Skocz do zawartości

Future


Max1414

Polecane posty

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Obawiam się że studia cię mogą dość rozczarować zwłaszcza pierwszy rok bo z programowania będziesz miął Pascala podstawy + obsługę linuxa a na drugim semestrze pewno nauka C i troszkę większa wiedza na temat list, tablic, wskaźników itd. wiec nie licz na jakieś cuda na pierwszym roku będą ci wpychać do głowy matmę, matmę i jeszcze raz matmę ;P dopiero jak już będziesz srał cyferkami zaczną cię uczyć ciekawych rzeczy z infy ;]

"Bogowie to bugi ludzkich umysłów" Gifanonim ®

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nvm jak dojdziesz do funkcji uwikłanych to zapewniam cię ze twój zapal do matmy zniknie szybciej niż się pojawił ;P (to cholerstwo zaprzecza wszystkiemu czego do tej pory się uczyłeś ^^ ). No ale to jeszcze zależy na jaka uczelnie się wybieracie :>

"Bogowie to bugi ludzkich umysłów" Gifanonim ®

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak koledze mówiłem, że na pierwszym roku będę miał wykłady z matematyki dyskretnej, to powiedział, że przyjdzie wykładowca i powie - "no to zaczynamy się uczyć prawdziwej matmy, to co było w liceum, możecie zapomnieć, tylko ciiii...." :D

 

A co do WinAPI, to Max wszystko czego chcesz znajdziesz np. na www.winapi.org, po prostu musisz wiedzieć, czego chcesz :P np. chcesz stworzyć formę, no i masz, albo chcesz wykonać jakąś akcję po wciśnięciu przycisku, no to za pomocą WM_COMMAND i identyfikatora przycisku. Albo chcesz MessageBox'em wyświetlić tekst wpisany do pola edycji, po jakichś tam przeróbkach :) Wszystko da się znaleźć ;)

 

Na początek tak jak z Hello World, na zasadzie kopiuj, wklej ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ci poradzę zacząć uczyć się algorytmiki... Dobrego programisty od przeciętnego różni to, że ten pierwszy umie właśnie pisać algorytmy... Chodzi o takie aplikacje konsolowe (takie jak na oi (olimpiada informatyczna)). Możesz sobie pisać je w C++ lub w Pascalu... Tak jak ja masz 16 lat... Ja też nie znam jeszcze cpp i ciągle kodze w delphi+pascal... Ostatnio byłem nawet na obozie informatycznym przygotowywującym do oi... Szkoda że nie byłeś na oig (www.oi.edu.pl/oig/ - olimpiada inf. dla gimnazjalistów)... Zobaczyłbyś co to są te algorytmy itd... Teraz mogę Ci polecić właśnie przeglądanie takich algorytmicznych zadań np. na http://opss.safo.biz/ oraz stopniowe poznawanie cpp (w cpp jest coś takiego fajnego jak STL, w ktorym są takie fajne rzeczy jak sortowanie tablicy quicksortem za pomocą jednego polecenia, fajne struktury danych np. mapy (takich rzeczy nie masz w pascalu))

Nie musisz od razu wszystko w cpp robić tylko narazie takie pomniejsze rzeczy jak hello world, kalkulator itd...

Pozdrawiam ;)

Piszę proste programy i stronki internetowe na zlecenie, zaliczenie...

Delphi, Pascal, C++, (X)HTML, CSS, trochę PHP, Javascript i MySQL

Kontakt: gg:1477872 e-mail: lewymati@wp.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ci poradzę zacząć uczyć się algorytmiki... Dobrego programisty od przeciętnego różni to, że ten pierwszy umie właśnie pisać algorytmy... Chodzi o takie aplikacje konsolowe (takie jak na oi (olimpiada informatyczna)). Możesz sobie pisać je w C++ lub w Pascalu... Tak jak ja masz 16 lat... Ja też nie znam jeszcze cpp i ciągle kodze w delphi+pascal... Ostatnio byłem nawet na obozie informatycznym przygotowywującym do oi... Szkoda że nie byłeś na oig (www.oi.edu.pl/oig/ - olimpiada inf. dla gimnazjalistów)... Zobaczyłbyś co to są te algorytmy itd... Teraz mogę Ci polecić właśnie przeglądanie takich algorytmicznych zadań np. na http://opss.safo.biz/[/url] oraz stopniowe poznawanie cpp (w cpp jest coś takiego fajnego jak STL, w ktorym są takie fajne rzeczy jak sortowanie tablicy quicksortem za pomocą jednego polecenia, fajne struktury danych np. mapy (takich rzeczy nie masz w pascalu))

Nie musisz od razu wszystko w cpp robić tylko narazie takie pomniejsze rzeczy jak hello world, kalkulator itd...

