Skocz do zawartości

[Delphi] Music Show :)


wbp

Polecane posty

Wiadomo że dźwięki midi i wav można odtwarzać w Delphi za pomocą polecenia PlaySound z modułu mmsystem. Jest tam taki sposób odtwarzania jak asynchroniczny, który i tak (przynajmniej wg. mnie i mojego doświadczenia (próbowałem) :) ) nie pozwala odtwarzać dwóch i więcej dźwięków naraz tak by nie zawieszać działanie programu. Ja jednak chciałbym się was spytać, jak odtwarzać kilka dźwięków naraz bez zawieszania programu? Czytałem coś że są komponenty do delphi DirectSound, jednak chciałbym się upewnić dzięki komuś kto zna się lepiej na "muzyce" w delphi. Znacie coś czy może jednak to DirectSound użyć? (w gogolach nie wypatrzyłem DirectSound, lecz DelphiSound :) śpieszyło mi się więć pytam was)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flaga snd_Ansyc powinna spowodować, ze odtwarzanie nie zawiesza aplikacji ...

Chyba raczej SND_Async. Powiem ci że to chyba zależy kiedy się próbuje odtworzyć. Raz wrzóciłem to polecenie żeby za nacisnięciem buttona odtwarzał to nie zawiesza, ale wrzucisz go w eventa (np. oncreate) to zawiesza. Ta audiera to pod Dlephi jakieś biblioteki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wbp: Pascal jest case-insensitivie, więc czy masz "SND" czy "snd" w nazwie stałej jest bez znaczenia. Niestety z biblioteką nie pomogę - nie używałem.

 

Podklejając się pod temat o bibliotekach do dźwięku... Możecie coś polecić do odbierania strumieni Shoutcast?

Wiem, że BASS potrafi, ale niestety licencja wybitnie mi nieodpowiada.

Obrazek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o wielkość liter lecz o miejsce litery n we fladze, kolega napisał SND_ANSYC, a powinno być SND_ASYNC. Wiele osób mi podawało błędnie tą flagę, i za każdym razem sprawdzam w kodzie moduły mmsystem jak ona powinnła wyglądać i jestem pewien że powinno być snd_ASYNC. :) :) Może krajew4 rozwinie trochę temat o audiere bo ma ciekawe możliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...