Skocz do zawartości

Visual Basic Express - jestem zielony i potrzebuję pomocy.


mr_simon

Polecane posty

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
kurcze czlowieku
jak to ma dzialac jak windowswy kalkulator to jedziemy tak:
1234/1123=wynik
slowem wciskasz klawisze:
1234, potem klawisz /, potem klawisze 1123, potem klawisz = i w nim dokonasz operacji obliczenia wyniku i wyswietlisz go na ekran
slowem klawisze */-+ sa identyczne jak 12345...0
tylko ze zmienia sie wstawiany znak nic poza tym
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to juz inna bajka - podalem ci link do odwrotnej notacji polskiej.
1. przeczytac i zrozumiec o co chodzi
2. zaimplementowac - masz ciag znakow ktore nalezy przeksztalcic na liczby w odwrotnej notacji polskiej. Majac zapis notacyjny mozna spokojnie wykonac dzialania a potem wyswietlic jedynie wynik
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jestes zielony to zalecana jest ksiazka a nie zawracanie ludziom tylka na forum zeby pisali za ciebie.
Co innego nakierowanie jak to zrobic (co zrobilem) a co innego napisanie za ciebie. Nie myl tych dwoch spraw.
Na sieci masz mase kursow do Visual Basica i nie wierze ze nie ma nigdzie napisanego jak operowac na ciagach znakowych ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote] Dla Ciebie to jest proste, ale dla mnie napisane zbyt naukowo, ja wszystko zrozumiem, jeżeli wytłumaczy mi się na chłopski rozum. No OK, może się uda. [/quote]
biggrin.gif usmialem sie. Naukowo napisane. Jak masz tylko chlopski rozum to sie brac za grabie, motyke a nie do programowania.
A powaznie mowiac: takie to naukowe jak opis przygotowania zupy z proszku. NIe przesadzaj. Odrobina dobrej woli i przeczytanie tekstu ze zrozumieniem od poczatku do konca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety kiepsko mi to idzie, już prawie skończyłem, ale niestety kalkulator nie liczy wyświetla jedynie znaki, gdzie tkwi błąd:
Public Class Form1

Private Sub jeden_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles jeden.Click
wynik.Text = wynik.Text & "1"
End Sub

Private Sub dwa_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles dwa.Click
wynik.Text = wynik.Text & "2"
End Sub

Private Sub trzy_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles trzy.Click
wynik.Text = wynik.Text & "3"
End Sub

Private Sub cztery_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles cztery.Click
wynik.Text = wynik.Text & "4"
End Sub

Private Sub piec_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles piec.Click
wynik.Text = wynik.Text & "5"
End Sub

Private Sub szesc_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles szesc.Click
wynik.Text = wynik.Text & "6"
End Sub

Private Sub siedem_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles siedem.Click
wynik.Text = wynik.Text & "7"
End Sub

Private Sub osiem_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles osiem.Click
wynik.Text = wynik.Text & "8"
End Sub

Private Sub dziewiec_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles dziewiec.Click
wynik.Text = wynik.Text & "9"
End Sub

Private Sub zero_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles zero.Click
wynik.Text = wynik.Text & "0"
End Sub

Private Sub czysc_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles czysc.Click
wynik.Text = ""
zapamietaj.Text = ""
End Sub

Private Sub podziel_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles podziel.Click
If (wynik.Text <> "") Then
wynik.Text = ""
wynik.Text = wynik.Text & "/"
Else
MsgBox("Musisz wpisać jakąś liczbę !", MsgBoxStyle.Critical + MsgBoxStyle.OkOnly, "BŁĄD")
End If
End Sub

Private Sub razy_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles razy.Click
If (wynik.Text <> "") Then
zapamietaj.Text = wynik.Text
wynik.Text = ""
wynik.Text = "*"
Else
MsgBox("Musisz wpisać jakąś liczbę !", MsgBoxStyle.Critical + MsgBoxStyle.OkOnly, "BŁĄD")
End If
End Sub

Private Sub odejmij_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles odejmij.Click
zapamietaj.Text = wynik.Text
wynik.Text = ""
wynik.Text = wynik.Text & "-"
End Sub

Private Sub dodaj_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles dodaj.Click
zapamietaj.Text = wynik.Text
wynik.Text = "-"
wynik.Text = wynik.Text & "+"
End Sub

Private Sub wyn_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles wyn.Click
If (wynik.Text <> "") Then
If wynik.Text = "+" Then wynik.Text = CStr(CDbl(zapamietaj.Text) + 1 + CDbl(wynik.Text) - 1)
If wynik.Text = "-" Then wynik.Text = CStr(CDbl(zapamietaj.Text) + 1 - CDbl(wynik.Text) - 1)
If wynik.Text = "*" Then wynik.Text = CStr((CDbl(zapamietaj.Text) + 1 - 1) * CDbl(wynik.Text))
If wynik.Text = "/" Then wynik.Text = CStr((CDbl(zapamietaj.Text) + 1 - 1) / CDbl(wynik.Text))
End If
End Sub

