Skocz do zawartości

[BC++B] Program który będzie uzupełniał umowy, problem


marjan

Polecane posty

Witam. Dodam od razu że z czystego C++ jako tako coś potrafię. Ale już C++ builder 6 personal sprawia mi problemy, tam takie kalkulatory itp potrafię napisać ale coś trudniejszego nie daję rady. Pewien znajomy poprosił mnie żebym napisał dla niego program w którym:

 

-jest np. 5 editów. w które wpisujemy np. Datę, imie i nazwisko, zlecenie, podpis.

 

- np. po wcisnieciu buttona robi się podgląd wydruku, w którym wcześniejsze dane z editów są powstawiane w odpowiednich miejscach na kartce.

 

- no i na koniec button powodujący wydrukowanie.

 

odparłem że potrafię to napisać bo wydawało mi się że to będzie łatwe(myliłem się, nie potrafię tego zrobić). Z moim angielskim trochę lipa i obco języczne poradniki odpadają. Z wydrukiem dam sobie rade, ale nie wiem czym zrobić w ogóle gotowy schemat do którego mają być wpisywane dane. Memo? jak tym sterować, w tym dokumencie muszą być akapity wyrównanie itp. nie mam pojęcia jak to zrobić.

 

dodam: że poruszałem wątek na kilku forach, na jednym zero odzewu, na drugim wspomnieli coś o fast report ale tylko tyle że musze go użyć, szukałem na stronie producenta ale nie ma wyjasnien i jak tego użyć, są jakieś inne sposoby? Proszę o pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to kiedys bylo QReports ktore pozwalalo na wizualne ustawienie wszystkiego na kartce (tak jak na formie). Ale nie uzywalem tego od kilku lat.

Inna mozliwosc to stworzyc obiekt TBitmap o odpowiednich wymiarach, pobierasz z niego TCanvas a nastepnie za pomoca metod TextOut, MoveTo, LineTo mozesz namazac na tej bitmapie to co chesz i wydrukoweac to. Sa do tego metody.

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...