Skocz do zawartości

150 downto 0 - pseudokonkurs


Jason

Polecane posty

Nie ma żadnych nagród, spotkałem to na jednym forum (nie pamiętam na jakim smile.gif ), ale wydaje się być fajne smile.gif
Tak więc chodzi o to aby w każdym kolejnym poscie był napisany kod na wyświetlenie liczby o jeden mniejszej niż w poprzednim poscie, także proszę pisać w jakim języku to jest napisane, proszę także pamiętać, że kod musi się różnić od poprzednich !! Oraz jeden użytkownik nie może dopisać dwóch postów obok siebie, wygrywa ten który będzie miał kod na wyświetlenie zera, tylko bez dzielenia przez zero :twisted:
No to ja będę pierwszy :] Potraktujcie to także jako szablon do następnych postów:

C++ : 150
Pascal#include <iostream>
using namespace std;
int main()
{
cout << 150;
}

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Usunąłem poprzednie posty bo były niepotrzebne.
Mają być wyświetlone coraz to mniejsze liczby ;-) Ale skoro już to ma być w jakimś języku, to nie wystarczy samo cout << "150" :> trzeba dać imho #include blabla main blabla std::cout blabla ;-)

Poza tym dodaje od siebie:

Turbo Pascal, liczba 149:

[code=Delphi] program liczba149 ;
begin
Writeln('149') ;
end. [/code]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetlanie też jest fajne smile.gif

Turbo Pascal

142

KODbegin

mem[$b800:$0000]:=49;

mem[$b800:$0002]:=52;

mem[$b800:$0004]:=50;

end.

Nie ma sprawy,
'mem' - jest to odwołanie do pamięci
'$b800:$0000' - adres pamięci ekranowej, co drugi bajt to kod ASCII znaku, a każdy bajt po znaku jest informacją o jego atrybucie.
':=49' - wpisanie do pamięci bajtu 49, w tym przypadku jest to kod ASCII jedynki

W efekcie w lewym górnym rogu widzimy '142' smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1. Sazian: nie jest napisane, ze ma byc odejmowanie, tylko ze ma byc wyswietlona liczba o jeden mniejsza, ja sie tylko trzymam tego co napisal Spine.
Po 2. Juz zrobiliscie dwa bledy: ktos napisal 148, a potem znowu 148 napisal Destruction wiec powinniescie wszyscy wyedytowac swoje posty. Poza tym z tego co wiem nie moze byc dwa razy tego samego jezyka wiec juz kilka razy spaliliscie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[code=Delphi] application.MessageBox('136','liczba',MB_OK+MB_ICONWarning); [/code]

co do formatowania to
KOD format c:

[quote] Poza tym z tego co wiem nie moze byc dwa razy tego samego jezyka wiec juz kilka razy spaliliscie. [/quote] to podaj mi 150 języków programowania
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote] Po 1. Sazian: nie jest napisane, ze ma byc odejmowanie, tylko ze ma byc wyswietlona liczba o jeden mniejsza, ja sie tylko trzymam tego co napisal Spine.
Po 2. Juz zrobiliscie dwa bledy: ktos napisal 148, a potem znowu 148 napisal Destruction wiec powinniescie wszyscy wyedytowac swoje posty. Poza tym z tego co wiem nie moze byc dwa razy tego samego jezyka wiec juz kilka razy spaliliscie. [/quote]
Może być ten sam język, tylko kilka sposobów, nie może być dwóch postów tej samej osoby pod rząd wink.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...