Skocz do zawartości

Stelma

Super użytkownicy
 • Zawartość

  99
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Stelma

 • Ranga
  Starszy bywalec

Ostatnio na profilu byli

4452 wyświetleń profilu
 1. Stelma

  Problem z ustawieniem wirtualnych hostów

  @dj.drezyna O psia kostka coś ty wykminił -.o Aby edytować plik "C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts" wystarczy otworzyć notatnik z uprawnieniami administratora i go otworzyć w tymże notatniku. Co do vhosta np dla zenda wystarczy wpis <VirtualHost *:80> ServerName manager.game DocumentRoot "C:\xampp\htdocs\private\project\Manager\public" SetEnv APPLICATION_ENV "development" <Directory C:\xampp\htdocs\private\project\Manager\public> DirectoryIndex index.php AllowOverride All Order allow,deny Allow from all </Directory> </VirtualHost> i zresetowanie apache w panelu controlnym. Na codzień używam xamppa 1.6.7 w windowsie, a na wersji produkcyjnej w pracy na apache2 na debianie. I prawdę mówiąc jakoś jako programista nie odczuwam wielgaśnej różnicy...
 2. Hej, Mam mały dylemat w pracy. Posiadam 4 wersje aplikacji które muszę dość często podgrywać i denerwuje mnie ciągłe pamiętanie o nie podmnienianiu pliku konfiguracyjnego. Dlatego wykombinowałem sobie żeby zastąpić plik konfiguracyjny klasą konfiguracyjną która sama będzie się dostosowywać do wersji na której pracuje. Wszystko było by ok gdyby nie jestem malutki problem. Chodzi o hasła do bazy danych. O ile użytkowników rozwiązałem poprzez zastosowanie suffixu dla nazwy np. application, application_alpha, application_beta, application_developer o tyle ich haseł tak nie mogę zapisywać bo jak ktoś przejmie mi kontrolę na jednej z wersji to polegną wszystkie z góry na dół. Pytanie brzmi jak wam się wydaje jak powinienem przechowywać hasła do bazy danych dla konkretnego użytkownika ? Żeby nie było sam wymyśliłem kilka rozwiązań 1. Przechowywanie części hasła, a pozostałą część dynamicznie dopisywać i hashować za pomocą jakiegoś algorytmu, 2. Przechowywać 1 hasło dla wszystkich kont, 3. Dopisywać suffix jak dla użytkowników. Jedyne co chce osiągnąć to zabezpieczenie jednej wersji w przypadku zdobycia hasła do innej z wersji. Oczywiście wiem że będą one podatne na te same sztuczki. Jednak to temat na inny wątek. Aha byłbym zapomniał. Aplikacja jest jedna i kolejne wersje to jedynie jej etapy przed wdrożeniem które musi przejść.Aplikacja jest dedykowana i nie rozpatrujemy przypadku wielu jej duplikacji z wersji produkcyjnej. 1. Developerska 2. Beta 3. Alpha 4. Produkcja
 3. Witam, Napisze Pan to w większości języków wysokiego poziomu. Osobiście mogę podjąć się zlecenia w technologii webowej (tak aby dostęp był w przeglądarce).
 4. Stelma

  Pomocy!

  Nie chce się uczyć to trzeba płacić. Powiedzmy stówkę za kod
 5. Stelma

  Wyskakuje błąd programu, nie wiem czemu ;(

  Posłuchaj ty chyba nie rozumiesz co oni do ciebie powiedzieli. Nikomu się nie chce przeglądać kodu gdzie jako zmiennych używa się literek bo jest to po prostu nie czytelne. Jedyne co zrobiłeś to wkleiłeś swój poprzedni kod w blok . To troszeczkę za mało jeżeli chcesz otrzymać pomoc. Twój program nie jest skomplikowany więc jeżeli zastosujesz się do poleceń panów z góry sam dojdziesz co nie działa. Tymczasem na swoim uporze straciłeś około 2 dni. @Edit No i zapomniałbym nie podałeś jaki ci błąd wyskakuje bo ja po minucie patrzenia w kod wywachałem potencjalne dwa...
 6. Standardowo czyli $sql = 'SELECT * FROM people WHERE name LIKE :name'; $bind = \Database\OverlayBind(); $bind->add(':name', '%' . $name . '%', \Database\OverlayBind::PARAM_STR); $peoples = \Database\Overlay::getInstance()->select($sql, $bind);
 7. Stelma

  [Delphi] Jak zacząć?

  Nie będe cytowal bo się bałagan zrobi - Możliwe ale np w LO uczą dalej lego pascala (czy jakoś tak) więc jego wybór mógł być tym ukierunkowany ale to tylko gdybanie. - Niezależnie jaki język wybierze i tak jego projekty będą szły do kosza. Sam średnio raz na 2-3 miesiące jakiś wyrzucam bo zacząłem go tylko poto by zobaczyć czy dane rozwiązanie może mi się przydać w przyszłości. - Dlatego napisałem typu c++. Delphi jest (według moich odczuć) bardzo podobny do C++. Różnią się składnią i poziomem dostępu do zasobów. Ale większość osób co pisze w delphi nie znając C++ jest wstanie przepisać proste kody na swój użytek. - Tetris fajny. Ale czy ten kod nie jest jakimś kompreserem przeleciany aby był krótszy ? Osobiście nie wyobrażam sobie takiego kodu w moim php oddać w firmie. Sam bym go nie kumał po tygodniu - Nauka pascala daje łatwą przesiadkę na php/jave/c++/pythona. Bo te podstawy podstaw człowiek już zna. Sam nie znając javy ani Pythona jestem wstanie pisać znajomym programy na zaliczenie studiów. - Przykład z javą do mnie nie przemawia. Dla mnie pisanie takich rzeczy to debilizm, a nie zły nawyk. Prawda jest taka że człowiek całe życie zawodowe uczy się korzystać z google. Dla mnie złe nawyki to raczej podejście do pisania aplikacji (w php napisze inaczej np bloga niż w javie choć oba będą oparte o wzorzec mvc). Tutaj raczej wchodzi obycie z językiem niż złe praktyki. Poprostu trzeba zrozumieć że języki róznią się podejściem do problemu. Ale to też przychodzi z czasem.
 8. Stelma

  [Delphi] Jak zacząć?

