Skocz do zawartości

[Delphi] dla .NET? Blech...


HNB

Polecane posty

Pragnąć zaspokoić swoją ciekawość, pytam wszystkich programistów kodujących tutaj w tym cudownym i ukochanym przeze mnie języku czy używają Delphi dla .NET? Czy ktoś używa tego cholerstwa .NET? Dla mnie to całe .NET jest zbędne... Kocham Win32. Przez to .NET przestano rozwijać Delphi dla Win32 jak trzeba... I jestem wielce zasmucony sad.gif... A smutek mój nie ma końca. Obawiam się że następne Delphi pod kodowa nazwą Highlander będzie wprowadzało ostatnie nowinki dla Delphi 32 i później może zniknąć... OMG co teraz będzie? :-(((. eh. Zanim przeciętny user będzie miał Windows z platformą .NET minie z jakieś ćwierć wieku, podczas gdy ja lubię pisać aplikacje dla ludzi.

Ja już duszę się brakiem składni w Delphi. Jestem oburzony!

PS. Wrrrrr...

PS.PS. Tylko ja mam bzika na punkcie Delphi? ph34r.gif

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak pewnie prędzej czy później będa musieli się wszyscy przesiąść na .net a ci co zostaną będą garstką. W końcu MS wyznacza po części trendy tongue.gif

PS. chociaż też wydaje mi się to niepotrzebne.

[quote] Ja już duszę się brakiem składni w Delphi. [/quote] Znaczy się co ?

Ot taka mini-strona moja po godzinach :)http://www.wnetrzekuchni.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote] Znaczy się co ? [/quote]

Przykładowo klasy szablonowe smile.gif))... Mają się pojawić dopiero teraz... Przeciążanie operatorów i inline pojawiło się stosunkowo niedawno... Dzisiaj to nie jest jakaś wielka nowość w świecie kodu... Nadrobić straty CodeGear w brakach Delphi dla Win32 będzie bardzo ciężko... Zwłaszcza, że (po cholerę?) rozwijają Delphi dla .NET... A wszelakie nowinki są dla mnie zbyt mało rewolucyjne i nie wiele znaczące. A co gorsza... Mogą przestac rozwijać kompilator dla Win32.

Jeśli sytuacja nie zmieni się do 2010 oficjalnie przejdę na coś bardziej praktycznego... Najlepszym rozwiązaniem będzie dla Delphi Maniacków Turbo C++... Ma wbudowany kompilator Delphi biggrin.gif! Więc ani linijka kodu nie zostanie zmarnowana smile.gif))... Szkoda że C++ nie można zbinaryzować w Delphi...

Cierpliwie poczekam... ph34r.gif

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Net... aafffeee..... kolejny wynalazek microsoft
CYTAT(HNB @ wto, 16 sty 2007 - 00:11) PS.PS. Tylko ja mam bzika na punkcie Delphi? ph34r.gif
nie rolleyes.gif

CYTAT(HNB @ wto, 16 sty 2007 - 20:13) Szkoda że C++ nie można zbinaryzować w Delphi...
A czego tu żałować ??
[quote] Najlepszym rozwiązaniem będzie dla Delphi Maniacków Turbo C++. [/quote]
A czemu nie turbo delphi czy jakieś dodatki do delphi 7 ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote] Przykładowo klasy szablonowe smile.gif))... Mają się pojawić dopiero teraz... Przeciążanie operatorów i inline pojawiło się stosunkowo niedawno... Dzisiaj to nie jest jakaś wielka nowość w świecie kodu... Nadrobić straty CodeGear w brakach Delphi dla Win32 będzie bardzo ciężko... Zwłaszcza, że (po cholerę?) rozwijają Delphi dla .NET... A wszelakie nowinki są dla mnie zbyt mało rewolucyjne i nie wiele znaczące. A co gorsza... Mogą przestac rozwijać kompilator dla Win32.

Jeśli sytuacja nie zmieni się do 2010 oficjalnie przejdę na coś bardziej praktycznego... Najlepszym rozwiązaniem będzie dla Delphi Maniacków Turbo C++... Ma wbudowany kompilator Delphi biggrin.gif! Więc ani linijka kodu nie zostanie zmarnowana smile.gif))... Szkoda że C++ nie można zbinaryzować w Delphi...

