tak utrudnione to bym wpłacił. Niech Amerykanie wspierają projekt bo to jest pod ich wymogi zrobione. Jeśli na polskich stronach Blendera by nawiązali porozumienie z oficjalną i np. założyliby konto na donacje i potem wpłacaliby tam gdzie trzeba to by było lepiej :)

 

TSr: a Paint Shop Pro ?? :P - wspomniała jedna osoba, że używa, wiem że się powtarzam, ale wkurza mnie ta sytuacja, jak ktoś ma nielegalnego Photoshopa i jakim to on jest guru...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, korzystanie z platnych programow bez ich kupowania to troche kwestia osobista kazdej osoby, do celow edukacyjnych czemu nie (tak wiem, takie uzywanie tez powinno kosztowac).

 

TSr: a Paint Shop Pro ?? - wspomniała jedna osoba, że używa, wiem że się powtarzam, ale wkurza mnie ta sytuacja, jak ktoś ma nielegalnego Photoshopa i jakim to on jest guru...

Bzdura! To, że mam Mercedesa nie znaczy ze jestem dobrym kierowca -.-. Jason: rozumiem ze masz wszystko w pelni legalne na komputerze, mp3 filmy itd.? Nie chce nikogo oskarzac, ja uzywam PSP9 tylko do celow edukacyjnych, GIMP-a uzywalem, ale nie spelnia on moich wymagan co do programu graficznego prawie w ogole, po prostu jest gorszy, tak samo jak Photoshop, dla mnie zadne cudo, gorszy od PSP9. Z pewnoscia jezeli zaczne prowadzic komercyjna dzialalnosc to zakupie tego PSP :)

 

Zreszta, kazdy wie jak jest w Polsce z placami, gdzie powiedzmy nauczyciel musialby przeznaczyc 2 pensje na oryginalego PSP. Nie mowie, ze to usprawiedliwa i powinnismy sie trzymac licencji ale zycie nie jest takie piekne, zeby kazdy, kto chce mogl kupic to co chce. Dlatego moim zdaniem cele edukacyjne - tak, bede uzywal bez placenia, cele komercyjne - kupie.

My life for Aiur!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura! To, że mam Mercedesa nie znaczy ze jestem dobrym kierowca -.-. Jason: rozumiem ze masz wszystko w pelni legalne na komputerze, mp3 filmy itd.? Nie chce nikogo oskarzac, ja uzywam PSP9 tylko do celow edukacyjnych, GIMP-a uzywalem, ale nie spelnia on moich wymagan co do programu graficznego prawie w ogole, po prostu jest gorszy, tak samo jak Photoshop, dla mnie zadne cudo, gorszy od PSP9. Z pewnoscia jezeli zaczne prowadzic komercyjna dzialalnosc to zakupie tego PSP smile.gif

 

Zreszta, kazdy wie jak jest w Polsce z placami, gdzie powiedzmy nauczyciel musialby przeznaczyc 2 pensje na oryginalego PSP. Nie mowie, ze to usprawiedliwa i powinnismy sie trzymac licencji ale zycie nie jest takie piekne, zeby kazdy, kto chce mogl kupic to co chce. Dlatego moim zdaniem cele edukacyjne - tak, bede uzywal bez placenia, cele komercyjne - kupie.

 

Otóż to ... cała prawda, popieram

Moje projekty: http://wojciechkulik.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, mój nauczyciel z matmy mówił to samo, że na takiego Windowsa, Office'a itp. trzeba wydać sporo kasy i bardzo dużo osób nie stać na to. No to Linux Ubuntu i OpenOffice nie wystarczy mu do pracy ??

GIMP ma bardzo dużo opcji, tylko wielu osobom nie chce się uczyć jego obsługi, może ma to PSP9, tylko nie potrafiłeś znaleźć tego czego potrzebowałeś ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarzykuje dosyc kontrowersyjne porownanie komputera do samochdu.

Co trzeba zrobic aby samochod jezdzil ? nalac benzyny. Co trzeba zrobic aby komputer "jezdzil" ? Zainstalowac programy. Czyli mozna w przenosni powiedziec ze programy to benzyna dla komputera.

Dlaczego ludzie godza sie na placenie za benzyne a przy programach kombinuja jak moga ?

 

Co do donacji to prosze nie rozluzniajcie mnie, jak cos jest nie na reke to zawsze wszystko przeszkadza i sa komplikacje... ale aby sciagnac np mp3 to sie przetrzasnie torrenty/dc+/emule i co tam jeszcze jest i to nie stanowi problemu ?

 

Co do rozliczen na co idzie kasa to tak naprawde powinno to wam wisiec. Skoro ktos poswieca swoj czas abys ty mogl korzystac za free z jego pracy (czesto wielomiesiecznej) to jak dla mnie moze nawet przechlac cala kase bedzie mial satysfakcje. A wy chcecie aby dawal progsa za darmo ale z kasy sie rozliczal jak korporacja bo to w koncu wasze pieniadze przelaliscie do niego... litosci

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Linux Ubuntu i OpenOffice nie wystarczy mu do pracy ??

owszem wystarczy ale windows jest łatwiejszy i bardziej intuicyjny w obsłudze

 

a wracając do programów graficznych

miałem w szkole "kurs" rysowania w: CorelDRAW, PhotoShop, GIMP, blender.....

i o ile PhotoShop i CorelDRAW przeszły bez komplikacji to z resztą wszyscy mieli jakieś problemy

mi osobiście PhotoShop i CorelDRAW podobały sie najbardziej więc te 2 podałem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarzykuje dosyc kontrowersyjne porownanie komputera do samochdu.

Co trzeba zrobic aby samochod jezdzil ? nalac benzyny. Co trzeba zrobic aby komputer "jezdzil" ? Zainstalowac programy. Czyli mozna w przenosni powiedziec ze programy to benzyna dla komputera.

Dlaczego ludzie godza sie na placenie za benzyne a przy programach kombinuja jak moga ?

To było naprawdę ryzykowne :P Przecież komputer potrzebuje tylko prądu (i to jest ta benzyna) !! To człowiek potrzebuje programów :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym się nie zgodzę. Niektórzy dolewają oleju czy tam czego do benzyny i mają taniej.

 

Taa :P Nie mowiąc już, że mój sąsiad sprzedaje nielegalnie do tirów rope/benzyne :) Ogolnie ile było afer z dolewaniem wody na stacjach :P

 

Nie można powiedzieć, że ludzie nie kombinują :), chociaż na pewno w mniejszym stopniu niż z oprogramowaniem :P

Moje projekty: http://wojciechkulik.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...