Skocz do zawartości

Nowy jezyk programowania Light


kompustelnik

Polecane posty

Wlasnie tu chcialem przedstawic moj nowy twor jakim jest kompilator jezyka Light. :D

W pliku wykonawczym jest zawarty parser i kompilator 16-bitowy. Jak na razie jest to wersja

0.1b. Dokladny opis programu znajduje sie w pliku Help_PL.txt.

Zaznacze tu jednak ze w podanym egzemplarzu nazwanym "prezentacja" jest podany adres

strony. Jest to moja stara strona ktorej nie zamierzam dalej kontynuowac wiec to tylko taki bajer.

Co do tego ogloszenia to mam prosbe. Prosze wytykac wszystkie bledy jaki zostana napotkane.

Nawet gramatyczne. Sugestie rowniez mile widziane.

Program mozna zassac z tego linku: http://www.scripter.za.pl/Light_01b.rar

Jak na razie brak deklaracji zmiennych. Zapewne dodam taka opcje ale jak na razie potrzebuje jeszcze

toszke wiedzy. To tyle.

 

Pozdrawiam! :)

Pisze programy na zlecenia. Tanio!

Delphi, Pascal.

Kontakt:

- (gg) 736483

- (email) kondor20@op.pl light92@o2.pl

- Strona domowa

Wszystko do uzgodnienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche nie rozumiem. Ten blad wywala na liscie bledow?? Jesli tak to cos chyba zle napisales. :)

Jesli ten blad wyskakuje w ktoryms z egzemplarzy to skopiuj kod i wklej go tu a ja oblukam czy jest ok :)

Szybko pisalem wiec mozliwe ze cos spartolilem :P

Jesli Cos a'la AV to nie mam pojecia cuz sie stalo. Ja rowniez pracuje na XP i gitara gra :)

 

Pozdrawiam!!

 

//Ufff... nie mam pojecia co sie u Ciebie dzieje. Dla testu zassalem ponownie z tego linka i wszystkie

przyklady dzialaja u mnie prawidlowo :P

Sorka za ikone ale to tez tak na szybciutko:P :D

Pisze programy na zlecenia. Tanio!

Delphi, Pascal.

Kontakt:

- (gg) 736483

- (email) kondor20@op.pl light92@o2.pl

- Strona domowa

Wszystko do uzgodnienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się nie podoba to że nie można dawać normalnych spacji (tylko _) i słów kluczowych w łańcuchach ""... Popracuj nad tym. Jak na razie nie ma za dużo do testowania :P. U mnie w XP wszystko działa.

 

Przeskocz na 32 bity :)...

 

PS. Gratuluję inicjatywy ;).

 

PS. PS. Podnieś sobie poprzeczkę!

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze wielkie GZ :D Szukanie opcodów po manualach intela itd to serio ciężka robota. U mnie pod xp śmiga ładnie, żadnych problemów.

Jak już inni wspomnieli, pokieruj się w 32 bity. Specyfikację formatu ELF, czy COFF nie będzie trudno znaleźć.

Podoba mi się ta komenda mov :D praktycznie daje nieograniczone możliwości i dało by się nawet sztucznie execa w ten sposób zrobić (ahh te czasy robienia nagłówków w FASMie).

Trzymaj tak dalej, pobijesz kiedyś GCC XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luz

 

Lecz albowiem ale:

 

- nie ma obsługi niepoprawnego wpisania liczb,

- KODstart Prezentacja;exit

GetKey;

takie coś powoduje błąd i/o, zauważyłem że ten błąd jest zawsze jeśli jest jedna linia za drugą, a po nich jest coś jeszcze,

- kurde więcej nie znalazłem :> fajne to fajne czekam na kolejną wersje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piernicze :D Ile pozytywow... A ja nawet nie planowalem napisac Light'a... :P

Dzieki wszystkim bardzo! ;)

 

Iskar: Co do analizatora skladni to jest tak badziewny ze zmiana tego jest wrecz konieczna :)

Postaram sie to zmienic w wersji 0.2 Co do I/O to nie dla tego ze jedna linia za druga

(przynajmniej tak mi sie wydaje) tylko dla tego ze kod z Memo jest czytany i jesli

zostanie znaleziona jakas komenda to wpisuje jej uproszczona forme do "Data\Script.src".

