Skocz do zawartości

P2P - jak sie do tego zabrać??


Kubaz

Polecane posty

Witam,

Chciałbym stworzyć program P2P, który będzie służył mi do wymiany danych miedzy moimi znajomymi.

Jak się za to zabrać? Jak przesyłać dane miedzy dwoma aplikacjami przez sieć?

Czekam na posty... pozdrawiam.

... zeby bylo wszystko jasne ... chodzi mi o dane typu: sprawozdania, notatki itp.
(nic groznego)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj sobie o socketach..... boże zlituj się nad nami!! przecież to takie łatwe znaleźć to czego szukasz na winapi.org masz trochę poza tym na msdn tez coś może być


OT O JA CIE SETNY POST biggrin.gif:D:D

"Może wam pomoge, może nie, może pierdolcie w dupę się"-prof. Jarząbek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie linki... rzeczywiście nieco się zgapiłem mellow.gif wystarczyło poczytać o WINSOCK2 i już prosty prog. do czatu można napisać biggrin.gif . Skoro wszyscy nieco się orientujecie w temacie to może wiecie gdzie mogę znaleźć przykładowe gotowe już skrypty.... przecież nie warto wyważać otwarte drzwi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote] Witam,

Chciałbym stworzyć program P2P, który będzie służył mi do wymiany danych miedzy moimi znajomymi.

Jak się za to zabrać? Jak przesyłać dane miedzy dwoma aplikacjami przez sieć?

Czekam na posty... pozdrawiam.

... zeby bylo wszystko jasne ... chodzi mi o dane typu: sprawozdania, notatki itp.
(nic groznego) [/quote]
Kolejny człowiek, który nie ma co robić...
Po co komu skrzynki e-mail, skoro każdy może sobię napisać program do przesyłania danych :> ??
Nic lepszego do tego celu nie wymyślisz, po co P2P do takich rzeczy jak notatki ??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote] Kolejny człowiek, który nie ma co robić...
Po co komu skrzynki e-mail, skoro każdy może sobię napisać program do przesyłania danych :> ??
Nic lepszego do tego celu nie wymyślisz, po co P2P do takich rzeczy jak notatki ?? [/quote]

Nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
e! Nie, tylko nie takie teksty "po co?" "na co?" "dlaczego" "a przeciez juz jest takich 1000?" No to bedzie 1001. Jak chce to niech pisze, zawsze sie przy tym czegos nauczy, nawet jak nie skonczy, jakby tak myslec to by byl jeden klient irc, jeden system operacyjny, jeden odtwarzcz do filmow i w koncu ludzie przestaliby programowac, bo juz by nie bylo co pisac.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, ale popatrz na to z drugiej strony Iskarze,
człowiek nie ma pojęcia o tym co chce napisać, a jednak bierze się za to, chociaż nawet nie próbował poszukać odpowiedzi i zadaje pytanie na forum, pewnie też nie zna za dobrze podstaw języka programowania, praca informatyka przecież polega m. in. na umiejętnym wyszukiwaniu informacji, a tak ogólnie na ich przetwarzaniu.
To tak samo jak kilka tematów wcześniej koleś pisał, że chce napisać system operacyjny... Niech tamten pokombinuje z kodem czegoś poważnego, takiego czegoś czym jest np. Linux smile.gif A chyba są udostępnione źródła eMule na stronie http://www.emule-project.net/home/perl/gen...=20&rm=download
To jest program typu P2P i niech zobaczy facet co chciał napisać biggrin.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy on chce napisać drugiego emule?
Niech pisze, nawet najprostszy program moze dac duzo radochy. a jesli sie nie uda to trudno, zawsze jakiegies doswiadczenie z tego bedzie mial.

A co do samodzielnego wyszukiwania informacji to sie zgadzam, forum jest ostatecznoscia. wink.gif


(Widac, że Iskar sie już nawrocil tongue.gif)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote] Nie no, ale popatrz na to z drugiej strony Iskarze,
człowiek nie ma pojęcia o tym co chce napisać, a jednak bierze się za to, chociaż nawet nie próbował poszukać odpowiedzi i zadaje pytanie na forum, pewnie też nie zna za dobrze podstaw języka programowania, praca informatyka przecież polega m. in. na umiejętnym wyszukiwaniu informacji, a tak ogólnie na ich przetwarzaniu.
To tak samo jak kilka tematów wcześniej koleś pisał, że chce napisać system operacyjny... Niech tamten pokombinuje z kodem czegoś poważnego, takiego czegoś czym jest np. Linux smile.gif A chyba są udostępnione źródła eMule na stronie http://www.emule-project.net/home/perl/gen...=20&rm=download
To jest program typu P2P i niech zobaczy facet co chciał napisać biggrin.gif [/quote]

Nie o to mi chodzi, wcześniej napisałeś zupełnie co innego, że nie ma sensu robić "kolejnego" programu p2p itp., a mi chodziło właśnie o to, że warto robić program nawet jeżeli już jest 100 innych takich. Nie chodziło mi o umiejętności czy inne sprawy na to wpływające.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...