Skocz do zawartości

[C++] Kalkulator - problem


arte17

Polecane posty

#include<iostream>

#include<string>

using namespace std;

string liczba;

int wynik;

int main() {

cout<<endl;

cout<<"Podaj liczbe skladnikow: ";

int ls;

cin>>ls;

for (int i=0; i<ls; ++i) {

wynik = 0;

cout<<"Podaj liczbe: ";

cin>>liczba;

wynik += liczba; }

cout<<"Suma powyzszych "<<ls<<" skladnikow wynosi "<<wynik<<endl;

return 0; }

 

Witam wszystkich!

 

Mam problem z powyższym kodem. Jego zadaniem jest pobieranie od użytkowanika informacji o ilość składników a następnie zsumowaniu wszystkich podanych. Niestety suma tych składników nie wychodzi taka jak powinna. Wydaje mi się że należy coś wyzerować na początku ale nie wiem co. Czy mógłby mi ktoś pomóc?

 

Z góry dzięki!

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom 100zl i masz to za 30 min, albo otworz ksiazke/zeszyt i zacznij sie uczyc zamiast zasmiecac fora.

Jesteś moderatorem a nie wiesz że fora są po to żeby sie czegoś dowiedzieć i wymieniać się z innymi informacjami? Bez łaski...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś moderatorem a nie wiesz że fora są po to żeby sie czegoś dowiedzieć i wymieniać się z innymi informacjami? Bez łaski...

 

Jakbys zadal sobie trud sprawdzenia to bys sie dowiedzial ze jest to forum PROGRAMISTOW a nie uczniow/studentow ktorzy musza na poniedzialek oddac projekt/program aby dostac ocene. Wymieniac sie to nie bardzo masz czym, a podstawy wynosi sie nie z forow tylko z lekcji.

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...