Jump to content

Wosiedem

Super użytkownicy
 • Posts

  217
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Wosiedem

 1. Ja bym sobie tylko życzył lepszej integracji portalu jak i forum. Chodzi mi o: zintegrowanie logowania (żeby nie trzeba było się logować dwa razy) ujednolicenie nagłówka obu podstron (z poziomu forum nie da się wejść na irc i nie ma informacji o hostingu; "szukaczka" wygląda inaczej (i przede wszystkim: przeszukuje inną treść). Nagłówek z forum jest świetny. Dodanie dwóch pozycji do menu chyba nie będzie problemem. Potem wystarczy "tylko" skopiować taki nagłówek do strony głównej. ...ale to tylko takie moje propozycje bo lubię jednolite strony. Wcześniej w zupełności mi to nie przeszkadzało, a teraz "przy okazji" mógłbyś w tym pogrzebać.
 2. Śmiem twierdzić, że tak nie jest. Kontrprzykład? Używa się reklamówek zamiast ekologicznych toreb. Ja bym chciał, żeby wszyscy używali jabbera bo strasznie podobają mi się 2 rzeczy: informacja o pisaniu (jak ktoś redaguje wiadomość to widzimy, że to robi) oraz brak niewidocznego. Tylko tyle. Ps. Spider100: szybciej dołącz do dyskusji i ponabijaj posty zanim admin się skapnie.
 3. Super! Dzięki Nakiel - wszystko pięknie działa!
 4. A jest wyjście na inne serwery? (bo coś nie bardzo działa rozmowa z userami na innych serwerach)
 5. A ja pomijam, czy GG działa czy też nie. To jest powód, żeby się przenieść, ale jak dla mnie jest wiele innych - bardziej znaczących. W jabberze mamy powiadomienia o pisaniu, o zamknięciu okna, brak statusu 'niewidoczny' (to jest ogromna ZALETA! nie ma takiej syutuacji, że wszyscy siedzą na niewidce i pogadać nie można), za to mamy inne i więcej statusów, możemy ustawić większy opis (ach... ile razy zabrakło mi paru liter w gg) to wszystko sprawia, że z komunikatora korzysta się po prostu z większą wygodą. Ps. I nie mówcie, że tego nikt nie używa. Sam mam 32 kontakty (parę osób nawet rezygnowało całkowicie z gg) i to mi wystarcza.
 6. Tak tak tak! Jestem za! Jabber ftw! (można zrobić nawet google-hosted dla samego jabbera to wtedy zupełnie nic nie kosztuje!) Ratujmy świat jabberem!
 7. Melduje posłusznie, że u mnie problem także występuje. Zauważalne, dość długie przerwy w działaniu serwisu (jak i stron hostowanych przez unit1).
 8. A może google hosted? www.google.com/a To nic nie kosztuje ;] Wtedy będzie dostepny JABBER, mail, kalendarz itp (wszystko co daje google) w domenie unit1.pl
 9. Z tego co wiem to pomysł na wspólny projekt już kiedyś był. Chyba nawet nie jeden, a wszystkie upadały. Pisanie w grupie jest trudniejsze niż samemu. Bardziej realne wydaje mi się sytuacja, w której użytkownicy publikują swoje dzieła na unit1.pl. Przykład: ktoś pisze przydatny program i wstawia go na unit1.pl. Jest jedno "ale" (no może dwa ). W takiej sytuacji autor programu nie zyskuje takiej popularności gdyby wstawił program na swoją stronę/blog, ale za to unit1.pl staje się bardziej renomowany. Zależy jak na to patrzeć.
 10. Jak wszyscy sie wypowiadają to ja też rzucę swoje 3gr. Ostrzeżeń nie ma sensu używać bo i tak nie ma tu jakiś ogromnych wandali, a ci którzy są pojawiają się raz na ruski rok. Co do moderowania... Też nie widzę sensu angażowania nowych moderatorów - nie są potrzebni bo aktualnie nie ma jakiegoś syfu na forum. Modzi jakoś sobie radzą
