Skocz do zawartości

C++ - biblioteka SSH


aso

Polecane posty

Witam.

Jako iż w Delphi nie istnieje możliwość (bezpłatnej) obsługi SSH (nie SSL), piszę tutaj.

Zamierzam napisać bibliotekę DLL obsługującą logowanie do serwera i wysyłanie komend (w tym zwracanie wyników).

Znalazłem nawet to: http://www.libssh.org/

Jak to wprowadzić do DDL'ki? W C++ jestem słaby, podstawy znam. Chodzi mi jedynie, aby DLLka miała 3 procedury: połączenie, polecenie i rozłączenie.

Nakieruje mnie ktoś jak to wykonać?

 

EDIT: ups, nie zauważyłem (złą paczkę pobierałem) - dają już skompilowaną bibliotekę nawet :D Nie chcę zakładać nowego tematu - jak tego użyć w Delphi? Bo szperam w Google i niewiele znajduję...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no aby uzyc biblioteki dll w dowolnym jezyku musisz znac nazwy metod, liste i typy parametrow do tych metod oraz konwencje wywolania bez tego nie ruszysz. Skoro dali dll'ki to musieli dac tez pliki naglowkowe do tego. wklej czego nie bedziesz umial przetlumaczyc bedziemy kombinowac.

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jason: a ja już miałem nadzieję... :)

Toster: gdybym chociaż wiedział o co chodzi:

przetlumacz naglowki .h do procedur na typy delphi i uzyj w delphi

1. Tam jest duużo plików .h i nie wiem który i co i jak...

2. Jakie typy Delphi?

Wybacz za podstawowe pytania, ale w życiu tego nie robiłem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj najpierw dowolny art/tutek tlumaczacy jak sie uzywa dll'ki w dowolnym jezyku najlepiej jeden tutek w C++ drugi w delphi, pozniej mozemy rozmawiac bo chwilowo to wydaje mi sie ze sam nie wiesz co tak naprawde chcesz. Szukasz magicznego "Click here and all works" sorry ale tak sie nie da.

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...