Skocz do zawartości

Kończenie programu, wygląd, powtórzezenia


Cherry

Polecane posty

Zacząłem bawić się tym językiem programowania i napotkałem pewien problem.

Moje umiejętności są na tyle duże, że jestem w stanie napisać prosty program który mnoży, dzieli dodaje itp. niby nic ale jak na 15 minut spotkania z C++ moim zdaniem jest nieźle. ; d

 

1. Mianowicie. Nie chcę by program po każdym zakończeniu działania wyłączał się. Jaki kod wstawić by przykładowo po naciśnięciu przycisku "Esc" program się wyłączał?

 

2. Co zrobić by po zakończeniu jednego działania, program wyświetlał wynik a po naciśnięciu przycisku (przykładowo "Enter") zerował się i wracał do pierwotnego stanu tak, by wstawić nowe liczby i tak za każdym razem?

 

3. Możecie polecić jakiś dobry kurs C++ w którym zawarte są właśnie takie wskazówki jak choćby zmienić wygląd programu na ładne okienka, i przyciski "Oblicz" "dodaj" czy cokolwiek innego? ; d

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1 & 2

jak poswiecisz 3 dni zamisat 15 min. znajdziesz odpowiedz

 

ad.3

http://www.google.com/search?q=kurs+c%2B%2...n-US:unofficial

u mnie wyswietlilo sie slownie: Milion czterysta dziesiec tysiecy znalezionych stron. Mysle ze nie mozesz narzekac na brak kursow.

 

 

Pozatym polecam lekture topica: http://forum.unit1.pl/index.php?showtopic=19

albo szukanie tego tematu w dziale: śmietnik

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam Toster, na pewno będzie się jeszcze kształcił. Jako, że sam w C++ jestem bardzo świeży, uczę się na kółku i ostatnio dopiero mieliśmy funkcje, to mogę Ci takie mniej więcej dane tylko dać.

 

1.) Na początek wystarczy linijka getchar(); - program będzie się zatrzymywał dopóki nie wciśniesz jakiegoś klawisza, możesz potem sprawdzić jaki kod został podany...

2.) Tutaj Toster ma rację, jeszcze trochę poczytasz i dojdziesz do pętli i będziesz umiał to robić.

3.) Do tego potrzebne jest IDE - najpierw opanuj konsolę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...