Skocz do zawartości

[Delphi] Jak zabezpieczyć program przed wirusami i włamaniami


Integer

Polecane posty

Witam.

 

Mam takie luźne pytanie jak zrobić bezpieczny program do którego danych ciężko by się było dostać.

Rozumiem, że np. szyfrowanie danych ale czy to wystarczy?

 

Dla przykładu mam dane w rekordzie i zapisane/ wczytywane ze zaszyfrowanego stringa ale przy przetwarzaniu są one w programie w postaci czystej.. wystarczy przejrzeć pamięć programu, zerknąć co się zmienia - jak utrudnić takie czynności, no i nie przegiąć w drugą stronę żeby program nie chodził jak na DOSie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym pisał kalkulator to by mi nie było potrzebne smile.gif, przymierzam się do większego programu i nie chwiałbym go pod finał przerabiać od nowa pod kontem takich dziur.

 

 

Dziury i tak będą, spokojnie.

 

Nie zabezpieczysz programu na 100%, gdyby tak było, zostałbyś jednym z najbogatszych ludzi świata.

 

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie z tego sprawę, ale można szperaczom maksymalnie życie utrudnić :).

A czy dało by coś zainstalowanie programu pod ochroną systemu i zawsze po starcie i w jakichś odstępach czasowych (np co 10 sec, żeby nie obciążać kompa) przeszukiwanie listy aplikacji i procesów pod względem "znanych" programów do szperania w pamięci?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki widzisz znowu problem?

 

Przecież są programy, które robią coś podobnego i już dawno ludzie nauczyli się, jak to bez najmniejszego problemu obejść.

 

Wiec szukanie procesów, aplikacji, itp. nie ma najmniejszego sensu, ponieważ zadziała tylko na dzieci neo.

 

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości możesz podesłać kilka linków do forów na których jeszcze bywasz?

 

 

www.elektroda.pl

 

Nie mam kont na innych forach komputerowych.

Poczytaj o łamaniu zabezpieczeń w programach, wyciąganiu danych z programów, haseł oraz algorytmów, którymi te hasła są kodowane. Za pomocą debuggera SoftICE, bez problemu możesz taki algorytm z programu wydobyć. Oczywiście potrzebne jest doświadczenie, znajomość assemblera (przynajmniej w stopniu podstawowym) i odrobina intuicji. wink.gif

Jak poczytasz o sposobach ''łamania'' programów, to może znajdziesz ciekawszy sposób na zabezpieczenie własnego programu.

 

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...