Skocz do zawartości

Kaczus

Użytkownicy
 • Zawartość

  36
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Kaczus

 1. int jest zależny od ustawień kompilatora (może być nawet 16 bitowy). Ostrzeżenie jest bo masz porównanie signed i unsigned. Dodatkowo przy dużych optymalizacjach przy przepełnieniu typu signed (co jest ub) może program zachować się dziwnie. Jeśli masz pewność, że nie będzie przekroczenia zakresów zrób rzutowanie, by pozbyć się ostrzeżenia.
 2. Kaczus

  Przekwalfikowanie zawodu

  Jak w każdym innym zawodzie. Jeśli czujesz, że Ci się to spodoba, to spróbuj. Za kilka lat może staniesz się programistą...
 3. Kaczus

  Pomoc dla nieogarniającego :) [C]

  Po znaku dajesz enter i on tez jest wczytywany - ot cała zagadka...
 4. Kaczus

  Przeliczanie ceny na wynik w 2 pozycjach

  Tak to tylko psiejsko czarodziejsko, bo chcesz miec 2 rozne ceny, a jesli ma sie to bilansować, to tak dziwnie... Zazwyczaj robi sie to tak, ze cena jednostowa wyrzaona jest z wieksza dokladnowscia, a wynik sie zaokragla, fakt bywaja wtedy roznice na bilansie, ale to wtedy kwestia kilku groszyna bardzo duzych liczbach. Powiem tak, magazyn w ktorym obroty byly na wiele milionow w roku (bardzo dużo drobnych rzezy, ktorych wartość bojedynczego elementu do rozliczenia, byla czesto ponizej grosza) roznica byla ponizej 5 groszy rocznie.
 5. Kaczus

  Jak zdeklarować zmienną

  Nie znając projektu/środowiska/innych warunków ciężko wyrokować, może się jednak zmieścić w pamięci, albo i nie i wtedy można np użyć listy buforowanej w pliku (taki własny swap).
 6. Kaczus

  Przetwarzanie danych w pliku rekordowym

  Przecież jest napisane, że masz sprawdzić, czy kolejne liczby są na przemian albo dodatnie, a następna niedodatnia. więc 1) ustalasz jaka jest pierwsza wartość 2) sprawdzasz, w zaleznosci od tego kolejne... czyli powiedzmy zmienna sprawdzamczydodatnia: boolean; początkowa wartość po przeczytaniu pierwszej wartości (powiedzmy, ze wartości wczytujemy do Twojej zmiennej x) ustalamy: sprawdzamczydodatnia := x <=0; dodatkowo, jeśli warunek jest niespełniony w połowie bezsensownie jest sprawdzać dalej, wiec warunek stopu do poprawienia. zamiast ifa, dałbym wtedy result := (sprawdzamczydodatnia AND (x >0)) or (( not sprawdzamczydodatnia) AND (x <=0)) nie zapomnij po kazdej iteracji zmieic sprawdzamczydodatnia := not sprawdzamczydodatnia tyle podpowiedzi.
 7. Kaczus

  Zmiana czynności po określonym czasie

  Można, jest wiele sposobów, zależnie od konstrukcji projektu. Najbardziej uniwersalny, to uzycie timera.
 8. Kaczus

  Dev C++ tablice

  1) jeśli chcesz mieć liczby niecałkowite, to musisz uzyć takiego typu (przybliżający zmienne rzeczywiste, aczkolwiek nie zawsze dokładnie to typy zmiennoprzecinkowe, w c++ znane jako float double, a czasmi long double) - kilka uwag o typie http://kaczus.ppa.pl/art/liczbyzmiennoprzecinkowe,19.html 2) jeśli chce się uzyskać wynik operacji zmiennoprzecinkowy, to jeden z argumentów musi być takim typem, czyli nie 9/2, a 9/2.0 aczkolwiek lepiej jest doprowadzić do sytuacji, w której wykonamy mnożenie zamiast dzielenia, które ze swojej natury jest szybsze, czyli 9*0.5 w tym wypadku.
 9. Kaczus

  Kto jeszcze programuje w Delphi?

  Jeszcze może tak, bo w tym roku jeszcze Pascal jest na maturze... Cóż regular/senior zarabia... - te widełki nie wystarczą, jak pomnożysz 2-3 krotnie (w zależności od miasta), to wystarczy.
 10. Kaczus

  Kto jeszcze programuje w Delphi?

