Jump to content

olesio

Super użytkownicy
 • Content Count

  359
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

1 Follower

About olesio

 • Rank
  Ekspert
 1. Wklej kod na jakiś zewnętrzny pastebin, bo tutejszy rozwala formatowanie. Oczywiscie kod wrzucony sformatuj i sensowniej ponazywaj większość zmiennych. Teraz się na ten kod nie da spojrzeć, a kiedy się już będzie dawało to pewnie znajdzie się ktoś, kto pomoże Ci.
 2. Wyrażenia regularne pod FPC też ujdą. Albo normalnie na logikę Pos/Copy/Delete i wyłuskanie składowych wartości.
 3. olesio

  Napisz program

  Ech. Ręcę opadają. Nawet nie googlowałeś a niedawno radziłem poszukać. Mnie się po nocach nie chciało wymyślać koła na nowo. Opalam zatem Google i wpisuję frezę: turbo pascal readln as password. I jako ostatni wynik na pierwszej podstronie rezultató mam stronę o tytule PASSWORD.PAS - PICList czyli tę dostępna teraz pod adresem http://www.piclist.com/techref/language/delphi/swag/ENCRYPT0011.html i bez problemu zamieszczony tam kod kompiluje się pod FPC. To i pod Turbo Pascalem również się musi być wszystko ok. Wystarczy stworzyć plik pw.dat w tym samym katalogu co skompilowany program i wpisać w nim hasło. Ale to żaden problem w minutę czy dwie, wywalić obsługę pliku, dopisać hasło jako stałą, zmienić znaki pokazywane jako hasło z kropek na gwiazki czy co tam chcesz. A dodatkowo dorobić te trzy próby lub co tam chcesz. Ale to już pozostawiam Tobie. Widząc Twoje zerowe zangażowanie w rozwiązanie taka banalnego zadanego przez siebie sobie samemu problemu, nie przyłoże ręki do lenistwa. I ja rozumiem, że ktoś mógł dawno nie programować i tak dalej. Ale nie umniejszając tym cięzko chorym osobom, podstawy obsługi Google ma chyba opanowane nawet Maciek z Klanu. I On by się nie poddał bez walki myśląc, że dostanie tutaj gortowca. Więćej zapału i samodzielności życzę. Bo myślisz jak sobie ludzie kiedyś radzili, gdy Net powstawał? Samodzielnie modzili i .
 4. olesio

  Napisz program

  No jest ok. Tylko kod tutaj wstawiaj w odpowiednie tagi albo najlepiej na jakiś pastebin z kolorowaniem składni, bo niestety nadal chyba tutejszy parser rozwala formatowania. I właśnie formatowanie nawet w kilku linijkowym kodzie i pisanym "do szuflady" jest bardzo ważne. Jeżeli nie potrafisz robić tego sam, posiłkuj się gotowymi rozwiązaniami jak formatter z dodatku GExperts, ten z Lazarusa lub programem Jedi Code Formatter, który już od dawna umieszczony jest u mnie - adres: http://olesio.usermd.net/jcf Co do kodu, może być. A przecież działąnie pętli for jest proste jak budowa cepa. Zatem dodam ją tylko pamiętaj o dodatkowym beginie oraz endzie. Nazwa zmiennej iteratora możę być dowolna byle by niepowtarzalna i dopuszczalna przez dialekt jezyka. Może być nawet te "książekowe" durne "I" I w przypadku prawidłowego podania hasłą zrób po prostu Break; po ifie i wyświetlenia textu. Ewentualnie można zrobić pętle repeat until, co jest bardziej "ksiązkowe" chyba lub while do. Żaden problem. Więcej przykładów masz w Google niemal "na tony". I widzisz, tutaj po raz kolejny ujawnia się z czym ludzie mają jakiś dziwny problem chyba. I na co nie raz zwracałem uwagę na wielu forach, przy pytaniach na dowolne tematy. Nie tylko w sferze IT czy programowania. ZAWSZE należy GOOGLOWAĆ DO BÓLU. Mam tutaj na myśli, że szukamy i kombinujemy sami. Nieważne jak sami dobrze znamy sposób na rozpoczęcie zabrania się za dane zagadnienie. Dopiero w ostateczności piszemy na konkretne forum, z konkretnymi przykładami co zxrobiliśmy i co nie działa. Pokazując choćby fragment kodu. Zobacz, ja też zmarnowałem trochę czasu klepiąc tutaj te posty. Ale ja mam urlop i chciłem odpisac. A Ty zamiast czekać na odpowiedzi i pytać wcześniej. Siadł byś na spokojnie i tak banalny program z poszukiwaniem informacji oraz testowaniem całości stworzył maksymalnie do pół godziny. A ucząc się od zera języka równie szybko.
 5. olesio

