Skocz do zawartości

licenzja


evil

Polecane posty

Nie wiem nic o licenzji na programy. sad.gif
Każdy twój program jest chroniony prawami autorskimi, żeby mieć firmę musisz mieć NIP, a żeby mieć NIP musisz być pełnoletni.
A licencję do każdego programu możesz sam wymyślić i wrzucić ją do instalatora, ty dyktujesz warunki na których będzie używane twoje oprogramowanie, jak user sie nie zgadza to nie instaluje.

My life for Aiur!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote] a żeby mieć NIP musisz być pełnoletni. [/quote]

Akurat tak się składa że nie jestem pełnoletni, a już mam NIP. A te np. Migajek Software i inne to to jest firma?

A jeśli nawet chciałbym cos takiego zrobić to jak się za to zabrać?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote] Każdy twój program jest chroniony prawami autorskimi [/quote]

I to powinno wystarczyć. A firma to nikomu nie potrzebny kłopot. Zakładając firmę ogłaszasz, że będziesz sprzedawał swoje programy. Musiz mieć wersje komercyjne oprogramowania( profesional albo enterprise ). Będziesz kontrolowany, zwali ci sięna lowę masa kłopotów, o które teraz nie muszi sięmartwić, a nikt nie zabroni Ci pisania programów!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zapoznanie się i stosowanie licencji GLP lub LGPL oraz inne umozliwiające wydawanie "Wolnego Oprogramowania".
Na tej stronie sporo można o tym wyczytać http://www.gnu.org/licenses/licenses.pl.html, oprócz tam wymienionych słyszałem jeszcze o licencji Mozzilli i Creative, które również można stosować do własnego oprogramowania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...