Skocz do zawartości

(C++) - bladzenie losowe


Tadeusz_wiesz

Polecane posty

Otoz moim zadaniem jest napisac program symulujacy bladzenie losowe jakiegos punktu X.
Temat ten nie jest dosc skomplikowany. Z zadaniem poradzilem sobie w pascalu, natomiast jako ze nie znam C++ dosc dobrze, a chcialem ten program, przerobic aby go skompilowac w C++, zwracam sie do WAS o pomoc. Ogolnie sam szkielet programu juz mam, glownie chodzi mi o pomoc, byc moze jakies wskazowki, dotyczace procedury LOSUJ - poniewaz z nia mam najwiecej problemow, aby ja przeniesc do C++. z gory dziekuje wszystkim za pomoc.

Ponizej zamieszczam kod w pascalu:

[pascal][/pascal]

aha, i jeszcze dopisze, zreszta widac to w kodzie programu, iz program uwazamy za zakonczony, gdy dojdzie do lewego gronego rogu ekrenu.

procedure losowania realizuje w ten sposob :

[code=C++] srand ( time(NULL) );
M=(rand()%4); [/code]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile sie nie myle to:
1. uzywa sie znacznikow kodu (tagow) bo tak kos jedt nieczytelny ...
2. zamiast postowac sam pod soba, edytuje sie post poprzedni
3. probowales cos zrobic sam ? czy skonczylo sie na Paszczaku ? Kod nie wygalda na piorunsko skomplikowany. moze sie nauczysz czegos przy okazji ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ale jakie masz dokładnie problemy? Nie wiesz jak zamienić które linijke? Bo to nic skompliowanego, a skoro zamieniłeś już to druga procke to nie powinieneś mieć z tym problemów, napisz co i jak.
Tutaj masz co zrobić, żeby losowane liczby w C++ były za każdym odpaleniem programu różne:
http://www.unit1.pl/89,txt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sama procedure wybierania losowego 4 liczb wiem jak zrealizowac, glownie chodzi mi o samo wywolanie tej funkcji losowania, z jakimi parametrami, czy wywolac ja z 4 parametrami jak w pascalu, czy z dwoma, a stale X1,Y1 zadeklarowac juz wewnatrz funkcji

dla mnie w pascalu tak naprawde stworzenie tego programu nie zajelo wiele czasu, i wysilku
natomiast, nie mialem wczesniej wiekszej stycznosci z c++ stad moje, byc moze banalne pytania..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wiesz czego chcesz: wejdź na naszą stronę główną wchodzisz w programowanie->c++>kurs i tam masz wszystko czego potrzebujesz-chcesz pętle wchodzisz do działu z pętlami i tak dalej

a jak ci nie wyjdzie jutro będę miał troche czasu to ci przepisze to z czym masz problem

"Może wam pomoge, może nie, może pierdolcie w dupę się"-prof. Jarząbek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote] ej taki z ciebie cfaniur....
napisalem dokladniej czego konkretniej dotyczy moj post, a mianowicie procedury losowania
jesli nie masz zamiaru jakos mi pomoc, to po sie mieszasz i wyglaszasz swoje madrosci [/quote]
ano taki ... z ciebie wiekszy no nie ...
przerobka kodu na minut 10 ... oto ona -> pisane pod BCB C++ 6.0: na formie jedynie guzik i nic wiecej

[code=C++] void __fastcall TForm1::Button1Click(TObject *Sender)
{
thiIZ[

NH[H[[HLHBF2fwC6ĆVEvGF#BF
ąŃ!ĄŃĄ ŃŃ!Ą(X_Target, Y_Target;
X_Target = rand()%(this->ClientWidthH
NW]H[

IJIY[ZYHHfwC'WGFfwCVvBF2fwC6f2fwCVfwC6Ć\"ą ą(ŃĄ
ąąĄa}Qąe}QX_Target+5,Y_Target+5);
unsigned int _Counter = 0;
while ( H]H HW]
H [[[fCSł&ćBS2Ół&ćBS2Ób`ą(%`(Ądą(%d(Ą`X_Max)
X = X_Max;
if (Y > Y_Max)
Y = Y_Max;
this-[I^[VWHHY[ĘBY
ÓF&vWBffÓF&vWBW76vT&gV
Ń!5 }=,) [/code]

a oto przyklad dzialania ...

Obrazek

Pozdrawiam i na drugi raz licz sie ze slowami ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...