Skocz do zawartości

[Delphi] poczatki i i jakis dobry kurs


kolusek18

Polecane posty

witam.
mam taki problemik:
do tej pory uczylem sie programowania w c++ i pascalu ale tylko piszac kod zrodlowy. chcialbym przejsc na cos bardziej zaawansowanego. zainstalowalem sobie borland c++ builder 6 i delphi 2005 ale zupelnie nie wiem jak sie za to zabrac. chodzi o to ze nie wiem jak sie robi programy w tego typu srodowiskach. zna moze ktos jakies dobre kursy uczace obslugi tych srodowisk??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja Toster, delphi to nie przez przypadek jest narzędziem RAD, a jak pisze się w nim programy? To dość proste program budujemy tak jakby z klocków (komponentów). No i ustalamy jego właściwości, czy będzie miał zdarzenia itp. Wiem ze to niewiele, ale chyba nie przepisze ci książki:), a propos niej kup sobie jakąś (tak najlepiej 800 str. to będą wszystkie zagadnienia, jak nie miałem neta to wiedze czerpałem z Delphi 7. Kompendium programisty, ale jest ona teraz w wersji elektronicznej). Ponadto udaj się na 4programmers. Naprawdę nauka delphi idzie bardzo szybko.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote] Ja uczyłem się delphi jedynie z kursu Adama Boducha z 4programmers.net (wtedy to był jeszcze www.programik.com), a później na przykładach.
Na książki szkoda kasy tongue.gif [/quote]

Wiesz, to zależy. Ja myślę, że książki są dobre do całości zagadnienia, np. Delphi, a artykuły są dobre, aby rozszerzyć dany temat. Poza tym, nie ważne ile książki kosztują, jeśli są mi potrzebne to je kupuje, bo niestety mam już od kompa problemy ze wzrokiem i nie moge czytać e-booków bo po kilku stronach oczy mi nie wytrzymują, dlatego zwykłe książki nigdy nie przeminą ;-) poza tym, można usiąść w fotelu i czytać ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTATnie ważne ile książki kosztują
dla mnie jednak ważne smile.gif Zaczynając zabawę z programowaniem nie chciałem inwestować w coś czego jeszcze nie znam.

[quote] poza tym, można usiąść w fotelu i czytać [/quote]
no, nie bardzo, ja tam wolę mieć kompa pod ręką, żeby sprawdzać przykłady w praktyce,
poza tym, takie czytanie na sucho, dla początkującego z pewnością będzie nudne tongue.gif

// no, książek za 150 zł to nie kupuje ;-) fotel zawsze można przed kompa podsunąć ;-) - Iskar

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...