Skocz do zawartości

[delphi] FTP i CHMOD


Max1414

Polecane posty

[quote] jak zamiec chmod w postaci takiej :\"-rw-r--r--\" na chmod w postaci trzech cyfr?
A drugie pytanie: jak sprawdzić czy np. 'htmllol.jpg' jest plikiem czy folderem? [/quote]Ani jedno, ani drugie pytanie nie ma nic do Delphi ;p
1. Poszukaj która 'literka' jaką ma wartość w ósemkowym
(np. tutaj masz: http://tinyurl.com/qvfkh, pod: "FTP Notation - text and number versions"
2. Poczytaj o komendach ftp. Zapewne jest jakieś 'isdir'.

Do jednego i drugiego: http://www.google.pl

҉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote] kurcze, a jak pobrac ikonke pliku ktory jest na ftp? [/quote]Plik na ftp nie ma ikony. Możesz sobie pobrać ikonę taką, jaka jest skojarzona w systemie dla danego rozszerzenia. A żeby np. z .exe pobrać ikonę, to musisz najpierw pobrać tą część pliku .exe, w której jest ikona (a nie da się chyba pobierać części plików, tylko całe).

҉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(Max1414)Po editcie: albo moze zna ktos komponent do odczytu listy FTP?
Nie wiem co to jest \"lista FTP\".
CYTAT(Max1414) [quote] Możesz sobie pobrać ikonę taką, jaka jest skojarzona w systemie dla danego rozszerzenia [/quote]

a jak to zrobic?Pokombinuj, zapytaj Google. Kolejny, który chce iść na łatwiznę...

҉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kombinowalem jest komenda API na pobieranie ikonek systemowych danego pliku ale nie da sie pobrac ze zdalnego katalogu, nie chodzi mi zebys podal kod tylko zebys powiedzial jak to zrobic, pomysl dal.

A lista ftp to mi chodzi zeby np. wpisac adres zdalny w komponencie i zeby wyswietlilo pliki na ftp z tego adresu.

Moje projekty: http://wojciechkulik.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(Max1414)kombinowalem jest komenda API na pobieranie ikonek systemowych danego pliku ale nie da sie pobrac ze zdalnego katalogu, nie chodzi mi zebys podal kod tylko zebys powiedzial jak to zrobic, pomysl dal.
Znalazłem taki kod, nie wiem czy działa.
[code=Delphi] var
Icon : TIcon;
SFI : TSHFileInfo;

....

IconHXX]NB][R[Ę ĘĘKSWU%UDU$4d6ŚTb4d4td4M!%}MeM%
=9%9`M!%}UM%1QQI% UQL4(%!le := SFI.hIcon; [/code]

EDIT: Widzę, że znalazłeś w sumie podobny kod.

CYTAT(Max1414)A lista ftp to mi chodzi zeby np. wpisac adres zdalny w komponencie i zeby wyswietlilo pliki na ftp z tego adresu.No to jak np. używasz TIdFtp to nie powinno być problemu wpakowania listy plików na TListView np.

[quote] (a nie da się chyba pobierać części plików, tylko całe).

Ale chyba można przerwać pobieranie, co? Tylko że zasoby chyba są na końcu pliku :-/ [/quote]Można przerwać, pewnie. A zasoby nie zawsze są na końcu, kolejność sekcji jest AFAIK dowolna.

҉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laugh.gif zmienić ikonki systemowe

Zwróć uwagę na skutki zastosowania "czerwonego z zielonym paskiem" i "zielonego z czerwonym paskiem" w edytorze ikon dołączonym do delphi:
"czerwony z zielonym" jest czarny. Jednak po znajechaniu kursorem na ikonkę, znika.
"Zielony z czerwonym" zawsze jest bezbarwny
nie sprawdzałęm, ale myślę, że jak zmienisz domyślnym ikonkom przypisanym do typów plików kolorki tła z czerwonego na zielony, to tło będzie przeźroczyste, a nie czarne
ps: nie na każdym kompie działa efekt który opisałem przy "czerwonym z zielonym"
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote] przez co ImageList nie moze dobrac ktory kolor ma byc przezroczysty [/quote]Z tego co wiem, to ikony mają gdzieś zapisane który kolor jest przeźroczysty i ImageList raczej tutaj nic nie ma do tego (jeśli czyta który kolor jest przeźroczysty).

҉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...