Skocz do zawartości

[delphi] Asphyre vs DelphiX vs Omega


lukasina

Polecane posty

Witam!

 

Chciałbym się Was zapytać jakiego komponentu najlepiej używać do renderingu grafiki w grze 2D?

 

Widzę, że większość tematów zaczyna się na [omega] ;] , jakie są plusy i minusy każdej z metod ? Przy okazji nie obrażę si jeśli ktoś wspomni o 3D

 

Z Góry dziękuję za odpowiedzi ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asphyre to podajze kontynuacja PowerDrawa z ktorym mialem wiele problemow, wiec go odradzam.

DelphiX bardzo fajny, jak musze cos szybko napisac to jego uzywam.

Omega chyba najlepszy komponent dla delphi do grafiki 2D.

 

A jesli chcesz 3D to polecam TrueVision3D.

 

A jakiego najlepiej uzywac? To juz najlepiej jak bys sobie sam poprzegladal przyklady do tych komponentow, cos sprobowal w nich napisac i samemu zdecydowac co jest dla ciebie lepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaką masz wersje Delphi, bo do Turbo Delphi Omega nie dasz (chyba, ze masz płatną wersję). Asphyre ja używam w Delphi 7 i uważam że jest dobrze, czasami tylko jest problem przy czcionkach a mianowicie nie wyświetla napisów, ale to rzadko. Do Turbo Delphi Asphyre jest w wersji 4.1 i ta wersja wg mnie jest okropna. Andorre tylko przez moment uzywałem a właściwie tylko oglądałem pliki przykładowe to uważam, że jest bardzo fajna, chodzi pod Turbo Delphi darmowym i bardzo fajny ma system cząsteczek.

 

Acha, no i można podpiąć Newtona do fizyki w Andorze.

Baza tysięcy lotnisk: http://airportsbase.com

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, TSr odkąd kiedyś tam mi powiedziałeś o SDLu staram się robić wszystko w nim. Ale co do jego prędkości to bym się spierał ;) Przynajmniej według ludzi w Warsztacie, ja zastrzeżeń nie mam ale z drugiej strony nic zaawansowanego nigdy nie pisałem. Dopiero zaczynam, ale coś tam już umiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...