Skocz do zawartości

Kaczus

Użytkownicy
 • Zawartość

  35
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Kaczus

 • Ranga
  Bywalec
 1. Kaczus

  Przekwalfikowanie zawodu

  Jak w każdym innym zawodzie. Jeśli czujesz, że Ci się to spodoba, to spróbuj. Za kilka lat może staniesz się programistą...
 2. Kaczus

  Pomoc dla nieogarniającego :) [C]

  Po znaku dajesz enter i on tez jest wczytywany - ot cała zagadka...
 3. Kaczus

  Przeliczanie ceny na wynik w 2 pozycjach

  Tak to tylko psiejsko czarodziejsko, bo chcesz miec 2 rozne ceny, a jesli ma sie to bilansować, to tak dziwnie... Zazwyczaj robi sie to tak, ze cena jednostowa wyrzaona jest z wieksza dokladnowscia, a wynik sie zaokragla, fakt bywaja wtedy roznice na bilansie, ale to wtedy kwestia kilku groszyna bardzo duzych liczbach. Powiem tak, magazyn w ktorym obroty byly na wiele milionow w roku (bardzo dużo drobnych rzezy, ktorych wartość bojedynczego elementu do rozliczenia, byla czesto ponizej grosza) roznica byla ponizej 5 groszy rocznie.
 4. Kaczus

  Jak zdeklarować zmienną

  Nie znając projektu/środowiska/innych warunków ciężko wyrokować, może się jednak zmieścić w pamięci, albo i nie i wtedy można np użyć listy buforowanej w pliku (taki własny swap).
 5. Kaczus

  Przetwarzanie danych w pliku rekordowym

  Przecież jest napisane, że masz sprawdzić, czy kolejne liczby są na przemian albo dodatnie, a następna niedodatnia. więc 1) ustalasz jaka jest pierwsza wartość 2) sprawdzasz, w zaleznosci od tego kolejne... czyli powiedzmy zmienna sprawdzamczydodatnia: boolean; początkowa wartość po przeczytaniu pierwszej wartości (powiedzmy, ze wartości wczytujemy do Twojej zmiennej x) ustalamy: sprawdzamczydodatnia := x <=0; dodatkowo, jeśli warunek jest niespełniony w połowie bezsensownie jest sprawdzać dalej, wiec warunek stopu do poprawienia. zamiast ifa, dałbym wtedy result := (sprawdzamczydodatnia AND (x >0)) or (( not sprawdzamczydodatnia) AND (x <=0)) nie zapomnij po kazdej iteracji zmieic sprawdzamczydodatnia := not sprawdzamczydodatnia tyle podpowiedzi.
 6. Kaczus

  Zmiana czynności po określonym czasie

  Można, jest wiele sposobów, zależnie od konstrukcji projektu. Najbardziej uniwersalny, to uzycie timera.
 7. Kaczus

  Dev C++ tablice

  1) jeśli chcesz mieć liczby niecałkowite, to musisz uzyć takiego typu (przybliżający zmienne rzeczywiste, aczkolwiek nie zawsze dokładnie to typy zmiennoprzecinkowe, w c++ znane jako float double, a czasmi long double) - kilka uwag o typie http://kaczus.ppa.pl/art/liczbyzmiennoprzecinkowe,19.html 2) jeśli chce się uzyskać wynik operacji zmiennoprzecinkowy, to jeden z argumentów musi być takim typem, czyli nie 9/2, a 9/2.0 aczkolwiek lepiej jest doprowadzić do sytuacji, w której wykonamy mnożenie zamiast dzielenia, które ze swojej natury jest szybsze, czyli 9*0.5 w tym wypadku.
 8. Kaczus

  Kto jeszcze programuje w Delphi?

  Jeszcze może tak, bo w tym roku jeszcze Pascal jest na maturze... Cóż regular/senior zarabia... - te widełki nie wystarczą, jak pomnożysz 2-3 krotnie (w zależności od miasta), to wystarczy.
 9. Kaczus

  Kto jeszcze programuje w Delphi?

  Ogólnie w Delphi jeszcze się programuje, ale o juniorów ciężko... O ile programujących w tym języku trochę znam, to juniora żadnego.
 10. Kaczus

  problem z zadaniem

  Można zrobić to na kilka sposobów, dodałbym zmienną statusu, powiedzmy jako Byte, jeśli pojawi się 'c', status z zera zmienia się na 1, i w kolejnym obiegu pętli sprawdzamy, czy wprowadzony znak to h, jeśli tak, zwiększamy licznik, a status zmieniamy na 0, jesli nie, sprawdzamy czy jest c, wtedy ustawiamy znow na 1, jesli nie, to na 0.
 11. Kaczus

  Napisz program

  Z książek, jak udało się zdobyć jakąś... pod koniec lat 80 jak zaczynałem zabawę, nie było to łatwe, bo książek było niewiele i trudnodostępne (jak wszystko w owych czasach)
 12. Kaczus

  Nowicjuszka

  Język należy wybrać taki, który nie będzie przeszkadzał w nauce programowanie (czyli najlepiej taki, do którego mamy wystarczająco pomocy - zarówno literatury jak i ew kogoś, kto mógłby wytłumaczyć). Swojego czasu napisałem o tym krótki artykuł.
 13. Kaczus

  Problem z kompilacją algorytmu na C++

  Zapomniałeś podać kod, który ma problem z kompilacją....
 14. Kaczus

  klasy

  Tak napisałem i tak ma być, to było class A, do twojego class A - ma dokładnie tak samo się nazywać! Czyli w przypadku opisanym w drugim przykładzie, co dałes ma być class AClass;
 15. Kaczus

  klasy

  A co to za twór class pAClass; Dodatkowo trochę zbyt chojnie wstawiasz średniki
×