Skocz do zawartości

Komp sie caly czas resetuje


Hugee

Polecane posty

witam, mam duzy problem, niedawno kupilem sobie nowa plyte glowna i procesor, a stare czesci dalem [b]nazeczonej komp sie caly czas resetuje( plyta K7 cos tam, a procek to AMD XP 2000), probowalem zainstalowac system ale przy wejsciu do instalatora reset, tak samo komp resetuje sie przy ekranie z wyborem trybu w jakim ma sie wlaczyc(np. tryb awaryjny itp.) nie wiem co zrobic bo sie na tym nie znam. Prosze o mozliwe szybka odpowiedz, z gory dzieki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Radził bym sprawdzić czy czasami rdzeń procesora nie jest uszkodzony (ukruszony) ..... jest to bardzo czeste wśród procesorów a szczególnie AMD . Ale patrząc na date sobie pewnie poradziłeś smile.gif ale napisalem jakby ktoś patrzył może sie przyda .


Pozdrawiam

Lubię cytryny !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jezeli nigdy nie demontowałes procesora to moze jednak zostaw , bo jezeli jest faktycznie ukruszony to ryzyko ze jeszcze bardziej go dojedziesz jest pewne . Jezeli jednak jestes troche obeznany to zdejmij wentylator , radiator i popatrz czy niejest ukruszony rdzen . Do Procesorów AMD - polecam nakładki Copper Shim (dostepne na allegro lub dobrym sklepie komputerowym) . Jezeli jest ukruszony to niestety ale jest lipa :/ z praktyki wiem ze nieda sie tego naprawic (przynajmniej w domu) , sam mam taki proc jeden . Spróbuj położyć copper shima na procesor i posmarować go pastą ale NIE Z ZAWARTOSCIĄ SREBRA ! poniewaz ona przewodzi prąd , a to mogło by zabic twój proc na amen . Jezeli to niepomoze a procesor jest zepsuty to niestety trzeba bedzie sie wydac ;/

EDIT : Niekoniecznie musi byc to procesor , sprawdz inne układy takie jak Karta graficzna , jezeli masz mozliwosc to potestuj poszczególne podzespoły na innym kompie i wtedy bedziesz na 99% pewny co jest przyczyną awari.

POzdrawiam i Sorry za tak długą odpowiedz . wink.gif

Lubię cytryny !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote] Komputer juz dziala, ale dla odmiany resetuje sie np przy grach albo przy wlaczaniu jakiegos programu. Bez kitu juz brak mi pomyslow, pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi biggrin.gif [/quote]
Ja miałem dokładnie tak samo :]
I to właśnie było przez procesor, albo się przegrzewał, albo co, kolega majster był u mnie i zmienił taktowanie (czy co tam innego biggrin.gif ) z 166 MHz na 133 MHz lub 100 MHz. Tak czy inaczej obniżył i problem rozwiązany, a ja już dokupywałem wiatraków do kompa biggrin.gif Teraz mam 5 wiatraków w środku i obniżoną częstotliwość biggrin.gif Z tymi megahercami to było chyba coś z FSB, tak czy inaczej obniżył w Biosie do 133 MHz lub mniej i już hulało smile.gif Powodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote] Z tymi megahercami to było chyba coś z FSB, tak czy inaczej obniżył w Biosie do 133 MHz lub mniej i już hulało smile.gif Powodzenia. [/quote]

To chyba było taktowaniwe szyny biggrin.gif, a jeżeli komp ci sie wiesza przy grach, lub cos w tym stylu to karta(jeżeli ekran czernieje i nie reaguję- przegrzanie), albo procek trafia na jakiś błąd [może w swojej strukturze] i sie wywala. także bym radził oddać procka w fachowe ręce. Sam sie nie baw , bo nawarzysz PIWA {Jak tak to wpadniemy na imprę biggrin.gif}

Powodzenia w dalszych próbach.

"(2b || !(2b)) == question" W. Shakespeare

http://jakubniwa.pl - świat sztucznej inteligencji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...