Skocz do zawartości

Pomysly na programy w wolnym czasie


Toster

Polecane posty

Tak sobie wpadlem na pomysl ze czasami ma sie troche wolnego czasu (np 1-2h) i nie bardzo jest jak sie wziac za cos duzego, ale chcialoby sie cos napisac. Jesli ma ktos pomysly na programy tego typu bylbym wdzieczny za zarzucenie kilku pomyslow dla znudzonych programistow wink.gif

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote] Z pomysłem zawsze jest największy problem biggrin.gif [/quote]

Ja za to pomysłów mam pełno, co chwila nowy, tylko czasu mało tongue.gif
Nawet aktualnie mam jeden, który chcę w miarę szybko zrealizować, ale nie zdradzę żeby nie spalić biggrin.gif
Taki projekt na kilka godzin to najlepiej prostą gierkę, albo symulację bo to daje najwięcej radości smile.gif

Dawno temu widziałem taką grę (nie pamiętam tytułu), w której chodziło o zbudowanie mechanizmu mającego na celu zrobienie czegoś, np wrzucenie piłki do kosza. Do dyspozycji były różne przedmioty: piłki, kulki, wiatrak, liny, nożyczki, gniazdka elektryczne etc. To wszystko można było tak poustawiać żeby ze sobą współdziałało. Dla przykładu piłka spada na nożyczki, które przecinają linkę podtrzymującą jakiś przedmiot, który w następstwie spadnie na kota, który pobiegnie i przebije pazurami balon - i to było celem biggrin.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote] Dawno temu widziałem taką grę (nie pamiętam tytułu), w której chodziło o zbudowanie mechanizmu mającego na celu zrobienie czegoś, np wrzucenie piłki do kosza [/quote]

Incredible Machine się zowiła bodajże. Jak byłem mega mały grałem w to. Jest niesamowita wręcz.

Ot taka mini-strona moja po godzinach :)http://www.wnetrzekuchni.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze pare postow ale zadnego z pomyslem biggrin.gif
Strzelanie do kaczek mozna szybko napisac, przynajmniej tak mi sie wydaje smile.gif
Wkurwiacza jakiegos ciekawego tez raczej dlugo nie schodzi smile.gif
Btw ja mam zajebistego sprzetowego wkurwiacza. Optyk mi czasem sam przesuwa kursor, w ktorys rog ekranu smile.gif Jak sie gra w jakiegos FPSa to mozna sie niezle wnerwic smile.gif

Down With The Sickness :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sazian nie szkoda ci czasu na ogame'a ??
co do topicu to ja w takich momentach robie jakieś zadania z olimpiad informatycznych (tak wiem że ich nie lubicie:P) ale zazwyczaj na problem nadmiaru czasu nie narzekam

"Może wam pomoge, może nie, może pierdolcie w dupę się"-prof. Jarząbek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote] Widze pare postow ale zadnego z pomyslem biggrin.gif
Strzelanie do kaczek mozna szybko napisac, przynajmniej tak mi sie wydaje smile.gif
Wkurwiacza jakiegos ciekawego tez raczej dlugo nie schodzi smile.gif
Btw ja mam zajebistego sprzetowego wkurwiacza. Optyk mi czasem sam przesuwa kursor, w ktorys rog ekranu smile.gif Jak sie gra w jakiegos FPSa to mozna sie niezle wnerwic smile.gif [/quote]

Też tak mialem - zmien podloze, podluz biala, czysta kartke albo sprobuj na czyms innym machac mycha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh ludzie, skoro potraficie machnac program w 1-2 h do grania w ogame to chyle czola lub napisac Incredible Machines.
Pomysl sazina z defragmentacja juz mam dawno zrobiony wiec bez sensu robic jeszcze raz smile.gif Co do olimpiad to moze sie skusze obacze co tam jest. Jak na razie napisalem sobie toola ktory tnie mi duzego png na male o wybranych wymiarach czasami sie przydaje takie cudo smile.gif

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można napisać jakiś kompilator ph34r.gif

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(HNB @ pią, 02 lut 2007 - 01:43) Zawsze można napisać jakiś kompilator ph34r.gif

[quote] Napisz sobie język skryptowy smile.gif [/quote]

W półtorej godziny? <pokłon> dla Was obu laugh.gif

Toster machnij coś jeszcze na wzór "muchi", rozbuduj je albo co, Firen zrobil ze układały się w to, co się narysowało myszką smile.gif albo zrob jakies fajne fraktale. A najlepiej zrób prostą gierke sieciową na TPainBox, będziemy ciąć razem z innymi ircowiczami biggrin.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote] W półtorej godziny? <pokłon> dla Was obu laugh.gif [/quote]

Czemu nie? Jakby systematycznie dopisywać trochę kodu można napisać coś całkiem składnego (chyba że dysponujesz jednorazowo czasem 1,5 godzinnym - to raczej nie smile.gif ).
No ale do tego trzeba czuć smykałkę wink.gif. Niech to nawet będzie prosty kompilator tylko dla plików *.com. Najbardziej marudne w tym wszystkim to generator kodu... Ale daje to ogromną radochę wink.gif (przynajmniej mi). Przy okazji można zobaczyć jak wygląda od środka *.com, *.exe (16 i 32 bitowy), *.dll

Frajda jest (jak dla mnie) ogromna biggrin.gif. I nie takie straszne te binaria!

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze mam dużo czasu (właściwie cały dzień jest dla mnie wolnym czasem, nie wiem czy później też tak będzie), ale mam za dużo pomysłów. Jak zaczne coś robić to mam następny pomysł i przestaje tamto robić i zabieram się za nowe, potem znowu za coś innego itd.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

no to moja propozycja: prosty symulator:
Podajemy ciąg dowolnych reakcji chemicznych, + ew. ich wydajnosci - ale można założyć 1, a program liczy stężenia poszczególnych substancji w czasie i rysuje wykres biggrin.gif
Zakłądamy, że użytkownik podaje parametry wpływające na prędkość reakcji (oraz wielkość tego wpływu)

Pasuje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...