Skocz do zawartości

[Delphi] prosty hmm... "firewall" / "spyware&


ktoś

Polecane posty

Chodzi mi o jakiś sposób sprawdzania, jakie programy otwierają porty, i jakie dane przez nie wysłają/odbierają, oraz o możliwość ZAMKNIęCIA portu otwartego przez inny proces, a także możliwość zabicia procesu.

Nie muszę chyba dodawac, że przydałby sie jakiś wpis do rejestru, żeby program pracował jako proces systemowy (tj. ma pracować nie zależnie od tego, czy ktokolwiek jest zalogowany)... najlepiej jeszcze ukryty przed użytkownikami (może z wyjątkiem takiego z uprawnieniami administratora, ale to nie jest konieczne - i tak będzie inny system kontroli. co by nie było, chciałbym coś takiegu uruchomić na swoim kompie)

Z logami sobie sam poradzę...



ps: dlaczego napisałem "frewall"/"spyware" ? bo z jednej strony ma mi dostarczyć informacji o tym, co inni użytkownicy robią podczas mojej nieobecności (spyware), a z drugiej strony chcę im utrudnić życie np. przerywając sciąganie niesamowicie wkurzającego łomotu w stylu "tokio hotel" albo "piosenek" z textami promującymi przemoc z użyciem noża ( mają zły wpływ na moją siostrę :evil: ) (firewall) Jednak nie spodziewam się, żeby ten prorgam mógł chronić przed atakiem hakerskim, a wysyłał dane będzie tylko do pliku znajdującego się na dysku tego samego kompa, więc obydwa określenia wziąłem w ""
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. w delphi masz mozliwosc stworzenia aplikacji jako System Service od tego bym zaczal. Co do portow to rozumiem ze masz na mysli siec, niegdy tego nie robilem i nie mam w tym doswiadczenia ale z tego co wiem to bedziesz musial dopisac sie do stosu TCP. Moj znajomy kiedys cos takiego pisal, masz wtedy dostep do wszystkiego co idzie przez system zarzadzania siecia, podobno straszny kosmos ale wykonalne. Zaciagnij sobie WinCap (tak to sie chyba nazywalo) jest to zespol bibliotek ktorego wymagaja prawie wszystkie sniffery na winde pewnie udostepnia ona jakies ciekawe API do przegladania tego co nasz komputer wysyla/odbiera przez siec.

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...