Skocz do zawartości

USB driver


ktoś

Polecane posty

Otóż mam drobny problem:
Obrazek


Brakuje sterowników. Mam winXP + SP1 - powinny w nim być sterki do USB 2.0
Jednak myślę, że błąd powstał już przy instalacji - wada CD. Nie wiem co mogę z tym zrobić, bo w internecie sterowników nie znalazłem.

Zrobiłem nawet kopię folderu d:windowssystem32drivers z innego kompa (system jw, ale usb działa dobrze - dlatego w ogóle o tym pomyślełem) i dodałem sterki, których u mnie nie było.
Zastanawiam się, czy nie zrobić podobnej operacji z rejestrem - bo wiem, że przy instalacji sterowników są dodawane odpowiednie wpisy. Wiem, że skasowanie / zmiana niektórych kluczy może zniszczyć system, ale nie wiem, czy dodanie również, a na kompurterach były instalowane RÓŻNE programy. Boję się, że niektóre wpisy mogą miec negatywny wpływ - czy słusznie - nie wiem. Może mi napiszecie?
Aha, czy pliki REG modyfukują istniejące klucze rejestru, czy tylko tworzą nowe, jeżeli nie znajdą innych o takiej samej nazwie?

Aha, reklamacja / wymiana CD nie wchodzą w grę, podobnie jak instalacja SP2.
Ostatnia instalacja tego gówna (tak, uważam, że sp2 to gówno jeszcze większe niż win) skończyła się formatowaniem dysku, bo komp chodził wolniej niż ja stoję, a nie mogłem potem odinstalować.
A sterowniki są mi potrzebne, bo przy braku tego działanie USB jest bardzo upośledzone: ogranicza się praktycznie tylko do odczytu danych z [b]użądzeń. Próba wysłania czegokolwiek do komóry powoduje powstanie błędów w pamięci, a jak chciałem wgrać muzykę do odtwarzacza mp3, to wgrało, ale odtwarzacztego nie widział (na innym kompie - starszym o kilka ładnych latek, ale z tym samym systemem - zadziałało natychmiast, bez żadnego kombinowania z formatowaniem dysku wymiennego, instalowania trojanów z płytki dołączonej do odtwarzacza, siedzenia bez pomysłów co robić... )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z USB.
Przez pewien czas nie miałem drukarki (z braku sterowników do USB), ale gdy dostałem neostrade pod USB to na płytce były odpowiednie sterowniki ich instalacja pomogła naprawić problem w 100%.
A na płytce od płyty głównej nie masz sterowników?
Nie wiem czy dobrze prawie, ale też miałem taki problem. Ostatecznie pomogła instalacje sterowników z neo co do innych to ich działanie (u mnie) pozostawiało wiele o życzenia

readme z neostrady dotyczące sterowników:
[quote] W katalogu znajdują się sterowniki do płyt głównych z chipsetem VIA
umożliwiające obsługę magistrali USB.

Dla systemów Windows 98, 98SE należy zaisntalować program 4in14.38(2)v(a).exe.
Dla systemów Windows Me,2000 i XP należy zaisntalować program VIAHyperion4in1451v.exe. [/quote]

Plik można pobrać z
http://www.soyola.com/downloads/filedesc.php?id=2142
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem problem z telefonem gdy podpinałem go pod USB, a mianowicie taki że mi go wogule nie wykrywało. 3 dni sie z tym meczyłem. A wystarczyło wejść do panelu sterowania->dodaj sprzet. Na liscie znalezionego sprzetu był telefon wystarczyło dać zainstaluj. I bez zadnych dodatkowych sterowników, działa bez problemu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój telefon był wykryty i zainstalowany, tylko host jest rtochę upośledzony, co skutkuje różnymi błędami przy wysyłaniu plików (o dziwo download działa dobrze)

U mnie na CD do płyty gównej jest napisane
[quote] USB 2.0 drivers are provided in Service Pack 1 (SP1) for Windows XP.

