Skocz do zawartości

[Delphi] Jak wkompilować DLL do EXE


HNB

Polecane posty

UPDATE:

 

Odświeżam wątek :).

 

Oto i DLLLoader.pas

 

[LINK]

 

STARY POST:

 

Tak jak pisałem, co prawda z lekkim poślizgiem daję namiary do modułu umożliwiającego wczytywanie DLL wrzuconej do zasobów. Dopóty nie odnajdę wersji lokalnej na moim komputerze, odsyłam do

 

"Newton Game Dynamics Physics Engine"

 

w wersji nagłówków dla Delphi znajduje się unit DLLLoader.pas (jest to jego nieco starsza jednak działająca wersja) umożliwiający użycie DLL wrzuconego w EXE :).

 

Jak znajdę nowszą wersje i narzędzie do przerabiania DLL i nagłówków od nich to dam znać :)

 

Pozdrawiam.

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle szukam, ale ze strony http://newtondynamics.com/forum/downloads.php zostałem

przekierowany na http://www.saschawillems.de/?page_id=76 i w pliku o nzawie "Newton Game

Dynamics Delphi/Pascal header" nie ma modułu dllloader.pas. Znalazłem osobno do popbranie, bez

konieczności logowania moduł dllloader.pas pod poniższym adresem, ale moduł się nie kompiluje w

Delphi 7 http://en.pudn.com/downloads63/sourcecode/...l219716_en.html jest w nim sporo błędów o

nieznanych własnościach i obiektach. Mógłbyś wskazać gdzie znajdę ten moduł - w wersji działającej

pod Delphi 7, bo niby się wyspałem, ale coś może źle szukam, bo nie znajduję ;/ Z góry Ci dziekuję.

Pozdrawiam: olesio

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

ok, coś wymyślimy, teraz (w tym miesiącu) będę robił porządki przed reinstalacją więc na pewno się wszystko znajdzie :). Jeszcze trochę cierpliwości.

 

Pozdr.

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedź. Poczekam, bo to nic strasznie pilnego, ale jedna osoba też pytała o coś takiego jak umieszczenie

dll i to konkretnie także jak ja bass.dll w zasobach na 4p, to ją poinformowałem żeby zaglądała tutaj i czytała ten wątek :)

Pozdrawiam: olesio

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Unit znalazłem, jednak muszę napisać do autora czy mogę go udostępnić. Sądząc po jego niedostępności w sieci i niewielu zainteresowanych być może jestem jedyną osobą która posiada jego nową wersję poza autorem oczywiście... a nie wiem czy sobie życzy :) - jest to dla mnie ważne, zwłaszcza, że chcę to opublikować na swoim blogu, stąd też wolę mieć wszystko na "papierze".

 

Instrukcję, narzędzia i sam moduł wrzucę jak wspomniałem na swój blog http://delphi.dathox.com jak tylko dostanę odpowiedź.

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Odświeżam wątek :).

 

Oto i DLLLoader.pas

 

[LINK]

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję HNB za odpowiedź i linka, jednak nie wszystko jest dla mnie jasne.

Napisałem do Ciebie maila, bo sobie nie mogę poradzić z tym modułem, coż

może to mój brak doświadczenia, może późna pora. Raczej to pierwsze, bo

po nocach zdarza mi się siedzieć. Także prośba do Ciebie odpisz na emaila.

 

EDIT: póki co znalazłem dzięki Tobie DllLoader.pas w starszej wersji z 2004

roku i obsługujący dllki bez problemów ponieważ używa klasy TDLLLoader i

jakby ktoś szukał to wszystko jest w zipie na stronie pod poniższym linkiem

i znalazłem ją wposując w google unit dllloader Benjamin Rosseaux, bo nie

wiem jak można na tę stronę trafić inaczej. W każdym bądz razie dzieki Ci

za pomoc HNR. Jednak jak będziesz mógł odpisać na mojego emaila i tam

podać mi przykłady użycia modułu ktory Ty opublikowałeś - to będę Tobie

za to bardzo wdzięczny. A teraz podaję linka do strony i idę w końcu spać.

KODhttp://www.basegraph.com/bg/tutorials/eng_tutor_dlltools/dlltools.html

Pozdrawiam: olesio

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta starsza wersja ma w sobie błędy. Jedyna słuszna wersja to ta opublikowana z mojej strony ;). Po sesji może napiszę art/przykład o tym i nowe narzędzie.

 

To jest naprawdę dobry stuff. Sporo mi ten unit pomógł jak pisałem mini kompilator odnośnie importu funkcji z DLL.

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to czekam na jakiś przykład, bo póki co w swoich zaledwie trzech programach gdzie używałem bass.dll wykorzystałem

moduł DllLoader z 2004 roku z tej www, co podałem i z pobieżnych testow wynika że wszystko jest ok, ale nie wykluczam,

że jak będę już dzieki Twojej pomocy wiedział jak użyć poprawnie modułu od Ciebie, to wykorzystam go w swoich kodach.

Pozdrawiam: olesio

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...