Skocz do zawartości

[Delphi] programowe pisanie i drukowanie BMP


Integer

Polecane posty

Witam.

 

Za kilka dni będę musiał ugryźć programowe pisanie po grafice a potem jej wydruk,

na razie luźno się pytam bo nie bardzo mam pomysł jak się wziąć do tego.

 

Będzie jeden wzór strony formatu np. A4, podzielmy ją w poprzek na 3-4 paski

jednakowej wielkości, powstanie coś jakby duży bilet, trochę drobnej czcionki size=8 albo miejscami 7,

ponieważ będzie sporo drobnych informacji, kreski raczej cienkie jedno pikselowe

i tu mam zmieścić grafikę i linijki, tabelkę, no i jakiś znaczniki do wycinania.

Ponieważ układ będzie w miarę stały tylko się będą dane zmieniać

więc powstanie jakaś klaska-matryca na wejściu dane, na wyjściu BMP,

połączyć trzy bitmapy żeby się zmieściły na stronie i wydruk, ale ...

 

Jak na razie na rozpoczęcie tematu jest jedno ale tego wydruku będzie setki, a może i tysiące,

i zastanawiam się czy takie malowanie po bitmapie a potem jej, ich trzymanie na liście bitmap

do wydruku jest właściwym rozwiązaniem.

Może jest jakiś komponent albo inny sposób ułatwi oprogramowanie tego ... pytam zanim się

zacznę brnąć w ustawienia marginesów, wielkości, jakości itd...

 

Z góry dzięki za sugestie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo drukuje się i tak poprzez wysłanie do systemu bmp o innych możliwościach nie słyszałem. Ze setkami czy tysiącami wydruków system powinien sobie jakoś poradzić, zawsze można to zasymulować i wysłać te tysiące pustych bitmap do wydrukowania i zobaczyć jak to się zachowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapytam od bardziej praktycznej strony, jeżeli chodzi o setki, to jeszcze jestem w stanie się zgodzić. Natomiast jeśli chodzi o tysiące, a jak rozumiem grafika będzie raczej stała, to czy nie lepiej zamówć sobie np. w drukarni papier z już gotową grafiką i tylko dopasować wydruk danych?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blind mi chodzi o jakiś taki sposób (może tworze) np rezerwowania w pamięci no nie wiem drukarki (może za daleko pojechałem) tak czy owak rezerwowania pamięci dla bitmapy która ma zostać wydrukowana i poprzez "jakieś okienko" w ustalonych obszarach podmiana pikseli.

 

Swoją drogą bitmapa formatu A4 trochę pamięci zajmuje, ... może JPGa, tylko z podmianą pikseli będzie trudniej bo to już przetworzone bity.

 

jozekkg praktycznie masz rację ale przy nadruku tekstu o małej czcionce w małe kratki, linijki istnieje zawsze jakaś (strzelam 5-10% wydruków) przesunięcia powiedzmy o 1-3 mm, a to już mi będzie wjeżdżało na linie, bo jest "ciasno". ale gra jest warta przemyślenia i przetestowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...