Which is available through Windows Update \"http://windowsupdate.microsoft.com/ \". [/quote]
Greensand: dzięki za ten program, zaraz instaluję
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm....
Niestetu po zainstalowaniu tych sterowników problem u mnie znikł, tych sterowników nie testowalem ale zobacz...

http://www.usbman.com/Drivers%20and%20Patches.htm

Ciekawie prezentuje się pozycja...
CYTATWindows XP SP1 USB 1.1 & 2.0 Update
Dodam jeszcze
[quote] VIA USB Filter Driver v.1.10 New for Win98, Se, Me, Win2000 & WinXP. From the USBMan Archive [/quote]
Ale expertem tu niestety nie jestem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na polskich znalazłem coś takiego:
http://www.centrumxp.pl/Sterowniki/5812,Ak...ika_USB_11.aspx

mam i to
http://pliki.gery.pl/0,84,2.html - odnośnie tego
CYTATVIA USB Filter Patch jest rekomendowany dla każdego systemu z płytą główną opartą o chipset firmy VIA, który stwarza problemy w użytkowaniu USB.
Oraz z angielskiej strony taka mała wskazówka
CYTATTry to set a system restore point before installing a device driver. This will help if you installed a wrong driver. Problems can arise when your hardware device is too old or not supported any longer.
Wydaje się że to fachowe źródło
CYTATCzy mój pecet będzie współpracował z urządzeniami USB 2.0 high-speed?
Tak, zakładając, że masz peceta z magistralą USB 1.1. Jednakże podłączenie urządzeń high-speed do magistrali USB 1.1 spowoduje, że będą one działały o wiele wolniej - jedynie z prędkością 12 Mbit/s. By w pełni korzystać z możliwości takich urządzeń, będziesz musiał zaopatrzyć się w kartę kontrolera bądź wymienić płytę główną na taką, która obsługuje standard USB 2.0. Dodatkowo musisz sprawdzić, czy Twój system operacyjny będzie w stanie obsłużyć nowy standard.
z tego samego żródła (rozwinięcie tego co ci napisał Jason)
[quote] Z jakimi systemami operacyjnymi działa USB 2.0? \"USB 2.0 a sterowniki\"
Żaden produkowany obecnie przez Microsoft system operacyjny nie obsługuje USB 2.0 zaraz po instalacji - wszystkie wymagają załadowania odpowiednich sterowników. Okazuje się, że Microsoft zapewnia obsługę nowej magistrali tylko dla systemów Windows XP i 2000. Jeżeli masz połączenie z Internetem i aktualizujesz system za pomocą witryny Windows Update, wówczas sterowniki te są dostępne w postaci jednej z aktualizacji. By poprawka została zainstalowana, wymagana jest (przynajmniej teoretycznie) obecność w komputerze kontrolera USB 2.0 (na płycie lub osobnej karcie). Sterowniki do USB 2.0 znajdują się także w dodatku aktualizacyjnym do Windows XP (Service Pack 1 dla Windows XP), ale nie ma go w Service Packu 3 dla Windows 2000! [/quote]

Całość masz tu (te dwa ostatnie cytaty)
]http://zkiem.imir.agh.edu.pl/dydakt/ekspl/usb2.htm[/b]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wygląda na to, że działa biggrin.gif

Zauważyłem też, że system nei radzi sobie z dyskami sieciowymi:
U mnie jest coś takiego:
A - floppy
C - HDD
D - CD
E - DVD

F - dysk sieciowy udostępniony przez inny komputer
G - drugi dysk sieciowy

W momencie podłączania dodatkowego dysku w postaci odtwarzacza MP3 dochodziło do konfliktu -> system przypisywał mu pierszą literę nie oznaczającą dysku lokalnego -> F
A jak pisałem nieco wyżej, litera F jest przypisana do dysku sieciowego. Gdyby system wybierał pierszą "wolną" literę, odtwarzacz dostał by oznaczenie H!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote] Można użyć maksymalnie 26 liter od A do Z. Liter od C do Z używa się do dysków twardych. Litery A i B rezerwuje się do stacji dyskietek. Jeżeli komputer nie posiada stacji dyskietek, litery te można przypisać stacjom dysków wymiennych. [/quote]
Cytat z pomocy technicznej Microsoftu wink.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...