  Napisz program

  Żadna filozofia. Kodu za Ciebie gotowego nie napiszę, bo wszystko masz w Google. Nawet jakbyś poświęcił dwie minuty to znalazł byś mnóstwo takich kodów i to z opisem w języku polskim. Wystarczy Tobie zwykłe Write; Writeln; Readln; oraz sprawdzenie hasłą poprzez if. Próby można zoribć pętlą for rosnącą od 1 do 3. I jeśli podano prawdiłowe hasło to robisz Break; Żadna filozofia. Jeżeli napiszesz już coś samodzielnego i podasz tutaj konkretny kod, z którym masz problem. Wtedy za pewne ktoś tutaj chętnie pomoże w poprawieniu itp.
 6. Sformatuj ten kod porżądnie i wstaw na jakiś zewnętrzny pastebin, bo forumowy rozwali formatowanie. Wtedy pewnie ktoś na to spojrzy i coś Tobie doradzi. W obecnej chwili nie da się na to po prostu patrzeć.
 7. Pokaż konkretny kod jak SAM to robisz i z czym masz konkretnie problem, to ktoś pomoże, bo gotowce to wiesz na ogół są przy płatnym zleceniu podawane. Póki co to mogę podać Tobie przykłady dwóch kodów, które powinny Ciebie naprowadzić na rozwiązanie, które musisz dopasować do swoich potrzeb. Ale dzięki nim powinieneś zrozumieć ideę. Wklejam na zewnętrzny pastebin, bo tutejszy parser rozwala na ogół całkowicie formatowanie i robi inne nieprzewidziane operacje na wklejanym tekstcie ;/ http://4programmers.net/Pastebin/5455 http://4programmers.net/Pastebin/5456
 8. Wstaw SFORMATOWANY kod na jakiegoś zewnętrznego pastebina, bo ten forumowy i tak rozwali formatowanie. Wtedy pewnie ktoś na to spojrzy.
 9. Wstaw sformatowany kod na jakiś zewnętrzny pastebin, to ktoś pomoże. Bo tutaj parser na ogół rozwala fdormatowanie. A na taki kod jak teraz szkoda oczu aby w ogóle spojrzeć.
 10. Sformatuj to porządnie i wklej z kolorowaniem składni to ktoś spojrzy.
 11. Słabo wróżę Tobie sukces w jakichkolwiek konkursach, jeśli nie umiesz googlować nawet. Co za problem ogarnąć sobie kod chocby z tej strony: http://4programmers.net/Delphi/Gotowce/Arabskie_cyfry_na_Rzymskie,_i_odwrotnie... i dopasować do swoich potrzeb? ;/
 12. olesio

  Internet

  Przecież w temacie napisano wszystko. Jeżeli skłonisz się ku Synapse to w pakiecie z kodem są przykłady oraz dokumentacja.
 13. olesio

  Napisz program

  Różnie to bywa, ale jeżeli liczysz na zarobek przy odwaleniu za nich zadania, to się przeliczysz. Większość chce nie płacić nic albo jakieś śmiesznie niskie kwoty. Do tego mają być komentarze najlepiej do każdej pierdoły w kodzie, a deadline na wczoraj. Ja bym olał temat i .
 14. olesio

  Napisz program

  No szczyt bezczelności. Nawet wpisany temat jest roszczeniowy. Wątek poleci prędzej czy później do kosza. Ale autorowi radzę żeby pokazał co sam dokonał, bo gotowców nikt tutaj nie będzie za Ciebie robił. I "prosze pomóżcie" nic nie da. To Twoje zadanie, nie nasze.
 15. Uczyć się mogl, to by nie szukał frajera do zaliczenia przedmiotu za niego. A swoją drogą to algorytmy do anagramów w Pascalu można bez problemów wygooglować.
×
×
 • Create New...