Skocz do zawartości

Maly OS


Polecane posty

Na wstepie zaznacze ze nie wiem czy trafilem w odpowiedni dzial ale wydaje mi sie ze jest dobry.

 

Otoz pisalem kiedys OS'a w asmie. No i to troche sporo kodzenia a efekty nie proporcjonalne do poswieconego czasu. Skojazylem ze Linux jest napisany w C. No i tu mam pytanie. Jesli chcialbym napisac OS'a w C, Delphi, Pascalu czy czyms tam jeszcze innym to co mam zrobic z kodem ktory napisalem. Rzecz jasna skompilowac ale w czym? Przeciez ja nie potrzebuje EXE'ka tylko plik BIN.

 

PS: Kurde nie wiem czy dobrze sformuowalem posta ale coz. Na szybko pisalem. :P

 

Pozdrawiam! ;)

Pisze programy na zlecenia. Tanio!

Delphi, Pascal.

Kontakt:

- (gg) 736483

- (email) kondor20@op.pl light92@o2.pl

- Strona domowa

Wszystko do uzgodnienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewien ale o ile sie nie myle to w EXE ku jest kilka czesci ktore sa relokowane i linkowane przez system w czasie ladowania do pamieci. Plikami ktore sa 100% realokatywne sa .COM z egzekiem wypadaloby najpierw glebiej sie w specyfikacjie wczytac, tym bardziej ze na 90% maja odwolania do roznych dll'i (np menagera pamieci)

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 2 etapie XIV Olimpiady Informatyczne poznałem ciekawą osobą :), mianowicie "Magika" co napisał od zera okienkowego OS'a 32/16 bitowego odpalanego z dyskietki :o na podstawie dokumentacji intela... W dodatku nie miał internetu i nie miał kogo się pytać :>, tylko on, doc i komputer... A jednak można ^^... wyszło chyba 100 000 linijek w asm (i dość funkcjonalny OS) jak chcesz to możesz do niego napisać :) i zadać jakieś pytanie - pewnie odpisze:

 

cytryna_pl@poczta.fm

 

pozdrawiam :D

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...