Jump to content

Stelma

Super użytkownicy
 • Content Count

  99
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

About Stelma

 • Rank
  Starszy bywalec

Recent Profile Visitors

4,906 profile views
 1. Witam, Napisze Pan to w większości języków wysokiego poziomu. Osobiście mogę podjąć się zlecenia w technologii webowej (tak aby dostęp był w przeglądarce).
 2. Zdawałem 2 lata temu mature z informatyki i powiem tak. KPINA i to jaka xD chciałem mieć delphi 7 na częsci przy komputerach, a dostałem delphi 5 i to takie na którym nowy projekt się nawet nie uruchamiał Odnośnie poziomu jeżeli ogarniasz mniej więcej komputer to mature z informatyki zdałeś. Choć powiem jak 5corpio zdaj lepiej fizyke i matme.
 3. Witam, Dziś postanowiłem poćwiczyć SQL'a i postawiłem sobie proste zadanie, chodzi o przechowywanie godzin otwarcia sklepu danego dnia. Jak wiemy sklepy są otwarte 7 dni w tygodniu dajmy na to przykładowy dzień od 06:00 do 02:00, a drugiego dnia już od 05:25 do 23:30. Dlatego stworzyłem sobie taką oto tabelę shop_id => klucz obcy nas nie interesuje day => numer dnia w którym obowiązuje zakres np 0 -> poniedziałek, 6 -> niedziela open => godzina otwarcia sklepu w czasie unixowym np ( 18000 ) close => godzina zamknięcia sklepu w czasie unixowym np ( 14400 ) Jak widać już teraz godzina zamknięcia sklepu jest mniejsza od godziny otwarcia mimo iż obowiązuje dla tego samego dnia ! Wszystko było by ładnie pięknie ślicznie i w ogóle, ale no właśnie zawsze jest jakieś ale nie pasuje mi zapytanie sql którym chciałbym wyciągnąć który ze sklepów jest w danej chwili otwarty może dam fotke uzupełnionej bazy o 3 sklepy SELECT * FROM `shop_work` WHERE 86400 * `day` + `open` >= :time AND IF( `close` <= `open`, `close` + ( `day` + 1 ) * 86400, close + day * 86400) <= :time Jak wiadomo sklepy mogą być otwarte w czasie magicznej bariery 00:00 dlatego nie mogę założyć warunku na dzień. Może ktoś zechciałby mi pomóc z opanowaniem stylu(?) w jakim się powinno pisać w SQL bo przyznam że jaki kod bym nie czytał to nie czytelny jest (nie że nie rozumiem )
 4. Witam, Moderatorów proszę o nie usuwanie topicu. Od razu mówię iż to nie jest kolejny topic w stylu "o nie unit1.pl praktycznie nie żyje co dalej będzie z tym serwisem !!". A raczej czy administracja zamierza zrobić coś w kierunku rozwoju serwisu. Jakieś nowe arty, konkursy (jeżeli byłby sponsor), filmy z jakiś konferencji czy coś. W skrócie jakie są dalsze plany serwisu. A może my sami użytkownicy mamy jakieś pomysły ? Proszę jedynie o nie pisanie że użytkownicy mogą sami przecież proponować arty, jeżeli nam dzikusą się czegoś nie da / nie każe to tego nie zrobimy Proszę powstrzymać się od porównania naszego portalu z jakimś innym. One mają swoje sprawy swoje życie i swoje problemy. Ps. Ja wiem że została zmieniona szata graficzna z czego ogromnie się cieszę, lecz jest ona najmniej potrzebna użytkownikom Moje propozycje (aby nie było że gołosłowny jestem) - Połączenie portalu z blogami: "Tostera", "Force", "Blinda" (możliwe że inna tematyka jednak ich wpisy czasami to perełki przeznaczone do czytania ) - Stworzenie działów bardziej popularnych języków: "PHP", "Lua" itp. - Relacje z jakiś konferencji (każdy z nas mieszka w jakimś mieście w którym mógłby podziałać )
 5. No cóż ja go nie mam Wiem bo się męczyłem z 10 min by napisać temat Ale skoro u innych jest to nie było tematu ;P i można usunąć ten mój wpisik.
 6. Nowe forum nie ma guzików napisz nowy temat w wersji mobilnej na operze mini.
 7. Błagam o dodanie możliwości powrotu na stary styl forum jestem zacofany w rozwoju ale te "nowoczesne" style rażą mnie bardzo w oczy.. A tak to nie wiem co się zmieniło ^-^
 8. Kanar jak coś to ci prv wysłałem z kodem ;p ale z racji godziny nie podałem tam info na temat kompilatora pozwól że dam ci tutaj. Delphi 7 EN (system win XP sp3)
×
×
 • Create New...