Skocz do zawartości

Java problem z kompilacja


kriSS

Polecane posty

cytat z innego forum:

[quote] Ten problem wystepuje dlatego że jak wywołujesz java.exe to system przeszukuje katalogi wg zmiennej PATH,

jezeli w tej scieżce znajdą sie 2 katalogi zawierające java.exe (np. z 2 różnych jdk) to wybrana zostanie pierwsza z nich. Czesto jest tak ze uzytkownik instaluje jdk javy, i ono doda sie do Path na końcu.

Gdy user kompiluje aplikacje z linii polecen jest ok bo system wyszukuje javac.exe wedlug ostatniego wpisu w path.

Jednak kiedy uruchamia za pomoca java.exe, system odnajduje ten program w katalogu windows/system32 bo ten katalog jest na poczatku path - jezeli wersja java.exe jest starsza od javac.exe - dostajesz błąd o niekompatybilności plików class Unsupported Class Version Exception

...

hej! Miałem ten sam problem i te wszystkie porady też nie działały.
Mój sposób: Dodać ścieżkę do javac do zmiennej PATH a ClASSPATH wywalić w 3,14zdu. U mnie działa:) ... [/quote]

Może w tym rzecz ?

Ot taka mini-strona moja po godzinach :)http://www.wnetrzekuchni.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zainstalowac sobie NetBeans 5 IDE, wszytsko sie ladnie instaluje i konfiguruje ,amsz debuger i inne cuda. co do odpalenia progsa rzadko to robie z lini komend, ale jesli nie masz dobrze ustawionych zmiennych srodowiskowych to wychodza cuda. poszukaj info o ClassPath oraz JavaHome.

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sciezke path wpisalem juz wczesniej, bo jest to absolutnie konieczne zeby przy kazdym kompilowaniu nie trzeba bylo wpisywac np: c:javajdk5.13.13.31.45java biggrin.gif
A tak na marginesie wczesniej wszystko mi dzilalo bo JDK sciagnalem sobie przed wakacjami, a teraz po prostu dziwi mnie to co sie dzieje bo nic nie doinstalowywalem, po prostu wrocilem z wakacji ;d

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...