Skocz do zawartości

Sieci HFC


Brainer

Polecane posty

Konnichi wa! :)

 

Od dłuższego czasu nie daje mi żyć pewna sprawa... Otóż zakupiłem łącze 2mbps w Chello, jednak moje transfery są dziesięć razy mniejsze od tych, które mi obiecali (obiecany d/u: 2000kbps/440kbps ; faktyczny: 200kbps/44kbps). Czym to jest spowodowane? Poczytałem trochę o architekturze sieci HFC, ale nie za bardzo rozumiem, czemu nie mogę np. ściągać plików z prędkością 1mbps? :blink:

Ktoś może mi to jakoś sensownie wyjaśnić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Force, torrenty i direct downloady idą mi max. 240 kB/s. W umowie mam napisane co innego. Myślałem, że kupując łącze 2mbps będę w stanie pobierać co najmniej z prędkością 1 MB/s. :unsure:

Podziel to sobie na 8 i masz kilobajty !!

2048/8=256

Jak masz neostradę 6 megabitów, to nawet nie ma megabajta :] Więc nie płacz i czytaj uważnie, zawsze podają w bitach, a nie bajtach.

 

You've got much to learn :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega rzekomo ma 14 Mbit na osiedlu, nie wiem co oni tam robią z siecią, ale jeśli to prawda to jest niezłe :D

No i podobno z taką prędkością tam ściąga za pomocą DC++. Ale to są mity, niesprawdzone przeze mnie ;)

Ale chyba to możliwe ;)

 

Pooglądaj oferty różnych operatorów to odpowiedź nasunie się sama :)

 

Nie zapominaj, że dane dopływające do Ciebie mają cieniutkie kabelki. Neostrada wykorzystuje całe pasmo, dlatego nazywa się szerokopasmowym dostępem do neta. Inną opcją może być dostęp satelitarny, kiedyś o takim słyszałem :D Wtedy od kabelków nie jesteś aż tak uzależniony :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...