  Ogólnie w Delphi jeszcze się programuje, ale o juniorów ciężko... O ile programujących w tym języku trochę znam, to juniora żadnego.
 11. Kaczus

  problem z zadaniem

  Można zrobić to na kilka sposobów, dodałbym zmienną statusu, powiedzmy jako Byte, jeśli pojawi się 'c', status z zera zmienia się na 1, i w kolejnym obiegu pętli sprawdzamy, czy wprowadzony znak to h, jeśli tak, zwiększamy licznik, a status zmieniamy na 0, jesli nie, sprawdzamy czy jest c, wtedy ustawiamy znow na 1, jesli nie, to na 0.
 12. Kaczus

  Napisz program

  Z książek, jak udało się zdobyć jakąś... pod koniec lat 80 jak zaczynałem zabawę, nie było to łatwe, bo książek było niewiele i trudnodostępne (jak wszystko w owych czasach)
 13. Kaczus

  Nowicjuszka

  Język należy wybrać taki, który nie będzie przeszkadzał w nauce programowanie (czyli najlepiej taki, do którego mamy wystarczająco pomocy - zarówno literatury jak i ew kogoś, kto mógłby wytłumaczyć). Swojego czasu napisałem o tym krótki artykuł.
 14. Kaczus

  Problem z kompilacją algorytmu na C++

  Zapomniałeś podać kod, który ma problem z kompilacją....
 15. Kaczus

  klasy

  Tak napisałem i tak ma być, to było class A, do twojego class A - ma dokładnie tak samo się nazywać! Czyli w przypadku opisanym w drugim przykładzie, co dałes ma być class AClass;
 16. Kaczus

  klasy

  A co to za twór class pAClass; Dodatkowo trochę zbyt chojnie wstawiasz średniki
 17. Kaczus

  klasy

  Tak korzystam z tego czasami i to działa. Podaj kod, oraz to co Ci zwraca kompilator - dokładnie, bo coś masz widocznie nie tak.
 18. Kaczus

  klasy

  Ojojoj... W C++ void * należy używac w ostateczności (czyli uzycie takiego to z prawdopodobieństwem 1 użycie błędne). Dodatkowo zmienne globalne... brrr.... Podpowiedć, np plik c.h może wyglądac tak: class A; class C { public: C( A* base); void test(); }
 19. Kaczus

  Problem w programie, pomocy.

  Nie jestem na 100% pewien, ale przy q3 masz dzielenie przez liczbę bliską 0.... (rozsądne nazywanie zmiennych pomogłoby szybciej i pewniej zanalizować problem)
 20. Kaczus

  Dla zainteresowanych Quiz.

  Dla tych co chcą się pobawić, mały quiz z kruczków języków C i C++.
 21. Losowanie zrobił, tyle, że nie w tym miejscu co myśłał, że zrobił, czyli przy liczeniu średniej... Chyba nie panuje nad tym co od kogo bierze i jak poskładał program, to mu nie działa...
 22. Kaczus

  Potrzebuję pomocy. Gdzie jest błąd???

  Zacznijmy od tego, że mieszasz zmienne globalne i lokalne. Brakuje Tobie też pętli, w której bedą czytane kolejne elementy. Jak poprawisz te 2 rzeczy i dalej nie będzie działało, to wtedy wgłebię się dalej czemu.
 23. Kaczus

  Decrunch 2015

  Gdyby ktoś był 23 maja we Wrocławiu i chciałby pobawić się mniej typowymi i niekoniecznie najnowszymi komputerami, a gdyby spełnił wymóg posiadania minimum 18 lat, to mógłby równiez pomyślec o zabawie całonocnej w stylu starych demoparty, a to wszystko w klubie ToTu przy ulicy Hubskiej 6. Więcej informacji na stronie organizatorów.
 24. Kaczus

  Problem string,tablica char

  Przemyśl raz jeszcze pytania. Nie wiem o co Tobie chodzi... Przy okazji, aby nie musieć nieużywac spacji możesz uzyć cin.getline();
 25. x i y to zmienne całkowite, dzielenie ich to też liczba całkowita..... proponowana poprawka: double z;//dodaj zmienną [...] z = ((double)x)/y; [...] //porównuj if (z =< 0,39);[/font] cout << "Ocena to 1" << endl;[/font] else if (z >= 0,40)//po else jesli masz jakis warunek to nie sam warunek, ale jeszcze if musi być![/font] Można by bez dodatkowej zmiennej, ale tak będzie działało szybciej. Acha - pomijam też to, czy warunki wstawione mają sens (nie mają)
×