Pozdrawiam ;)

 

I tu się mylisz ! Byłem na OIG ;] ... 23 (bodajże) miejsce w pierwszym etapie miałem, a w drugim (wojewódzkim) miałem załamke, że łoooo.... bo nie dostałem się do finału przez to, że pisałem w Pascalu ( a na codzień piszę w delphi) i okazało się, że w Pascalu Integer ma inny(mały) zakres i przekroczyłem go, nawet nic nie wywalił FPC... I tylko przez jedną liczbę się nie dostałem ;( ...

Byłem w Łodzi jak coś ;)

 

LOL -! i nie tłumacz mi co to algorytmy ;p bo ciemny nie jestem i dobrze wiem co to :D

Moje projekty: http://wojciechkulik.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się mylisz ! Byłem na OIG ;] ... 23 (bodajże) miejsce w pierwszym etapie miałem, a w drugim (wojewódzkim) miałem załamke, że łoooo.... bo nie dostałem się do finału przez to, że pisałem w Pascalu ( a na codzień piszę w delphi) i okazało się, że w Pascalu Integer ma inny(mały) zakres i przekroczyłem go, nawet nic nie wywalił FPC... I tylko przez jedną liczbę się nie dostałem ;( ...

Byłem w Łodzi jak coś ;)

 

LOL -! i nie tłumacz mi co to algorytmy ;p bo ciemny nie jestem i dobrze wiem co to :D

To zacznij pisać gry, zamiast samych programików ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(Max1414 @ czw, 23 sie 2007 - 01:01) I tu się mylisz ! Byłem na OIG ;] ... 23 (bodajże) miejsce w pierwszym etapie miałem, a w drugim (wojewódzkim) miałem załamke, że łoooo.... bo nie dostałem się do finału przez to, że pisałem w Pascalu ( a na codzień piszę w delphi) i okazało się, że w Pascalu Integer ma inny(mały) zakres i przekroczyłem go, nawet nic nie wywalił FPC... I tylko przez jedną liczbę się nie dostałem ;( ...

Byłem w Łodzi jak coś ;)

 

Oo nie wiedziałem Wojtku :lol:

 

Ale nie musisz od razu na mnie krzyczeć ;)

 

A tak w ogole to w drugim etapie nie przekraczało się poza zakres integera (przynajmniej w dwóch najprostszych zadaniach)... Ja w tych właśnie dwóch zadaniach użyłem zwykłego integera i mi przeszło ;D - dostałem się do finału

 

LOL -! i nie tłumacz mi co to algorytmy ;p bo ciemny nie jestem i dobrze wiem co to :D

I nie mów że wiesz wystarczająco dużo o algorytmach - wiesz może jak się rozwiązuje zadania na grafach, o co chodzi w maksymalnym przepływem, o aproksymacji, teorii gier(NIM) itd.? Ja też dużo muszę się jeszcze nauczyć...

 

Ale masz rację - wróć do nauki cpp - w cpp zwykly int ma zakres taki jak longint w pascalu ;D

Piszę proste programy i stronki internetowe na zlecenie, zaliczenie...

Delphi, Pascal, C++, (X)HTML, CSS, trochę PHP, Javascript i MySQL

Kontakt: gg:1477872 e-mail: lewymati@wp.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo nie wiedziałem Wojtku :lol:

 

Ale nie musisz od razu na mnie krzyczeć ;)

 

A tak w ogole to w drugim etapie nie przekraczało się poza zakres integera (przynajmniej w dwóch najprostszych zadaniach)... Ja w tych właśnie dwóch zadaniach użyłem zwykłego integera i mi przeszło ;D - dostałem się do finału

I nie mów że wiesz wystarczająco dużo o algorytmach - wiesz może jak się rozwiązuje zadania na grafach, o co chodzi w maksymalnym przepływem, o aproksymacji, teorii gier(NIM) itd.? Ja też dużo muszę się jeszcze nauczyć...