I zrobilem ze jak jest "exit" to CloseFile(Uproszczenie); Wiec wydaje mi sie ze zawsze jak

cokolwiek zostanie napisane po slowie "exit" to wywali I/O. Te bledy analizatora to tak jak

napisalem u gory. Wcale nie planowalem napisac tego program tylko chcialem sprawdzic czy

potrafie wiec nie przywiazywalem wiekszej wagi do analizatora. :P

 

Do pozostalych: Co do 32-bitowego kompilatora to jest maly problem. Mam dopiero 15 lat.

Na nauke 32 bitow mam wiec troche malo czasu (w sensie ze szkola i poza moitorem tez jest

"jakis" swiat :) ) choc staram sie wykorzystac go do sedna.

Poza tym to jutro wywiadowka w szkole i czuje ze na pewien czas na kompa bede mogl tylko

popatrzec :P

 

Stronka do programu jest juz w drodze.

 

PS: Mam juz pomysl na 32 bity i mam nadzieje ze wypali... Co do opkodow to sprawa u mnie

nie byla taka trudna... Mam na twardzielu caly ich spis. Tak sobie pomyslalem ze moze sie to

komus przyda wiec na serwerku zamiescilem paczke z opkodami. Nic tylko zasysac. Link na dole.

Jeszcze raz WIELKIE dzieki za pozytywy. Niesamowicie motywuje :)

 

Pozdrawiam!! ;)

 

Opkody

Pisze programy na zlecenia. Tanio!

Delphi, Pascal.

Kontakt:

- (gg) 736483

- (email) kondor20@op.pl light92@o2.pl

- Strona domowa

Wszystko do uzgodnienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dopiero 15 lat.

Na nauke 32 bitow mam wiec troche malo czasu (w sensie ze szkola i poza moitorem tez jest

"jakis" swiat :) ) choc staram sie wykozystac go do sedna.

Poza tym to jutro wywiadowka w szkole i czuje ze na pewien czas na kompa bede mogl tylko

popatrzec :P

 

To istnieje inny świat? Eeee... Wydaje Ci się :P xD...

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach... Znam to... Zawsze wracam ze szkoły to mam czas do 15 bo starszych nie ma w domu. Potem w tygodniu mogę godzine siedzieć przy kompie, w weekend ile wlezie na zmiane z siostrą. I jak tu programować? Chciałem se kupić laptaka bo tani był, to wyprzedali... Ja dziękuje za takie rzeczy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach... Znam to... Zawsze wracam ze szkoły to mam czas do 15 bo starszych nie ma w domu. Potem w tygodniu mogę godzine siedzieć przy kompie, w weekend ile wlezie na zmiane z siostrą. I jak tu programować? Chciałem se kupić laptaka bo tani był, to wyprzedali... Ja dziękuje za takie rzeczy...

 

 

No, dzisiaj u nas Media Markt otworzyli :P widzialem koles bral po kilka sztuk tych laptopów ;p A kolejki to były miedzy regałami, ze az nie mozna było przejsc popatrzec co tam w ogóle jest ;p

Lubię cytryny !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha... Dla mnie istnieje i to taki do dupy.. tak jak mowilem... kara na kompa do odwolania biggrin.gif

Tego posta udalo mi sie napisc potajemnie... wink.gif

Bylo sie uczyc... ]:>

 

Ja tam nigdy kar na kompa nie mam (teraz, bo kiedys sie zdarzaly), komputer stoi w moim pokoju na poddaszu, rodzice na dole sa caly czas, wiec moge kodzic ile chce (cala noc ;-))

My life for Aiur!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...