Skocz do zawartości

Porządkowanie liczb


Perykles

Polecane posty

Witam wszystkich,

Otóż, mam dwa problemy:

1) Mam napisac program porządkujący trzy liczby. Zacząłem go robic, ale skończylem na wypisaniu zmiennych, nie mam pojęcia co robić dalej. Mam rozpisane drzewko tego algorytmu, ale nie wiem jak zrobić to w pascalu. Macie jakieś porady?

2) Musze też zrobić program obliczający pole powierzchni trójkąta używając wzoru Herona. Tutaj też nie wiem co robić ;P Chciałem zrobić jakoś tak, że jak wpisze się błędne długości boków trójkąta, to wyświetli się komunikat, że trójkąt nie istnieje, a jak długości boków będą odpowiednie to obliczy pole tego trójkąta. Możecie mi pomóc też w tym algorytmie?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

1) Zakładając, że chodzi Ci o sortowanie, dla małych ilości liczb polecam metodę bąbelkową. Sortowanie bąbelkowe

 

2) Musisz sprawdzić, czy suma długości każdej pary boków trójkąta jest większa od tego trzeciego boku. (jeżeli A+B>C oraz A+C>B oraz B+C>A to wtedy licz, a jeżeli nie to wyświetl wiadomość)

 

Mam nadzieję że Ci pomogłem :)

 

Pozdrawiam

Etharnion - 2D RPG

Szukam grafika chętnego do współpracy przy projekcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, pomogłeś :)

 

Mam jeszcze tylko jedno pytanie. Jak chcę zrobić "jeżeli A+B>C oraz A+C>B oraz B+C>A to wtedy licz", to piszę: IF A+B>C,A+C>B,B+C>A THEN itd., a co mam napisać jeśli chcę, żeby wyświetlił tą wiadomość? Jak napisać w pascalu że jeśli A+B>C,A+C>B,B+C>A to nie prawda to...?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...