Skocz do zawartości

[Delphi]Czekanie innego programu na zamknięcie innego


5corpio

Polecane posty

Mam taki problem, robię sobie gierkę i na początku sprawdzam czy ustawienia gry są ustawione jeśli nie to na samym początku chce odpalić inny program, który będzie programem konfiguracyjnym po ustawieniu zapisać zmiany i żeby ten pierwszy program dopiero dalej poszedł. Czyli nijako potrzebuje zrobić żeby pierwszy program otworzył drugi poczekał aż on zostanie wyłączony i dopiero poszedł dalej.

Ktoś ma pomysł jak to wykonać bo nic mi po głowie nie chodzi :/

Ot taka mini-strona moja po godzinach :)http://www.wnetrzekuchni.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno tez sie tym zajmowalem. Masz program od ktorego wyszedlem

 

procedure RunDosInMemo(DosApp:String;AMemo:TMemo) ;
 constXYYHX]HX]P]XFW3&VERw&FURDćFĆS7F'BE7F'EWćf(A%źQA%Ń(  AĄ( BytesRead : DWord;
  Apprunning : DWord;
 begin
  With SX]HY[[H^SX]P]X]ĘH&ćW&FćFĆRŁG'VS6V7W&GFW67&F\"Łć((
ŃĄIA]ŃA(     @Security, 0) then begin
   Buffer := AllocMem(ReadBuf
JH[^[
K
H\"Ł6ŚTb7F'B7F'Bć7FDWGWBŁw&FUSŃĄMŃ%IA(ŃąMQIQ}UMMDHANDLES +
                        STARTF_USESHOWWINDOW;
 [HQNYX]TĘ[6\"F46V7W&G6VŃ(Ń(9=I51}AI%=I%Qe}
1ML(        nil,
          nil,
          start,
          Pr[ĘB[Y[X][[vDf%6ćvĆT&ŚV7@&6W74ćfć&6W7(ąŃA5(ŃĄning <> WAIT_TIMEOUT) ;
     Repeat
       BytesReadHXY[JXYKYKXYY]VBĆć'VffW%'FW5&VEÓŁ3VF6   ą  (5źQ5źŃŹMŃĄ     ffer) ;
     until (BytesRead < ReadBuffer) ;
  end;
 YSY[JYHR[J[ĘH6Ć6TćFĆR&6W74ćfćF&VB6Ć6TćFĆR&VER(
ą!ąĄ]ŃA(((

 

Gotowiec gdzies z siecie, jak bede w robocie to wkleje moja troche zmodyfikowana wersje, bo ta czasami nie dziala poprawnie... Mam nadzieje ze sie przyda

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co nic z niego nie kumam ale dzięki przeanalizuje go sobie (lepszy wróbel w garści...)

 

Edit: zrobiłem to trochę innaczej już xD a mianowicie mam metode, która sprawdza czy jest uruchomiony jakiś proces i po prostu zrobiłem pętle:

 

[delphi][/delphi]

 

Nie jest to pewnie rozwiązanie wyrafinowane jednak w momencie tym co to wywołuje nie jest mi potrzebna duża wydajność.

Ot taka mini-strona moja po godzinach :)http://www.wnetrzekuchni.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy ustawienia gry sa ustwione? Nie mozesz zrobic defaultowo ustawien i najpierw na nich odpalac, a uzytkownikowi oddzielnego exeka (lub co latwiejsze dac mu konfiguracje w grze - jezeli to ma byc gra dla dzieci watpie ze im bedzie sie chcialo konfigurowac gre w innym exeku). Podczas uruchamiania tego programu konfiguracyjnego mozesz sprawdzac przez FindWindow, czy istnieje okno gry (na podstawie nazwy, lub lepiej klasy okna) i nie pozwolic na uruchomienie gry, to samo w druga strone, gdy gra jest uruchomiona nie mozna odpalic konfiguracji. ;)

My life for Aiur!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...