Skocz do zawartości

Visual Basic Express - jestem zielony i potrzebuję pomocy.


mr_simon

Polecane posty

Witam! Na studiach mam taki przedmiot jak Programowanie obiektowe i na nim posługujemy się programem Visual Basic Express. Wykładowca tak tłumaczy, że prawie nikt go nie rozumie, a najgorsze jest to, że nie zaczyna od A tylko od razu od X. Ostatnio pokazywał nam jak zrobić kalkulator i jedyne co zrobiliśmy to wygląd kalkulatora, zadał nam, aby go zaprogramować, żeby liczył, niestety ja do tego się nie nadaję, nie mam pojęcia jak to się robi. Proszę was o pomoc, umieściłem tutaj: http://d.turboupload.com/d/1093293/Kalkulator.zip.html plik ze nazwijmy to szkieletem kalkulatora i chciałbym, aby ktoś z wasmi pomógłmi go zaprogwamować, aby on działał. Pokazywał liczby, dodawał, mnożył, dzielił itp. Chciałbym również nauczyć się tego języka, aby bezproblemowo go zaliczyć, ostatnio potwarzałem rok bo nie zaliczyłem Buldiera. Proszę was o pomoc, bo nie chcę być wiecznym studentem. Chciałbym aby ktoś z was wytłumaczył mi w bardzo łopatologiczny sposób, od A do Z, dlaczego tak ma być a nie inaczej!
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
[quote] Lepiej poszukaj moze jakiś kursów ?? Wątpie czy komuś by sie chciało tłumaczyć wszystko , na dodatek jezeli wszystko mozna znalesc w sieci.

www.google.pl - tam wszystko jest ...

Pozdrawiam
Filuu [/quote]

Czy mógłbyś podać link do konretnego kursu, bardzo szczegółowo opisanego, bo jest tego bardzo dużo, a ja z programowaniem miałem tyle wspólnego co z drogimi samochodami. Czy mógłbyś mi również pomóc z tym kalkulatorem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote] Jakim cudem masz programowanie obiektowe w VB?? Przecież VB nie jest wpełni obiektowy :| Nie ma np. możliwości dziedziczenia, czy polimorfizmu.

Troche nie na temat, ale co tam tongue.gif [/quote]

Nie wiem, nie znam się... Taki program mam, nie rozumiem go a muszę się nauczyć w nim programować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np.
http://www.vb4all.pl/teoria/teoria.htm

Jeśli piszesz kalkulatorto uważaj bo jest problemz dodawaniem smile.gif. Z tego co pamietam jak pisałem kiedyś i zrobiłem cos takiego:
zmiena_typu_string = zmiena_typu_int1 + zmiena_typu_int2

To zmienne typu int potraktował jako stringi, a pozostałe działania wykonywał dobrze tongue.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote] np.
http://www.vb4all.pl/teoria/teoria.htm

Jeśli piszesz kalkulatorto uważaj bo jest problemz dodawaniem smile.gif. Z tego co pamietam jak pisałem kiedyś i zrobiłem cos takiego:
zmiena_typu_string = zmiena_typu_int1 + zmiena_typu_int2

To zmienne typu int potraktował jako stringi, a pozostałe działania wykonywał dobrze tongue.gif [/quote]

Dzięki za kurs, jutro zacznę studiować, czy mógłbyś mi pomóc z tym kalkulatorem, byłbym bardzo wdzięczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, rzeczywiście działa, teraz muszę zaprogramować klawisze podziel, razy, plus, odjąć, równa się, zacznijmy od podziel:
Private Sub podziel_Click(ByVal eventSender As System.Object, ByVal eventArgs As System.EventArgs) Handles podziel.Click
Facet na wykładach tak nam natłumaczył, że to trzeba zrobić z If Else i coś jeszcze na początek powpisywać, tylko co?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne czym mogę się pochwalić to klawiszami, i z Twoją pomocą czyszczenie ekranu:

Public Class Form1

Private Sub jeden_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles jeden.Click
wynik.Text = wynik.Text & "1"
End Sub

Private Sub dwa_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles dwa.Click
wynik.Text = wynik.Text & "2"
End Sub

Private Sub trzy_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles trzy.Click
wynik.Text = wynik.Text & "3"
End Sub

Private Sub cztery_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles cztery.Click
wynik.Text = wynik.Text & "4"
End Sub

Private Sub piec_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles piec.Click
wynik.Text = wynik.Text & "5"
End Sub

Private Sub szesc_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles szesc.Click
wynik.Text = wynik.Text & "6"
End Sub

Private Sub siedem_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles siedem.Click
wynik.Text = wynik.Text & "7"
End Sub

Private Sub osiem_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles osiem.Click
wynik.Text = wynik.Text & "8"
End Sub

Private Sub dziewiec_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles dziewiec.Click
wynik.Text = wynik.Text & "9"
End Sub

Private Sub zero_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles zero.Click
wynik.Text = wynik.Text & "0"
End Sub

Private Sub czysc_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles czysc.Click
wynik.Text = ""
End Sub
End Class
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...