Cierpliwie poczekam... ph34r.gif [/quote]

Nie poznaje Cie biggrin.gif Coś takiego z Twoich ust pare miechów temu jak bym usłyszał, to pomyślałbym, że coś Ci się stało, jakiś wypadek czy coś biggrin.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote] A czemu nie turbo delphi czy jakieś dodatki do delphi 7 ?? [/quote]
Mam dość! Jestem zażenowany. Ciągle czytam jak jacyś inżynierowie z Borlandu przechodzili i pracują w M$ jeden stworzył C# inny odszedł tworzyć Linuxowy C, jeszcze inny to a inny tamto... Odchodzą guru którzy byli związani przez 20kilka lat z Borlandem Pascalem i Delphi (odejście Tytanów zwiastuje koniec mitu Delphi...?)... Czytałem i skakałem po blogach bezpośredni z nich związanymi... Sami mówią w wielkim skrócie : szkoda że Borland przez pewien czas zapomniał o Delphi wydoił z niego kasę i pozyskane środki przeznaczył nie na dalszy rozwój języka i środowiska tylko na inne projekty... Zagubili idee i wywąchali kasę gdzie indziej.

Jestem zażenowany. Zrozpaczony. Mam z tego powodu depresję. Co mi po Free Pascalu jak muszę sam implementować takie funkcje jak FillChar bo te napisane w System są za wolne, a sprawność kompilatora doprowadza mnie do szału? Co z tego że jest Delphi 7 i dodatki? Co z tego że od Delphi 1 dopiero w Delphi 2005 pojawiło się inline? Cóż to znaczy teraz w dobie takiego rozkwitu i boomu innych języków? Chcę pisać treści a brakuje mi formy. Ja jako programista czuję się prawie poetą. Moje rymy to średniki a bloki to przerzutnie. Pola protected to wyszukane metafory! Co z tego że mogę pisać! Co z tego? Gdy braknie słów w alfabecie? A ja jako poeta się rozwijam! Jako programista chcę oddychać!

Jeszcze słyszę że Highlander ma być ostatni dla Win32... Mam dość. jak Delphi upadnie nie zostanie nic innego jak pozostawić ten wyszukany i smakowity język choć w części dzięki Turbo C++...

LOL ph34r.gif

Iskar: Tak jak Juziu Kowalski w Ferdydurke... Pogarszam swoją Gębę... Parobek nie istnieje! Sło-wac-ki, wac-ki, wac-ki, Wa-cek, Wa-cek-Sło-wac-ki-i-musz-ka-pchła! I nie chodzi o to że nie można czegoś w nim napisać (w Delphi), ale o ewolucję języka. Brakuje mi jej. Ja nie chcę znać całej składni! Chcę ją poznawać bez końca jak wartościową Kobietę. Delphi stało się dla mnie ładną błyskotką która mnie niczym nowym nie zaskakuje, a powinna! Powinna wprowadzać co jakiś czas w sobie zmiany które odciągną mnie skutecznie od innych języków, powinna mieć głębię, a w porównaniu z innymi widać płyciznę. Mówicie C++ - Nie chcę C++ bo dla mnie jest brzydką urzędniczką z dużymi binoklami. Co z tego że Tkwi w niej rajski Eden? Na jej widok mi niedobrze!

O biedna dola programistów Delphi... Ideologicznie zawsze pozostanę przy Delphi. Mam ciągle cichą nadzieję! Nadzieja umiera ostatnia! ph34r.gif

Delphi 4 Ever wub.gif

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze było wiadomo, że delphi nie dorówna możliwościami C++. (Pewnie zaraz jakiś maniak Delphi dorzuci swoje trzy grosze ale od razu mówię że nie chce zaczynać jakiejś niepotrzebnej wojny tongue.gif ) Widocznie guru Delphi też to zrozumieli, że to język bez wielkiej przyszłości. Co do rozwijania delphi pod Win32 to chyba przy tym powinni zostać bo to jedyna dziedzina gdzie Delphi się sprawdza czyli szybkie pisanie aplikacji pod windowsa.

:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote] Od zawsze było wiadomo, że delphi nie dorówna możliwościami C++ [/quote]
To Twoja subiektywna opinia. W Delphi przy obecnym stanie jezyka można napisać praktycznie wszystko biggrin.gif. Dajcie mi w łapy Highlandera tongue.gif. Wystarczy zestawić tabelkę i Delphi z drugiej strony nie reprezentuje się tak źle w moich oczach... Co niby rozumieli? To że firma źle zarządzała produktem... I się wkurzyli bo wielu wkładało w to swoje serce.

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, Delphi to mocne narzędzie w którym można napisać wiele, szczególnie pisanie pod Win32 jest wielką zaletą Delphi. Niestety upadadek rozwijania jego kluczowego IDE oznacza upadek także i samego języka. Zawsze zostaje wam jeszcze Turbo Delphi oraz starsze wersje delphi borlanda albo zamiana go na C++ ( co było by najlepszym rozwiązaniem tongue.gif )

:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbo Delphi = Delphi = BDS - (C++) - (C#) - (Delphi 4 .NET)

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...