Skocz do zawartości

[DELPHI] TWebBrowser


k_argo

Polecane posty

Witam, mam problem z komponentem WebBrowser. Mianowicie mam win XP, aktualizowalem IE do 8.0. Chodzi o to ze na pewnych stronach wywala mi pelno bledow java script.

 

User-agent kiedy lacze sie przez IE :

 

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 5.1; Trident/4.0; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.04506.648; .NET CLR 3.5.21022; .NET4.0C; .NET4.0E; .NET CLR 3.0.4506.2152; .NET CLR 3.5.30729)

 

User-agent kiedy lacze sie przez TWebBrowser :

 

 

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; Trident/4.0; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.04506.648; .NET CLR 3.5.21022; .NET4.0C; .NET4.0E; .NET CLR 3.0.4506.2152; .NET CLR 3.5.30729)

 

Milo i fajnie, ale wyglada na to ze komponent dalej uzywa 7.0. Czy da sie to jakos zmienic lub zrobic update komponentu? Dodam ze jest ten sam problem w Delphi 7, Delphi XE, a nawet Visual Studio 2010.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daaawno dawno temu czytałem iż TWebBrowser to kontrolka IE i korzysta z tego samego "silnika(?)" co IE w windowsie. Zmieniając go ta kontrolka przejmie po nim właściwości. Jeżeli koleś odpali program u siebie z tym komponentem to może mieć inną wersje IE niż ty testując program dlatego odradzam ci szczerze korzystanie z niego jeżeli piszesz pogram dla kogoś.

 

Dodam jeszcze iż ostatnio natrafiłem na pakiety Embedded gdzie jest klon TWebBrowser'a może ci się ta informacja na coś przydać.

 

 

Kiedyś czytałem iż jest kontrolka dla Mozilli udostępniana można ją sobie przekompilować dla delphiaka. Jednak problem jest ten sam co z TWebBrowserem jeżeli ktoś nie będzie miał FF zainstalowanego to kontrolka będzie waliła błędami aplikacji.

 

Nie stety to wszystkie informacje jakie posiadam na ten temat. Zawsze możesz używać pakietów indy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...