Private Sub zapamietaj_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles zapamietaj.Click
zapamietaj.Text = wynik.Text
End Sub
End Class

Czy ktoś może mi pomóc?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote] slowem spal notatki bo to stek bzdur ...
poza tym poiwniens miec cos takiego jak debugger [/quote]

Wiesz mnie się też wydaje, że ten wykładowaca, za bardzo tego nie kuma, albo nie potrafi nam tego dokładnie przekazać jak to naprawdę ma być.

O co chodzi z tym debugerem i co mam jeszcze poprawić żeby działało?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy wg Ciebie wszystko jest tu OK:

Public Class Form1

Private Sub jeden_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles jeden.Click
wynik.Text = wynik.Text & "1"
End Sub

Private Sub dwa_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles dwa.Click
wynik.Text = wynik.Text & "2"
End Sub

Private Sub trzy_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles trzy.Click
wynik.Text = wynik.Text & "3"
End Sub

Private Sub cztery_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles cztery.Click
wynik.Text = wynik.Text & "4"
End Sub

Private Sub piec_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles piec.Click
wynik.Text = wynik.Text & "5"
End Sub

Private Sub szesc_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles szesc.Click
wynik.Text = wynik.Text & "6"
End Sub

Private Sub siedem_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles siedem.Click
wynik.Text = wynik.Text & "7"
End Sub

Private Sub osiem_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles osiem.Click
wynik.Text = wynik.Text & "8"
End Sub

Private Sub dziewiec_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles dziewiec.Click
wynik.Text = wynik.Text & "9"
End Sub

Private Sub zero_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles zero.Click
wynik.Text = wynik.Text & "0"
End Sub

Private Sub czysc_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles czysc.Click
wynik.Text = ""
zapamietaj.Text = ""
End Sub

Private Sub podziel_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles podziel.Click
If (wynik.Text <> "") Then
wynik.Text = wynik.Text & "/"
Else
MsgBox("Musisz wpisać jakąś liczbę !", MsgBoxStyle.Critical + MsgBoxStyle.OkOnly, "BŁĄD")
End If
End Sub

Private Sub razy_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles razy.Click
If (wynik.Text <> "") Then
zapamietaj.Text = wynik.Text
wynik.Text = "*"
Else
MsgBox("Musisz wpisać jakąś liczbę !", MsgBoxStyle.Critical + MsgBoxStyle.OkOnly, "BŁĄD")
End If
End Sub

Private Sub odejmij_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles odejmij.Click
zapamietaj.Text = wynik.Text
wynik.Text = wynik.Text & "-"
End Sub

Private Sub dodaj_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles dodaj.Click
zapamietaj.Text = wynik.Text
wynik.Text = wynik.Text & "+"
End Sub

Private Sub wyn_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles wyn.Click
If (wynik.Text <> "") Then
If wynik.Text = "+" Then wynik.Text = CStr(CDbl(zapamietaj.Text) + 1 + CDbl(wynik.Text) - 1)
If wynik.Text = "-" Then wynik.Text = CStr(CDbl(zapamietaj.Text) + 1 - CDbl(wynik.Text) - 1)
If wynik.Text = "*" Then wynik.Text = CStr((CDbl(zapamietaj.Text) + 1 - 1) * CDbl(wynik.Text))
If wynik.Text = "/" Then wynik.Text = CStr((CDbl(zapamietaj.Text) + 1 - 1) / CDbl(wynik.Text))
End If
End Sub

Private Sub zapamietaj_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles zapamietaj.Click
zapamietaj.Text = wynik.Text
End Sub
End Class

Bo mnie nurtuje wyn_Click

Private Sub wyn_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles wyn.Click
If (wynik.Text <> "") Then
If wynik.Text = "+" Then wynik.Text = CStr(CDbl(zapamietaj.Text) + 1 + CDbl(wynik.Text) - 1)
If wynik.Text = "-" Then wynik.Text = CStr(CDbl(zapamietaj.Text) + 1 - CDbl(wynik.Text) - 1)
If wynik.Text = "*" Then wynik.Text = CStr((CDbl(zapamietaj.Text) + 1 - 1) * CDbl(wynik.Text))
If wynik.Text = "/" Then wynik.Text = CStr((CDbl(zapamietaj.Text) + 1 - 1) / CDbl(wynik.Text))
End If
End Sub

Spisałem to z notatek, czy tak ma być?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...