  Chłopaki on zadał pytanie od czego zacząć, a wy go zasypaliście tym żeby przemyślał czy warto. Przez takie myślenie właśnie języki wymierają bo się odwodzi młodych od danego wyboru. Może on już to przemyślał i uznał że pascal / delphi będzie dla niego najlepszym wyborem ? Po za tym wy mówicie gdzie będzie pracował itp. A żaden z was się nie zastanowił nad tym że zanim on będzie mógł gdziekolwiek pracować minie minimum rok albo dwa jeżeli słabo będzie kumał. Nie znamy jego wieku może ma 15 lat i planuje napisać sobie jakąś aplikację która ułatwi mu granie w jego ulubione tytuły albo nie może znaleźć w internecie porządnego organizera i wpadł na pomysł że go napisze sobie. Nie wiem na jakim poziomie jesteś ale po pytaniu wnioskuję że na podstawowym. Wydaje mi się że powinieneś zacząć od czegoś kompletnie podstawowego jak przyswojenie wiedzy co to typy podstawowe, rekordy, funkcje, procedury. Jeżeli opanujesz to na takim poziomie że będziesz wstanie napisać prostą aplikację w konsoli jak kalkulator to zacznij przyswajać wiedzę na temat obiektów i ich zastosowania (znam kupe ludzi co wiedzą co to obiekt ale ich stosowanie jest lekko ujmując mierne), statycznych rzeczy w klasach, zasięgu widoczności. Jeżeli wybierzesz języki typu c++ to nie zapomnij o wskaźnikach i referencjach. Jeżeli nauczysz się solidnie podstaw to przesiadka na inne języki programowania nie będzie dla ciebie problemem (one się naprawde niewiele różnią) żeby nie wiem na jaki język musiał się przesiąść. Mogę się założyć o wszystkie pieniądze że każdy z chłopaków z góry jest wstanie napisać proste aplikacje typu tetris w dowolnym języku w którym się to da zrobić. Kwestia tego że zejdzie im poprostu dłużej. Podsumowując wybierz sobie jeden język i naucz się go raz, a porządnie. Wtedy nie ważne co będziesz robił w przyszłości twoje podstawy zapewnią ci możliwość "przekwalifikowania się".
 9. Ja u siebie mam 2 odzielne klasy. Bind - Przekazuje jej dane do podpięcia, Overlay - Nakładka na pdo Gdy wywołuje metode "select" to przekazuje jej zapytanie sql i obiekt klasy Bind. Łot cała filozofija.
 10. Stelma

  [php] Bezpieczne zalogowanie, a SESSION

  Możesz dodawać różne wariacje zabezpieczeń np sprawdzać ciasteczko z jakąś zmienną sesyjną / sprawdzać adres ip / przeglądarkę itd.
 11. Stelma

  [php] Bezpieczne zalogowanie, a SESSION

  Hej, Tak jak mówi xevil w sesji trzymaj tylko ID użytkownika, a np w bazie danych informacje o jego uprawnieniach. Wyciągasz tylko te uprawnienia które ci są potrzebne przy danym wywołaniu i wszystko bez kombinowania itp. W sesji nie wolno trzymać haseł ani nic czego wycieknięcie może spowodować utratę kotroli użytkownika nad kontem.
 12. Kod php nie wykonuje się w momencie dołączenia pliku, a dopiero gdy jest potrzebny więc nie isnieje taka opcja. W momencie dołączenia pliku tylko parser przelatuje przez niego.
 13. Stelma

  [Delphi] Prosty programik do analizy obrazu

  Witam, Pierwsze pytanie to czy miałeś kamerę na statywie i czy jesteś w 100% pewien że obraz / miarka nie drgnął/a ani o milimetr przy robieniu filmu ? Jeżeli tak to jest możliwość zrobienia tego. Jednak nie wydaje mi się żebyś dał radę. Analiza obrazu jest jednym z trudniejszych zadań. Może pokażesz 2/3 przykładowe zdjęcia żebyśmy mogli coś bardziej doradzić.
 14. Stelma

  Matura z informatyki

  Zdawałem 2 lata temu mature z informatyki i powiem tak. KPINA i to jaka xD chciałem mieć delphi 7 na częsci przy komputerach, a dostałem delphi 5 i to takie na którym nowy projekt się nawet nie uruchamiał Odnośnie poziomu jeżeli ogarniasz mniej więcej komputer to mature z informatyki zdałeś. Choć powiem jak 5corpio zdaj lepiej fizyke i matme.
 15. @up @Ajax Co do ajaxa zgadzam się w 100%. Np tablice lepiej przekazać jsonem do skryptu. @Validate Tak klasa walidująca posiada same metody statyczne służące do sprawdzenia poprawności danych. Adresem url zajmuje się router to on ma za zadanie przeparsować adres url na swoją własną formę (w końcu ktoś po mnie może chcieć zupełnie inny router). @Wyjątki Też się zgadzam bo o tym zapomniałem ;p
×