 

Ale masz rację - wróć do nauki cpp - w cpp zwykly int ma zakres taki jak longint w pascalu ;D

 

Nie mówiłem, że wiem wystarczająco dużo O NICH, tylko że wiem co to są algorytmy...

 

Zależy... ja robiłem sortowanie od najmniejszego i przypisałem do integera kilka 9999 i potem sprawdzałem, który jest mniejszy od niego i przenosiłem na początek, zmieniałem wartość na tą najmniejszą i znowu sprawdzałem itp itd.

Moje projekty: http://wojciechkulik.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy... ja robiłem sortowanie od najmniejszego i przypisałem do integera kilka 9999

 

Heh no to wtedy byś musiał przypisać nie kilka 9999 tylko high(integer); ;]

Tak w ogóle to w tamtym zadaniu nie trzeba było nic sortować

Piszę proste programy i stronki internetowe na zlecenie, zaliczenie...

Delphi, Pascal, C++, (X)HTML, CSS, trochę PHP, Javascript i MySQL

Kontakt: gg:1477872 e-mail: lewymati@wp.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh no to wtedy byś musiał przypisać nie kilka 9999 tylko high(integer); ;]

Tak w ogóle to w tamtym zadaniu nie trzeba było nic sortować

 

skąd wiesz o którym mówię, skoro nie napisałem... chodzi o to z bierkami, już go nie pamiętam, ale wiem, że jeżeli nawet nie trzeba było to można było użyć sortowania i dopiero sprawdzać.

 

EDIT: dałem chyba 5x 9 ;] a zakres to 32000(około)

Moje projekty: http://wojciechkulik.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha no ja myślałem że chodziło o tych zwycięzców ;]

A bierek ja wtedy nie robilem ;]

 

btw: w dupie z tym ;D

Piszę proste programy i stronki internetowe na zlecenie, zaliczenie...

Delphi, Pascal, C++, (X)HTML, CSS, trochę PHP, Javascript i MySQL

Kontakt: gg:1477872 e-mail: lewymati@wp.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max1414, używałaś kiedyś Delphi 2006, czy Turbo Delphi? też są tam funkcje/procedury inline, zmienne statyczne, funkcje klasowe, oraz inne rzeczy których w Delphi 7 (cześć nawet w 2005) nie masz, np. przeładowania operatorów, sekcję public, private itp w rekordach, procedury/funkcje w rekordach, pętle for-in.

A to co mówisz to koło na młyn Jasona, który o Delphi wie mniej niż większość programistów Delphi o c++ ( i nie chodzi mi te lamy co znają tylko vcl-a)

Baza tysięcy lotnisk: http://airportsbase.com

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ludzie :P jakie oburzenie :D

 

Nie korzystałem, tylko z Delphi 7.

 

Żeby była jasność - nie zamierzam przesiadać się na C++ :P, ale chcę znać oba języki :), a napisałem to porównując do Delphi 7.

 

"( i nie chodzi mi te lamy co znają tylko vcl-a)" - a tak z ciekawości to kto nie jest tą lamą :D? Ten co zna WinAPI ?

Moje projekty: http://wojciechkulik.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o vcl-a to nie do Ciebie, tylko większość użytkowników c++ uważa że Delphi to tylko vcl i układnie klocków na formularzu. I właśnie wręcz przeciwnie do Twych słów w c++ jest np. mfc czy inne rzeczy, ale do nich nikt nie ma pretensji. O to mi chodziło, że programowanie w Delphi to nie tylko położenie guzika, bo guzik też trzeba zaprogramować. Dla mnie lama to osoba która walnie TMemo i TMainMenu na formularzy i powie, że ma notatnik :D Bo an przykład napisanie MaxPad wymaga umiejętności, nie ma komponentu TWordPad, że sie położy i jest WordPad gotowy, tylko trzeba samemu oprogramować.

 

Czy znowu jakaś wojna nie powstanie? :P

Baza tysięcy lotnisk: http://airportsbase.com

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a już miałem doła ;P

Odnośnie tego że użytkownicy C++ tak uważają to ostatnio zauważyłem, bo jeszcze trochę lookam na forum 4p i na każdym kroku tylko o to jadą ludzi ;)

 

btw. zrobiłem już komentowanie(dla każdego języka jest odpowiedni komentarz), tabulatory +1/-1, jeszcze zostały te taby po wciśnięciu entera, gdy występuje jakieś słowo (np. begin)

Moje projekty: http://wojciechkulik.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...