Skocz do zawartości

[Delphi] Parser XML'a


Toster

Polecane posty

Poleca ktos jakis parser xmla dla Turbo Delphi inny niz ten ktory jest standardowo ?

Cos lekkiego, najlepiej ze zrodlami i mozliwoscia kompilacji na Lazarusie. Nie interesuje mnie chwilowo zapis, tylko odczyt xml'a w podstawowej postaci (bez validacji, rozwiazywania powiazan itd). No i nie wymadajacy instalacji, czyli nie komponent tylko unit do dolinkowania.

 

Troche szukalem, ale nie znalazlem nic co by mi sie spodobalo, zastanawiam sie nad zrobieniem portu nanoXML'a z javy ale to ostatecznosc, szkoda mi na to czasu.

 

Za wszelakie info bede wdzieczny.

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Cubix polecił kiedyś Spkxmlparser, ale wiele się nim nie bawiłem. Wykorzystałem xmla tylko w dwóch moich programach i to w

dodatku w zasadzie to co jest dostępne do xmla w Delphi 7 także XMLDocument. Ale może ten Spkxmlparser przypadnie Tobie

do gustu - nie wiem niestety jak jest z kompilacją tego pod lazarusem, ale źródło jest w pojedynczym pliku, możesz sprawdzić.

Pozdrawiam: olesio

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie wiem jak inni, ale ja używam natywnego komponentu TXMLDocument - po prostu jest mi najwygodniej zapanować nad ew zmianami.

 

Można też użyć Wizarda -> XML Data Binding (File -> New -> Other -> New), ale to się sprawdza w przypadku, jeżeli struktura pliku XML jest już ustabilizowana i w niewielkim stopniu podlega zmianom (a i tak wtedy przy każdej zmianie trzeba odpalać wizarda od początku, żeby zaktualizował Unita - bez sensu)

 

Jeżeli uniesz używać komponentu TTreeView, to spokojnie poradzisz sobie z TXMLDocument

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukalem tego parsera co Olesio napisal (Spkxmlparser) ale nie udalo mi sie namierzyc zrodel, wszystkie linki byly martwe jakie narazie sprawdzilem. Chwilowo uzywam XMLShade z TosCoLib ale trzeba jeszcze troche roboty w niego wsadzic. Pozatym chwilowo problem jest ominiety wroce do niego zapewne przed koncem roku.

 

@toyman

 

Poleca ktos jakis parser xmla dla Turbo Delphi inny niz ten ktory jest standardowo ?

 

;)

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...