Skocz do zawartości

[Delphi 2010] Jak umieścić formatkę w dowolnym miejscu na ekranie


Sianoo

Polecane posty

Witam,

Jestem kompletnym początkującym i moim problemem jest to, iz nie potrafię określić miejsca w którym ma się znajdować formatka. Wcześniej korzystałem z delphi 7 i można było ustawić sobie formatkę w dowolnym miejscu po czym przy uruchomieniu programu tam się właśnie znajdowała, a po zmainie na delphi 2010 niebardzo wiem jak ją ustawić w wybranym miejscu na ekranie.

 

Z góry thx :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. A wiesz może jeszcze jak sprawić, aby program był niewidoczny na pasku zadań nie będąc dialogiem?

A nie mogłeś sobie tego wygooglować? Ech, to dzisiejsze lenistwo ludzi. Tak, ja rozumiem początkujących, ale zawsze najpierw szukaj, a później pytaj na forum - traktując to jako ostateczność. Anyway, w OnCreate daj kod:

  SetWindowLong(Application.Handle, GWL_EXSTYLE, WS_EX_TOOLWINDOW and not WS_EX_APPWINDOW);

Pozdrawiam: olesio

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, wklejałem na szybko. Wiadomo, że styl WS_EX_APPWINDOW jest nieporządany, więc dajesz przed nim not. Proponuje zawsze sprawdzić MSDN i google, ja nie jestem nieomylny, ale proponuje robić tak, że jeżeli coś od razu nie zadziała to się nie poddajesz tylko spróbujesz chociaż pokombiować samodzielnie. Poniżej prawidlowy kod, a Anyway to o ile wiem takie wtrącenie jak "zresztą". czy "nieważne".

  SetWindowLong(Application.Handle, GWL_EXSTYLE, WS_EX_TOOLWINDOW and not WS_EX_APPWINDOW);

Pozdrawiam: olesio

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ręczne ustawienie pozycji formularza w trybie projektowania aplikacji (design) każdy formularz zawiera właściwość Position z listą elementów do wyboru:

 

type TPosition = (poDesigned, poDefault, poDefaultPosOnly, poDefaultSizeOnly, poScreenCenter, poDesktopCenter, poMainFormCenter, poOwnerFormCenter)

 

Z tego co zrozumiałem z twojego postu wynika, że powinieneś użyć wartości poDesigned.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ręczne ustawienie pozycji formularza w trybie projektowania aplikacji (design) każdy formularz zawiera właściwość Position z listą elementów do wyboru:

 

type TPosition = (poDesigned, poDefault, poDefaultPosOnly, poDefaultSizeOnly, poScreenCenter, poDesktopCenter, poMainFormCenter, poOwnerFormCenter)

 

Z tego co zrozumiałem z twojego postu wynika, że powinieneś użyć wartości poDesigned.

 

 

Tą opcje już wypróbowałem i daje ona możliwość jedynie ustawinia okna w pozycji wyrównaj do prawej, lewej i środka, oraz domyślnie w lewym górnym rogu - ale juz wiem jak ustawić formatkę w wybranym miejscu. Jason pomógł i wszystko się wyjaśniło. Wystarczy użyć właściwości top i left.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...