 11. O ile mi wiadomo to portal i forum nie jest jeszcze zsynchronizowane.
 12. Właśnie! Mi też się podoba! Chcecie ją zmienić? VETO! (hahaha, teraz nie mozecie nic zrobic - sejm rozwiazany ) Mój 100 post? :|
 13. Pojawiły się grupy. Można jakoś sprawdzić kto należy do konkretnej grupy? Ps. Dlaczego nie jestem super userem? xD (oczywiście żartuję)
 14. Proponowałbym wydzielić komentarze (czyli wszystkie posty oprócz pierwszego) do nowego tematu jako komentarze do regulaminu. To, że ktoś jest dyslektykiem nie zwalnia go z trzymania się zasad pisowni. Prawdziwy dyslektyk to taki, który walczy ze swoją chorobą (tak! dysleksja to jest choroba!). Rozważmy inny, bardzo podobny przypadek. Jest sobie gość, który nie ma pracy, ale jej szuka - to jest BEZROBOTNY. Drugi gość, który nie ma pracy, ale jej nie szuka to po prostu obibok, leń, pasożyt społeczny. Więc: Zajmie więcej czasu, ale: Jeśli dyslektyk sie nie uczy polskiego i nie stara się pisać poprawnie to niczym sie nie różni od dresa spod monopolowego, któremu najzwyczajniej w świecie nie chciało się uczyć... Co do polskich liter. Moim zdaniem powinno się pisać z polskimi literami. Często pomagają w zrozumieniu załego zdania. ZAWSZE lepiej czyta się tekst z tzw. ogonkami. Kiedyś też nie używalem alt-a pisząc na komputerze, ale po 1 dniu 'treningu' wychodzi to bardzo sprawnie i mechanicznie. Ps. Żeby nie było nie domówień i żeby ktoś mi nie powiedział, że nie lubie dys. to powiem, że sam jestem dyslektykiem. Zdarzają mi się jeszcze śmieszne błędy, ale staram sie je eliminować, a taka zwycięska walka z "bykami" daje mi dużą satysfakcję. Edit: Agrh... bede pisał 'po prostu' odzielnie... bede pisał 'po prostu' odzielnie... bede...
 15. Mam propozycję. Na wielu stronach widziałem klienty irca napisane w javie. Czy jest możliwość zainstalowania czegoś takiego tutaj na stronie? Nie jest to jakies bardzo ważne, ale gdyby się udało byłoby fajnie - u mnie w szkole nie możemy instalować progsów (brak uprawnień użytkownika) i przez to nie mogę w szkole wejść na #unit1
 16. Jak widać pisanie nie zostało zablokowane :/ David Brown nas odwiedzil...
 17. Czasami, gdy przeglądam forum czy portal strona się nie wyświetla. Pokazuje się błąd w stylu "nie można znaleźć serwera". Wystarczy odświerzyć strone i już jest dobrze. Nie wiem z czego to wynika, ale jest to conajmniej denerwujące... Moim zdaniem wina leży po stronie serwera bo na innych stronach raczej sie to nie zdarza.
 18. To jakiś ogólny błąd forum bo ja też tak miałem. W ten weekend...
 19. Bardzo dobry pomysł. Trzeba to zrobić zanim pojawi się dużo tematów bo potem będzie problem z ich przeniesieniem!
 20. A Ty to kto? Ja sobie przyciemniłem monitor troszke i juz jest lepiej.
 21. Układ danych na stronie jest bardzo ładny i estetyczny, prawie wszystko jest cacy. Piszę wszystko ponieważ jedna rzecz mi sie nie podoba. Linki w menu po lewej są zbyt jasne i przez to muże oczy. Jest to bardzo nieprzyjemny efekt. Nie chodzi mi o to, żeby linki były koniecznie czarne (duży kontrast z tłem też jest zły), ale przyciemnienie napewno dobrze im zrobi.
×
×
 • Create New...