Skocz do zawartości

[Delphi & Indy(CommandHandlers)] - dziwne problemy


filuu

Polecane posty

Witam smile.gif


Są wakacje a mnie krew zalewa ..... w Indy za pomocą IdTcpServer i Client robie sobie swój protokół do komunikacji ... wszystko ładnie, fajnie ( kozystam z Command Handlers ) aż do pewnego czasu gdy tworze klienta ...

Klient wysyła komende 'Login' do servera a server odpowiada 'pass' .... ale to mniejsza z tym , mam tutaj przykład bardzo prosty :

[code=Delphi]
procedure TForm1.Button1Click(Sender: TObject);
var
re [BBY[BY[[Y
Ó[ĘNBHJY[Ć7D6E&W7VBFWBFWB6vW76vR&Rź4(ŃĄn showmessage('Równe');

end;
[/code]

Nieco objasnień (jezeli trzeba)

Re - to zmienna która przechowywuje odpowiedz z servera na komende , poleceniem ShowMessage(re); sprawdzam co ta zmienna przechowywuje .. pózniej po if-ie sprawdzam czy zmienna Re równa jest = 'Pass' .. i tutaj własnie jest zonk ... bo okazuje sie ze NIE !! ale to absurd !! poniewaz sprawdzam Re (Showmessage(re)) i mi wyskakuje poprawna wartość .... czyli pass ......


Miał ktos podobne problemy z Command Handllers w Indy ??

// dawaj syntax="delphi" a nie "Delphi" bo inaczej nie będzie działać ;-) - Iskar
//Odp. Własnie cos widze ,że niekiedy niechce kolorować biggrin.gif teraz juz bede wiedział czemu tongue.gif

Lubię cytryny !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Toster smile.gif Na końcu były 2 znaki specjalne ...

Tak Btw , może sie przyda komuś : Indy w odpowiedziach dopisuje (przynajmniej u mnie) 2 znaki specjalne ..... chcąc porównać odpowiedź z jakimś stringiem trzeba dopisać odpowiednio dwa znaki ASCII : 'JakisString' +#13 + #10 smile.gif

Pozdrawiam

Filuu~

Lubię cytryny !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...